Přejít na obsah

Jaký olej


Host aka

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

Po koupi auta jsem nalil 5W-40 a teď se mi blíží výměna a přemýšlím nad 10W-40. Jezdím valnou většinu město do 10km. Je ta 10W vhodná nebo tam mám radši nechat 5W-40? Na tacho 140tkm. Ale klidně je možný, že to má namotáno víc. Jedná se mi taky o hlučnost motoru...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam O1 Tour v benzinu 1.6MPI a jsem nad miru spokojeny.

Vcera nam ale blikla oranzova olejova kontrolka, tudiz jsem se zacal shanet po oleji na doliti, ale ejhle.

Moje skodarna ma prodlouzene servisni intervaly a tak je tam pekne zvlastni olejicek s nizkou viskozitou 0W-30.

Dalsi prusvih je norma VW 50300 pro olej do tohohle MPI, kterou ne vsechny 0W-30 splnuji (tenhle synt. olej musi byt plny aditiv).

Tak jsem poslal dotazek na Skoda info email, ale zatim je tam ticho na vsech frekvencich.

Muj kamarad co dela testovaciho inzenyra u Toyoty v Brusselu mi ale potvrdil, ze pac je to olej o neco mene vazky nez 5W-40 nebo 10W-40, tak to auto proste musi bumbat.

Sice to maze lepe nez 5W- nebo 10W- (vice to motorem cirkuluje proto mensi opotrebeni a tudiz delsi intervaly), ale budu pry dolevat jako cert. Navic podle nemeckeho VW fora koncern VW od teto normy u novych motoru ustoupil (asi vyssi zravost oleje), ale proc by menil specifikace u kmeta 1.6MPI kdyz okolo nej uz vice nevyviji.

Ted uz druhy den jezdim na kole a shanim nahradu oleje, pac ani mistni Skoda garaz ho taky nema na sklade. Je to sranda s O1 Tour.

Co se tyce viskozit a znaceni oleju je dobra tahle tabulka a obrazek:

http://www.upmpg.com/tech_articles/motoroil_viscosity/

http://www.aa1car.com/library/oil_chart.jpg

Diky za radu co s tim olejem.

Editováno: , autor: Sauerkraut
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, dotaz - mám cca 2 litry oleje 10W40 Shell Helix Ultra a přes 1 litr oleje Mogul Extreme 10W40. Mohu při výměně oleje tyto dva oleje smíchat ?

Jak jsem psal,když mají stejnou normu,určenou pro Tvůj vůz,tak je klidně smíchej,tak to je i popisované.Není potřeba to přeceňovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...