Přejít na obsah

moje první OC


maverick011

Doporučené příspěvky

Ahoj všem OC.Mám malí ale pro mě dost velký problém.Koupil jsem si starší OC 1.9tdi 66kw 2001 elegans najeto 77000km.Vše se zdálo v pohodě než se my začalo pri zapnutí zapalování oběvovat na displeji "servise"a čtyřikrát to zapipalo,při tom co jsem se tady dočetl jsem se to nedozvěděl co to znamená,jestly už mám zajet na servisní prohlidku nebo co? jinak podle servisní knížky mám ještě 5000km čas na výměnu oleje i filtrů a zřejmě i rozvodů.Ještě jsem se chtěl zeptat jestly je hodně na škodu že v servisní knížce jsou tři servisní kontroly ale není tam uvedeno razítko autoservisu který prohlýdku dělal,mám podezření že minulí majitel auta si to podepsal sám.Jsem u Oc nováček a proto ředem všem děkuji za rady.

Editováno: , autor: maverick011
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

servisný interval _ INSP - upozorňuje na pravidelnú ročnú servisnú prehliadku, ak to neabsolvuješ, dá sa to jednoduch vymazať, Vložíš kľúč do zapaľovanie otočíš do polohy 0, stisneš pravý knoflík na tachometry a zapneš kľúč do polohy 1 a čakáš, objaví sa ti tam OIL a INSP, ak ti bude práve preblikávať INSP, knoflík uvolníš a ľavým knoflíkom pod otáčkomerom, týmto otočíš asi do prava kým sa ti na displeji neobjaví - - - to znamená, že údaj je vymazaný. Pre istotu si lepšiel prečítaj fórum, hľadaj mazanie servisných intervalov.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dík za rady.S tím že nemá najeto 77000km jsem trochu na pochybách v servisce je to napsáno od koupi vozu až po tu dobu co jsem to koupi já ale asi se to dá taky nějak udělat.Ještě se zeptám na kolik mě ta oprava zhruba příjde?Byl jsem v servisu ale kuli DO protože my nejde a tam my řekli že my nejde sesinchronizovat klíč s řídící jednotkou,skoušel jsem postupy co byli popsané na jiném foru ale stále to nejde.Jinak jsem platil v servisu za to že se na to podíval 745kč.To je docela slušné ne!?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jak už se psalo nademnou, udělej servis a hlavně rychle rozvody, nejspíš to auto bude mít víc když se objeví požadavek na servis dříve než dle servisky. NAvíc pokud tam nejsou razítka tak je to cár papíru. Podle toho odkud seš zkus někoho z fora kdo se ti na to koukne pořádně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no a takovou radost jsem z OC měl?! no jak říkáte zajedu tam hned zítra a uvidíme.Tady v Plzni jsou tři autorizované servisi škoda tak snad nedopadnu jako většina co to daly do servisu.Jinak skusím se obrátit na někoho tady z fora ale pokud by jste o někom věděli o někom z Plzně uvítám to a předem díky

Editováno: , autor: maverick011
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

autorizovaný servis ťa riadne ojebe, mňa vyšli komplet rozvody asi na 3500,-Sk materiál + menil som aj vodnú pumpu, niečo cez 1000,-SK robota možno tak okolo 2000,-Sk ale dával som robiť okrem toho aj prekrúžkovanie, hlavu a tak a komplet som platil 5000,-Sk za robotu, v servise by som platil minimálne 3-násobok... ale ak nato máš... tak prosím

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no a takovou radost jsem z OC měl?! no jak říkáte zajedu tam hned zítra a uvidíme.Tady v Plzni jsou tři autorizované servisi škoda tak snad nedopadnu jako většina co to daly do servisu.Jinak skusím se obrátit na někoho tady z fora ale pokud by jste o někom věděli o někom z Plzně uvítám to a předem díky

Radost z ní můžeš mít i nadále, hlavně že je v cajku. Udělej hlavně ten pořádnej servis, náplně a rozvody a budeš mít klid. Jinak serviska bez razítek je k ničemu, jako kdyby nebyla. Ono 7 let staré TDi se 77 tisícema km je docela zvláštní. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dík za rady.S tím že nemá najeto 77000km jsem trochu na pochybách v servisce je to napsáno od koupi vozu až po tu dobu co jsem to koupi já ale asi se to dá taky nějak udělat.Ještě se zeptám na kolik mě ta oprava zhruba příjde?Byl jsem v servisu ale kuli DO protože my nejde a tam my řekli že my nejde sesinchronizovat klíč s řídící jednotkou,skoušel jsem postupy co byli popsané na jiném foru ale stále to nejde.Jinak jsem platil v servisu za to že se na to podíval 745kč.To je docela slušné ne!?

do 10 000kč to není problém sehnat i sprací

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Radost z ní můžeš mít i nadále, hlavně že je v cajku. Udělej hlavně ten pořádnej servis, náplně a rozvody a budeš mít klid. Jinak serviska bez razítek je k ničemu, jako kdyby nebyla. Ono 7 let staré TDi se 77 tisícema km je docela zvláštní. ;)

razítek ti dnes dá každý kolik chceš včetně knižek,bohužel podvodnící nevymřou

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pané všem moc děkuji za rady a odpovědi.Dnes jsem se byl obědnat v servisu a tak tam mám v pondělí přivest oktu a předběžná cena bude kolem 9000Kč(musím podotkonout že to není atorizovaný servis škoda)Byl tam přijemný technik a asi i majitel v jednom docela dobře jsme si pokecaly.Tak jakmyle bude OC udělaná hned sem písnu jak to dopadlo.Jinak ještě jednou všem díky lollollol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ani nie, ak bol predchádzajúci majiteľ napr. taký ako ja, tak by to aj mohlo byť. Ja som za 2 roky najazdil asi 12.000 km......

Ale nafťáky si pořizují dle mého lidé, kteří najezdí hodně kilomterů. Pochybuji, že ty by si si na těch pár km co najedeš pořídil TDi. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...