Přejít na obsah

Špatná lambda sonda?


obrbaz

Doporučené příspěvky

Dnes sem vyčítal paměť závad a tohle na mě vyskočilo

Škoda octavia 1,6 75kW r.v. 2001 (facelift).

2 Nalezeny chyby:

16514 - rada 1 -sonda 1 El.zavada v obvodu

P0130 - 35-10 - - - Sporadicky

16555 - rada 1: system odmerovani paliva System prilis chudy

P0171 - 35-10 - - - Sporadicky

U toho prvního vis píše špatná lambda nebo vedení, já bych typoval skontrolovat kontakty atd páč je to sporadická (při vadné lambda sondě by byla trvalá?). To druhé je důsledek jestly sem to dobře pochopil. Ještě sem skusil vyčíst readiness a tohle to na mě vyhodilo:

1110 1101

recirkulace spalin - nepodařilo se

vytápění lambda sondy - nepodařilo se

lambdasonda - nepodařilo se

klima - zdařilo se

sekundární vhánění vzduchu SLS - nepodařilo se

odvětrávání systému - nepodařilo se

vytápění katalyzátoru - zdařilo se

katalyzátor - nepodařilo se

Co vy na to?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes sem vyčítal paměť závad a tohle na mě vyskočilo

Škoda octavia 1,6 75kW r.v. 2001 (facelift).

2 Nalezeny chyby:

16514 - rada 1 -sonda 1 El.zavada v obvodu

P0130 - 35-10 - - - Sporadicky

16555 - rada 1: system odmerovani paliva System prilis chudy

P0171 - 35-10 - - - Sporadicky

U toho prvního vis píše špatná lambda nebo vedení, já bych typoval skontrolovat kontakty atd páč je to sporadická (při vadné lambda sondě by byla trvalá?). To druhé je důsledek jestly sem to dobře pochopil. Ještě sem skusil vyčíst readiness a tohle to na mě vyhodilo:

1110 1101

recirkulace spalin - nepodařilo se

vytápění lambda sondy - nepodařilo se

lambdasonda - nepodařilo se

klima - zdařilo se

sekundární vhánění vzduchu SLS - nepodařilo se

odvětrávání systému - nepodařilo se

vytápění katalyzátoru - zdařilo se

katalyzátor - nepodařilo se

Co vy na to?

Vymaz pamat zavad, chod to prebehnut aspon 50km mesto a dialnica a potom skontroluj. Readiness sa ti vytvori-tvori automacky sam, alebo sa da vytvorit VAG-OM. su to sporadicke zavady ak sa budu opakovat az potom to ries. READINESS mozno kontrolovat po jazde kde boli na jeho vytvorenie splnene vsetky zatazove a pracovne kriteria.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jak rika Marcelo,ale udelal bych ho VAGem.ja dokud ho neudelal na miste VAGem,se mi sam spravne neudelal.Nejprve zkontrolovat akcni cleny a pak VAG,tim zkontrolujes funkci obou lamd,katalyzatoru,AGR ventilu,proste vseho.Pokud nejaky test neprojde,mas problem.Od te doby,co jsem to projel takhle na miste,se mi vzdy readinnes udela sam na 1111 1111.Pozor,readinnes zkontroluj jeste pred vymazanim zavad,pac tim se zmeni na vadny,ale jizdou se pak upravi podle zjistenych veci.

Jeste neco,jestli mas VAG,nemuzes to podelat,postupoval jsem presne dle DP,je to nekolik stran textu a ukolu,ale za cca. 20min je hotovo.

Editováno: , autor: milosk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo skoušel jsem readiness po delší jízdě a vše bylo ok, akorát teda vymazaná sporadická chyba chudá směs se oběvila znovu a už u ní nebylo sporadicky. Ještě to dneska pozdějš projdu vagem. BTW ve visu je postup kontroly lambda sondy u motoru 1,6 55kW a když se podívám u své motorizace (1,6 75kW) tak tam není vypsaný napětí lambda ale jakési procenta.

Editováno: , autor: obrbaz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...