Přejít na obsah

Kontrolka elektroniky motoru


Petyas

Doporučené příspěvky

Chlapi potreboval bych poradit. Mam Octavii r.v. 2002 1.8T, najeto asi 110t. Jsem druhy majitel. Auto mam asi rok a pul. Pred nejakymi tremi ctyrmi mesici mi zacala neustala naskakovat kontrolka elektroniky motoru. Mel jsem to jiz nekolikrat v servisu. Bohuzel predchozi majitel si tam nainstaloval Blow Off ventil, takze mi v servisu "pry" nejsou schopni udelat kvuli tomu kompletni diagnostiku, aby zjistili, kde by ten problem mohl vznikat. Pry by museli veskere ty upravy souvisejici s tim Blow off ventilem predelat zpet do puvodniho stavu. Podle ruznych prispevku na foru jsem si uz vycistil skrtici klapku a mam tam uplne novou vahu vzduchu. Problem ale porad pretrvava. Posledni diagnostika ukazala tyto chyby:

17544 P1136 035

Rada1, prizpusobeni smesi (ad.)

System s prilis chudou smesi

17608 P1200 035

Obtokovy ventil turbodmychadla - N249, mechanicka zavada

V servisu rikali, ze to souvisi s tim Blow Off ventilem. Mne je ten ventil ukradeny, klidne si ho necham odstranit, ale bojim se te palky, kolik by za to v servisu chteli.

Me dotazy:

1) Co by to mohl byt za problem?

2) Je opravdu potreba k te diagnostice motoru vsechny ty upravy vracet zpet do puvodniho stavu?

3) Kolik by ten navrat do puvodniho stavu zhruba stal?

Tady jeste pripojuji fotky toho zarizeni:

post-18010-1223015708_thumb.jpg

post-18010-1223015718_thumb.jpg

Editováno: , autor: Petyas
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To by mohlo byt ono. Vcera jsem mel pusteny motor a poslouchal jsem tam takovy sycivy zvuk. Zdalo se mi to nekde vepredu pred motorem. Diky za informaci. Necham to proverit.

Editováno: , autor: olisoft
citovanie predchadzajuceho prispevku je ZAKAZANE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

tak seriovej deceleracni ventil bosch 500 kc...

jestli slysis nejake syceni zepredu motoru tak odsroubuj tu listu kde je N249 a 112 a pod ni jdou dve gumove hadice. jedna vede primo do sani. jsou vetsinou spojeny takovou gumou a pod touto gumou byva prasklina.

koukni na to a uvidis

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak seriovej deceleracni ventil bosch 500 kc...

jestli slysis nejake syceni zepredu motoru tak odsroubuj tu listu kde je N249 a 112 a pod ni jdou dve gumove hadice. jedna vede primo do sani. jsou vetsinou spojeny takovou gumou a pod touto gumou byva prasklina.

koukni na to a uvidis me to pomohlo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...