Přejít na obsah

Tuhost karoserie


sakal88

Doporučené příspěvky

Caute,

mam divny problem, vzdy ked autom prechadzam po nerovnostiach tak pocujem tlak (trenie gumy alebo tlak na gumu) pri dverach vodica davnejsie som to pocul aj pri zadnych dverach. Auto je nove ma 7800KM a asi 3 mesiace. Hlavne je to dost otravne pri jazde v podzemnych garazach kde su prudke supania tam to je dost pocut a mam pocit, ze sa mi auto rozpadava. Je to preto lebo auto je nove ?

dik :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi bolest dvojkových oktávek. Řešil jsem ten samý problém. Místo ježdění po servisech jsem to vyřešil silikonovým olejem a už je klid i na nerovnostech. Stačí jen všechna těšnění okolo dveří potřít a budeš mít klid. Stejně se blíží zima a tohle by měl udělat asi každý. Alespoň ty potom dveře nebudou přimrzat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi bolest dvojkových oktávek. Řešil jsem ten samý problém. Místo ježdění po servisech jsem to vyřešil silikonovým olejem a už je klid i na nerovnostech. Stačí jen všechna těšnění okolo dveří potřít a budeš mít klid. Stejně se blíží zima a tohle by měl udělat asi každý. Alespoň ty potom dveře nebudou přimrzat.

cau,

no neviem ci je to charakteristicke pre O2, este mame O2 1.6MPI (2004) a ta uz jazdila aj po poli bez akehokolvek hluku (vsetko je tam pevne).

Ale dik, skusim ten olej.

btw. mozes doporucit nejaky typ (znacku?)

dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Značkový ani být nemusí. Já jsem našel v garáži asi tak 3 roky starou plechovku s nápisem silikonový olej, tak jsem ho použil a :palec2:

Presne tak, hocaky silikonovy spraj resp. olej, otvorit dvere a nastriekat resp. natriet, nechat 10 - 20 min posobit, potorm jemne poutierat , zavriet dvere a jazdit. A ma zmysel to urobit najar a na jesen (pred zimou).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 7 měsíců později...
  • o 3 měsíce později...

Ahoj,

mám stejný problém, dělá to vnější těsnění na dveřích, které kromě toho že vrže také vydírá lak na karoserii, nejvíce to lze pozorovat na zadních lemech. Po delší době vydře barvu úplně. Pokud máte v pořádku servisní knížku, tak to škodovka uznává na vadu laku. Přelakují v záruce okolí dveří a vymění vnější těsnění za měkčené. Nějakou dobu jsem také vydržel mastit těsnění jak trouba :) , ale nyní už řeším opravu v servise.

Editováno: , autor: budula
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mam druhou OII a delalo to na obou ..... prvni Combi 2005, v servise mi vymenili za 1000kc tesneni a necim to namazali ... za ca. dva tydny to zase vrzalo. Ted mam kratkou RS 2008 a kdyz jsem to chtel resit na zaruku, tak ten stejny technik na prijmu co mi tak ochotne loni vymenil za 1000kc tesneni, rika ze v Boleslavi o tom vi a ze tak to dvou mesicu pripravuji reseni. Zatim nema cenu nic menit a jen cekat !!!! u auta za 3/4mio. musim poslouchat vrzani a proste cekat. Podle mne je to nehoraznost ... problem je znamy od 2004 a v roce 2009 na to nemaji reseni !!!

Tak proste ca. kazdy tyden mazu silikonovym olejem a stejne to sem tam slysim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mam druhou OII a delalo to na obou ..... prvni Combi 2005, v servise mi vymenili za 1000kc tesneni a necim to namazali ... za ca. dva tydny to zase vrzalo. Ted mam kratkou RS 2008 a kdyz jsem to chtel resit na zaruku, tak ten stejny technik na prijmu co mi tak ochotne loni vymenil za 1000kc tesneni, rika ze v Boleslavi o tom vi a ze tak to dvou mesicu pripravuji reseni. Zatim nema cenu nic menit a jen cekat !!!! u auta za 3/4mio. musim poslouchat vrzani a proste cekat. Podle mne je to nehoraznost ... problem je znamy od 2004 a v roce 2009 na to nemaji reseni !!!

Tak proste ca. kazdy tyden mazu silikonovym olejem a stejne to sem tam slysim.

Presne tak, ja mam tiez RS-u 2008 ale Combi a je to uplne to iste! Najskor som natrel cistym silikonom, na chvilu bol pokoj a potom zas len vrzganie. Potom som skusil SONAX silikonovy spray a po par dnoch to zas zacalo. V pondelok som bol na garancke v IMPE v BA a "mudry" technik mi na to povedal, ze aj jemu vrzga auto a ze je to OK. IDIOT

Skusim poslat tuto diskusiu kamosovi do ŠAS-ky a mozno to posunie dalej. Je to vsak nehoraznost, aby auto za milion vrzgalo ako stary rebrinak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To same jsem take resil, pomohlo jedine, rekl jsem ze pokud to okamzite nevyresi, chci odstoupit od kupni smlouvy, zacali se dit veci, behem tydne prijeli nejaci frajeri z Bolky, kompletne vymenily vsechna tesneni, osetrili je nejakym praskem a hlavne mi doporucili abych tesneni nikdy nicim NEMAZAL (oeljicky apod. veci zpusobuji to ze se na tesneni chyta prach a ten nasledne pekne vrze), jiz jezdim pres pul roku mam najeto dalsich 15tkm a zadne vrznuti ... tuky tuk :).

Takze jedno doporuceni, kupujem si auta za docela slusne prachy(700t), takze se hosi museji trosku starat a nejde to s nima slusne musi se na ne proste vyrazit, kamarad nekamarad, znami neznami, proste natvrdo to se mi zatim nejvic vyplatilo. Podotykam, ze vrzani mi zacalo take hned kdyz auto bylo nove asi pri 5-ti tkm, od te doby jsem to ruzne resil v servisech, kde mi to take semtam namazali a ja porad jako beranek dojizdel a reklamoval a byl hodny a vlidny...nic proste natvrdo na ne :palec2::aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

ahojte ... doviezol som asi pred mesiacom z nemecka OII 09/2006, no ako sa teraz ochladilo strasneee to zacalo v interieri vrzgat ... niektory tu riesili reklamaciu tesneni dveri ... ako zistim ci to pistia tie tesnenia? je to zvuk pripominajuci gumu al.nieco take, po prejazde nerovnostou to skripe, proste nieco neznesitelne najma pri rozbiehani ... na mna sa uz reklamacia asi nevztahuje, ci ? auto bolo servisovane, su tam razitka nejakeho pana z nemecka predpokladam ze nejaky autorizovany servis, teraz som si servis robil uz sam ... dakujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahojte ... doviezol som asi pred mesiacom z nemecka OII 09/2006, no ako sa teraz ochladilo strasneee to zacalo v interieri vrzgat ... niektory tu riesili reklamaciu tesneni dveri ... ako zistim ci to pistia tie tesnenia? je to zvuk pripominajuci gumu al.nieco take, po prejazde nerovnostou to skripe, proste nieco neznesitelne najma pri rozbiehani ... na mna sa uz reklamacia asi nevztahuje, ci ? auto bolo servisovane, su tam razitka nejakeho pana z nemecka predpokladam ze nejaky autorizovany servis, teraz som si servis robil uz sam ... dakujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...