Přejít na obsah

Felicia 1.3 MPi 50kW


strnk

Doporučené příspěvky

Ahojky feldomani ;)

Mam problemik so svojov felduskou v celku jedinecny tak by ma zaujimal Vas nazor :help:

Taze ide o 50kW feliciu 1.3MPi rok vyroby 1998 najazdene 80 tis. km. Po vypnuti motora mi v priebehu nejakej hodinky stecie vsetok olej z mazacich kanalikov spat do olejovej vane, takze pri dalsom startovani trva niekolko sekund kym znova natlaci cerpadlo olej a zhasne kontrolka mazania. Pocas tejto doby sa ozyva z motora klepanie ako by bola niekde vola. Akonahle natlaci olej klepanie prestane a vsetko je potom OK. Jazdim dlhe trasi cca 200km a nieje ziadny problem len ako som uz pisal po nastartovani klepe kym natlaci olej. Trva to uz par rokov a mam taky pocit ze cim dalej je to klepanie po nastartovani zretelnesie a zacina ma to stvat lebo nerad by som bol aby ma moja mila felduska nechala niekde na ceste... Od casu co sa to zacalo prejavovat som uz niekolko krat menil olej aj s filtrom momentalne tam mam Castrol Magnatec 15W40. Motor ma prakticky nulovu spotrebu oleja od vymeny k vymene. Meral som aj tlaky oleja, na volnobeh cca 800 za min som nameral cca 450 kPa a pri zvysovani otacok tlak este stupal, sice to bolo merane so studenym motorom ale myslim ze tlaky su uplene poriadku... Este ma trosku zarazilo ze pocas merania tlaku rucicka neukazovala konstantnu hodnotu ale sa dost rychlo chvela +- 10 kPa od uvedenej hodnoty a tiez sa chvela pri zvysenych otackach... Netusim co by to mohlo byt, typoval by som to na nieco mechanicke okolo olejoveho cerpadla ale nerad by som rozoberal motor naslepo a tiez nechcem cakat kym sa mi nieco rosipe na ceste... Takze budem Vam vdacny za kazdy vas nazor, pripade ak ste sa uz s niecim takym stretli oto viac...

Editováno: , autor: strnk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No... jaky tam mas olejovy filtr? Jestli nejakou sracku tak se neni cemu divit... Zkusil bych dat jiny.

A ten olej co je zac? Zkousel sem hledat a vsude maji jen reklamni kecy... doufam ze to neni plna syntetika :help: Do motoru 1,3 nejlip kvalitni mineral, maximalne polosyntetiku. 15W 40 je dobre...

Posledni moznost je problem na klice ... vydrena loziska.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No... jaky tam mas olejovy filtr? Jestli nejakou sracku tak se neni cemu divit... Zkusil bych dat jiny.

A ten olej co je zac? Zkousel sem hledat a vsude maji jen reklamni kecy... doufam ze to neni plna syntetika :help: Do motoru 1,3 nejlip kvalitni mineral, maximalne polosyntetiku. 15W 40 je dobre...

Posledni moznost je problem na klice ... vydrena loziska.

filter je nejaky noname, tiez ma to uz napadlo a skusal som menit cisto len filter aj ked za rovnaky... viem znie to blbo... ale iny nemaju problemi stymito filtrami a to by nahoda musela byt riadna svina aby som 4 krat posebe kupil zly filter... kupovane v roznych predajniach... olej je polosyntetyka ale robilo toiste aj s mineralom... myslim ze kluka to nebude to by klepalo aj inokedy a tiez by bol problem s tlakmi oleja... myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmmm tak to sme dvaja ja mám ale na mojom aute nabehané 289 tis. Km a asi 50000 km som po generálke. Robí mi presne to isté čo tebe. Filtre som vymenil už 2 a taktiež olej a nič. Keď naštartujem studený motor......svieti mi mazanie asi 3 sec. a trošku motor klepe. Akonáhle zhasne mazanie motor ide OK. Olej mi nežerie vôbec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Problem vyrieseny - aspon ciastocne :)

Pohral som sa s nastavenim voli ventilov, aby to bolo nachlp presne ako udava vyrobca a cudujte sa svetu motor po nastartovani prestal klepat. A co sa tyka spadovania oleja skusil som znova vymenit olejovy filter, tentokrat za Unico LI779/43 udajne je zhodny s filtrom Mann-Hummel W712/43 a teraz kontrolka oleja zhasne badatelne skor, aj ked to este nieje ono ako to bolo zanova ked kontrolka zhasla ihned ako chytil motor... Ale aj napriek tomu som uz vcelku spokojny ked uz po kazdom nastartovani nepocujem lomoz z motora :) Olej som nemenil iba filter...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...