Přejít na obsah

Jaký olej


Host aka

Doporučené příspěvky

Ahojte, mam octaviu 1.9 SDI, teraz tam mám 10W-40. Mohol by som prejsť na plnú syntetiky teda 5W-40 Castrol? Môžem prejsť z polosyntetiky na plnú syntetiku? alebo ostať na polosyntetike?Dik za radu

Můžeš proč by ne jenom to bude zbytečný a drahy.(syntetika je přece jenom o dost dražší) Jinak moje rada jezdi na to co v autě je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to ajpservice: i když má auto najeto více kilometrů, tak nemusí při přejití s polosyntetiky na syntetiku žrát žádnej olej. Já mám sice benzín, ale když jsem auto kupoval, tak jsem nevěděl co tam byl za olej, tak jsem dal 10W-40 (najeto 170 000 km) a motor nesežral ani kapku oleje. Teď při 185 000 km jsem dal 5W-40 a nyní při kontrole (ujeto na nový olej asi 1500 km) si motor taky nevzal ani kapku. Takže já si myslím, že počet kilometrů není rozhodující, třeba mu ten motor SDI po změně oleje taky nic neveme, musí to prostě zkusit ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlasím, však jsem nepsal že bude auto nějaký olej žrát.. Jen jsem napsal že když jezdí na 10W-40 tak bych u toho asi zůstal.. samozřejmě nemusí.. Ale může.. Sám bych se taky nebám použít 5W-40.. To je věc každého.. neříkám že toto nebo ono je špatně.. Poslouží dobře oba.. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte všetci, vie mi niekto poradiť ohľadne oleja. Mám O1, 81 kW, 1,9TDi a v ňom olej 5W-40 OMW Diesel, potrebujem poradiť či môžem vymeniť za olej Castrol EDGE turbo Diesel 5W-40, nakoľko je pri popise oleja uvedené, že je určený pre s turbodúchadlami preplňované vznetové motory s medzichladičom, vrátane motorov PD. No a mna ako laika zaujíma či mám ten medzichladič, alebo ten motor PD. Teda, či môžem použiť tento olej. :help::feve:

Editováno: , autor: Dodo M
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlasím, však jsem nepsal že bude auto nějaký olej žrát.. Jen jsem napsal že když jezdí na 10W-40 tak bych u toho asi zůstal.. samozřejmě nemusí.. Ale může.. Sám bych se taky nebám použít 5W-40.. To je věc každého.. neříkám že toto nebo ono je špatně.. Poslouží dobře oba.. :palec2:

Jasně, já vím že jsi nepsal přímo, že by to auto mohlo začít žrát olej, ale stává se právě, že při najetí více kilometrů a při přejití na řidší olej ho motor může začít žrát, ale zkusit to může dát tam nějaký ten 5W-40, třeba to bude všechno v pohodě ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte všetci, vie mi niekto poradiť ohľadne oleja. Mám O1, 81 kW, 1,9TDi a v ňom olej 5W-40 OMW Diesel, potrebujem poradiť či môžem vymeniť za olej Castrol EDGE turbo Diesel 5W-40, nakoľko je pri popise oleja uvedené, že je určený pre s turbodúchadlami preplňované vznetové motory s medzichladičom, vrátane motorov PD. No a mna ako laika zaujíma či mám ten medzichladič, alebo ten motor PD. Teda, či môžem použiť tento olej. :help::feve:

Mezichladič máš

Motor PD nemáš (PD jsou 74kW a 96kW)

Motory PD jsou na olej náročnější, takže ty ho použít můžeš

Editováno: , autor: fkarel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Dotaz, ja mam ,teda mel, s olejem jasno, davam uz leta Esso Ultron 5w-40, syntetika.Ale provozuju LPG a nasel jsem total Quartz 9000 5w-40 a u nej pisou, ze je vhodny pro LPG.Tak se ptam, jestli na nej neprejit,dokonce je i trochu levnejsi a nejsem si jist, jestli to je plna syntetika jak ten Esso, pac nekde pisou jen ze je vyroben syntetickou technologii,a to je asi rozdil.mate nekdo info a zkusenosti?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
HanyZ

olejova napln vratane filtra je u tvojho motora 3,5litra. kludne dalej davaj 10w40 s normou VW502 00 urcite nic nepokazis a motor ti bude sluzit veela km... len dodrzuj interval vymeny oleja... :palec2:

Diky za odpověď. Ještě bych potřeboval tip na olejovou vanu (cena nejlépe nejnizší), jelikoz mi jako u vetsiny OC netesnil sroub tak to zalepili. Je to potreba zrejme vymenit kdyz to zastrikali silikonem ze ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravím, prosím o radu:

před týdnem jsem si nechal vyměnit olej do OCT 1.9 TDi 66 kw, najeto 120000 km. Původní olej byl zn. Castrol, další podrobnosti nevím, štítek pod kapotou je rozmazán. Výměnu jsem nechal plně na servisu, kde jsou jen dobré zkušenosti. Až po výměně jsem zjistil, že mi tam dali Starline 10W-40 lehkoběžný olej... Prý mám být v klidu a lít tam jen tento olej.. Až teď čtu na tuto značku oleje samé negat. ohlasy... Můžete mi prosím poradit - nechat tam tento olej, nebo ho hned vyměnit za jiný - a jaký? Nebude do budoucna vadit, když se vrátím zase k plné syntetice 5w...? Co byste dělali na mém místě?

Díky za každou radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, prosím o radu:

před týdnem jsem si nechal vyměnit olej do OCT 1.9 TDi 66 kw, najeto 120000 km. Původní olej byl zn. Castrol, další podrobnosti nevím, štítek pod kapotou je rozmazán. Výměnu jsem nechal plně na servisu, kde jsou jen dobré zkušenosti. Až po výměně jsem zjistil, že mi tam dali Starline 10W-40 lehkoběžný olej... Prý mám být v klidu a lít tam jen tento olej.. Až teď čtu na tuto značku oleje samé negat. ohlasy... Můžete mi prosím poradit - nechat tam tento olej, nebo ho hned vyměnit za jiný - a jaký? Nebude do budoucna vadit, když se vrátím zase k plné syntetice 5w...? Co byste dělali na mém místě?

Díky za každou radu

zdarec tak to asi nechodíš do dobrého servisu :kuk: starline oleje to ani neznám,10w40 tam může byt,já dávám olej total 9000 5W40 za dobrou cenu a žádný problém,tady ho objednávám-http://www.superautodily.cz/index.php?stranka=e-shop&produkt=8836 a jestli není na starline dobrý ohlas asi bych ho vyměnil ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, prosím o radu:

před týdnem jsem si nechal vyměnit olej do OCT 1.9 TDi 66 kw, najeto 120000 km. Původní olej byl zn. Castrol, další podrobnosti nevím, štítek pod kapotou je rozmazán. Výměnu jsem nechal plně na servisu, kde jsou jen dobré zkušenosti. Až po výměně jsem zjistil, že mi tam dali Starline 10W-40 lehkoběžný olej... Prý mám být v klidu a lít tam jen tento olej.. Až teď čtu na tuto značku oleje samé negat. ohlasy... Můžete mi prosím poradit - nechat tam tento olej, nebo ho hned vyměnit za jiný - a jaký? Nebude do budoucna vadit, když se vrátím zase k plné syntetice 5w...? Co byste dělali na mém místě?

Díky za každou radu

Tak do tohoto servisu bych osobne uz nikdy nesel..Starline je vysoce NEkvalitni olej, ktery se vlastne ani olejem neda nazyvat..Moje rada zni okamzite vypustit a servisaky nakopat do zadnice..Muzes pouzit klidne viskozitu 5W40 i 10W40 podle stylu jizdy tedy delsi trasy 10tka kratsi a caste starty 5tka.Zmineny Total Quartz 5W40 je vyborna volba za vybornou cenu, ktery muzu s klidnym svedomim doporucit, po Starlinu se motoru ulevi..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravím, měl bych malý dotaz ohledně oleje. Zmiňoval jsem se o něm i v sekci favorit ale myslím že to bude zajímat více lidí a do fáček jich asi už moc nechodí ;) , liju TOTAL 15W40, protože ho mají v servise kam jezdím ale na dolívání jsem pořídil MOGUL EXTREME 15W40. Myslíte že rozdílná značka má vliv? mám za to, že je rozhodující viskozitní a teplotní třída (aby byla stejná), výrobce nehraje až tak roli i v případě smíchání. Díky za odpověď, pokud se to tu už řešilo tak se omlouvám ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, prosím o radu:

před týdnem jsem si nechal vyměnit olej do OCT 1.9 TDi 66 kw, najeto 120000 km. Původní olej byl zn. Castrol, další podrobnosti nevím, štítek pod kapotou je rozmazán. Výměnu jsem nechal plně na servisu, kde jsou jen dobré zkušenosti. Až po výměně jsem zjistil, že mi tam dali Starline 10W-40 lehkoběžný olej... Prý mám být v klidu a lít tam jen tento olej.. Až teď čtu na tuto značku oleje samé negat. ohlasy... Můžete mi prosím poradit - nechat tam tento olej, nebo ho hned vyměnit za jiný - a jaký? Nebude do budoucna vadit, když se vrátím zase k plné syntetice 5w...? Co byste dělali na mém místě?

Díky za každou radu

Sice tuhle značku taky neznám, ale jak vypadají ty negativní ohlasy? A hlavně, nakolik jsou kompetentní? Z čeho vycházejí?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sice tuhle značku taky neznám, ale jak vypadají ty negativní ohlasy? A hlavně, nakolik jsou kompetentní? Z čeho vycházejí?

STARLINE je univerzální značka na vše pro "AUTO KELLY". Pod touto značkou krom olejů mají např. autobaterie, filtry, svíčky, autokosmetiku, brzdové destičky a kotouče, atd. Pokud se o těchto dílech budete chtít dozvědět něco víc, např. kdo to pro ně vyrábí, tak nikde nic bližšího nenajdete. U olejů se na jejích stránkách http://www.starline-parts.com/brzdova-soustava/oleje dozvíte akorát viskozitní třídu. O tom jakou splňují normu není ani slovo. Na mě to moc věrohodně nepůsobí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

STARLINE je univerzální značka na vše pro "AUTO KELLY". Pod touto značkou krom olejů mají např. autobaterie, filtry, svíčky, autokosmetiku, brzdové destičky a kotouče, atd. Pokud se o těchto dílech budete chtít dozvědět něco víc, např. kdo to pro ně vyrábí, tak nikde nic bližšího nenajdete. U olejů se na jejích stránkách http://www.starline-parts.com/brzdova-soustava/oleje dozvíte akorát viskozitní třídu. O tom jakou splňují normu není ani slovo. Na mě to moc věrohodně nepůsobí.

Hm, jestli není uvedena ani norma, tak v tom bych viděl problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...