Přejít na obsah

Jakou H.I.D. sadu?


mirus007

Doporučené příspěvky

Ahoj všem,

Chci koupit nějakou H.I.D. sadu a chtěl bych se zeptat těch, kdo májí zkušenosti s těmito sadami, jakou by ste mi doporučili, včetně odkazu na stránky?

Pač budu jezdit hlavně v noci a obyč. žárovky nejsou zrovna cool :-(

Díky moc.

PS: pro remcali:

jsem také zastáncem origo xenonu s nivelaci, ale pro nezjištné náklady si je momentálně nemohu dovolit, jak vše pominu jdu do origo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Svietivost je v pripade hid "podruzna", nakolko vacsi problem bude v tom, ze to bud nenastavis a budes vsetkych oslnovat a pritom budes prd vidiet, alebo Ta budu stale zastavovat policajti a potom na tie origo xeny (10tis svetla + cca 3 tis naklony + kabelaz a praca) si tak skoro nenasetris.

A este cosi, necituj bezprostredne predchadzajuci prispevok, porusujes tym bod 4 pravidiel fora...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mal som v služobáku HID sadu(6000kelv.) a aj po perfektnom nastavení to oslňovalo. proste tá parabola nieje uspôsobená na taký svetelný šok ako čočka v origo xenóne,ktorá to svetlo jasne ohraničuje. momentálne mám bixenóny je to žúžo,takže ak môžem poradiť-investuj radšej do origo xenónov ;) .

ps: ak sa rozhodneš pre HID tak kúp sadu kde sa dajú meniť zvlášť výbojky(ja som mal komplet).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Ahoj všem,

Chci koupit nějakou H.I.D. sadu a chtěl bych se zeptat těch, kdo májí zkušenosti s těmito sadami, jakou by ste mi doporučili, včetně odkazu na stránky?

Pač budu jezdit hlavně v noci a obyč. žárovky nejsou zrovna cool :-(

Díky moc.

PS: pro remcali:

jsem také zastáncem origo xenonu s nivelaci, ale pro nezjištné náklady si je momentálně nemohu dovolit, jak vše pominu jdu do origo.

Já osobně jezdím hodně v noci a proto jsem pořídil do svojí Octavie HID sadu s bixenony s clonítkem. Je to podstatně levnější než kupovat origo světla a svůj účel to splní. Proti halogenům svítí famózně....ale čočka z toho nebude nikdy:-)

Světla mám seřízená a nestalo se mi, že by na mě za toho čtvrt roku někdo blikal či mně k tomu při kontrole cokoliv řekli policajti....

Samozřejmě jsem si vědom, že nemám čidla na nápravě, takže když cokoliv naložím, světla sklopím...:-)

Pokud bys chtěl, napiš mi SZ a můžu ti takovou sadu sehnat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja jsem koupil v auto kelly za 160kc dve zarovky sice starline,to kazdej vyklada jak vydrzi tyden.mam ji 2 mesice a bomba.v noci mi to na silnici sviti bile kdyz jedu za autem vidim uplne bile svetlo.kdyz se na auto podivam zepredu neni to proste jako xenooon ale vypada pekne.ma ten modrej nadech.je cela modra ta zarovka.ale neni homologovana no.zatim jem spokojen.kamos si koupil za 600nejaky znackovy a rekl ze rozdil nepoznal.ja jo a o dost.jinak s tema xenonama?taky premyslim nad hid,ale proste origo je origo.me se tam hlavne libi ty dva krouzky.hidku by jsem si dal spis do mlhovek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
A este cosi, necituj bezprostredne predchadzajuci prispevok, porusujes tym bod 4 pravidiel fora...
ono po tom co tu někteří zakládají celé FAKE témata a dělají si srandu z lidí co jim chtějí poradit je tohle myslim to nejmenší :feve:

a jestli se nepletu tak je to moderátor

Editováno: , autor: fuzzyi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čest.

Mám O1 a taky by přemýšlím o HID sadě ale mám strach že vyhodím peňouze bez účinku. Nejsem ,,tuner,, jen chci líp vidět. Máte to někdo na starých světlech (nemám čirá skla) není v tom problém s účinností? Píšete tu o HID na felině ta čirou optiku neměla a super? Moje představa a i podle videí na youtube je že vymontuju H4 a místo ní dám výbojku takže paráda hlavně aby to nebyl nějakej bastl to nechci. Jde štelovat náklon bez problémů?

Dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavne proboha nedavat NEPOVOLENE Hid sady do NEcirych svetel... to bude vzdy oslnovat... pak dopades jako jeden u nas s filckou s prokoplejma svetlama...pokud chces xenony predelej na face s originalama...a i kdyz je das na kolecko tak to pri sezizeni nebude oslnovat...

Editováno: , autor: JasteR
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hosi mam dotaz.premyslim trochu taky nad hidkou,ALE.... dam ji tam to je v poho,ale az pojedu na stk da SE TAM NARYCHLO HOSDIT KLAsicKA h4??kamos me rikal ze se tam musi vrttat dira NA KABLE ZE ZAROVKY XENONOVE A ZE TO POTOM NEPUJDE,JAK TO JE??JDE TO??NEVIM JAK TO TAM VYPADA A FUNGUJE TO SAME VIM PRD O MOTAZI.a jeste se chci optat jaky je rozdil mezi xenonem a bixenonem

Editováno: , autor: burek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozdiel medzi xenonom a bixenonom je "maly".

Xenon je ako jedna ziarovka (tlmene alebo dialkove) a bixenon je ako prepinatelna ziarovka tlmena/dialkova (take 2 v jednom). Bud je to pomocou clonky na vybojke (zacloni - mas tlmene, odcloni - mas dialkove), alebo pomocou pohybu vybojky (dopredu-dozadu) sa meni jej poloha voci ohnisku paraboly a tak meni aj svetelny tok von z reflektora.

Ked das sadu na nahradenie H4, tak to bude lahko zamenitelne. Do pol hodiny to mas komplet vybrane.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem daval HID sadu do Oct 1 r.99 a musim to jen chvalit, pri puvodnich svetlech to bylo o hubu, vubec nesvitili.

Sada se nemusela nikde vrtat, nevim co to je za kec, jen potrebujes nekde pripevnit 3 krabicky a to je vse...

Myslim ze pred stk se to da bez problemu vymenit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem daval HID sadu do Oct 1 r.99 a musim to jen chvalit, pri puvodnich svetlech to bylo o hubu, vubec nesvitili.

Sada se nemusela nikde vrtat, nevim co to je za kec, jen potrebujes nekde pripevnit 3 krabicky a to je vse...

Myslim ze pred stk se to da bez problemu vymenit...

a kym pojdes na stk mozes spokojne oslepovat oprotiiducich :feve:  Jaster tu uz pisal ze nejhorsi pripad instalacie HID je ked sa vmontuju do necirich svetiel. ach jaj skoda reci hlavne ze ty teraz vidis no

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...