Přejít na obsah

Zimní pneu


Paolo.007

Doporučené příspěvky

http://www.obautodily.cz/eshop/skoda-superb-i-ii/disky-poklice-lapace/disky-kol/skoda-superb-plechovy-disk-7j-x-16-et37-original-id:6919.eshop

Tady sem našel nove uplně za 1500 jeden safra :-) celkem dost bych řekl.... A jete bez osobniho prevzeti se mi nechce brat, protoze kdo vi jak je kopnuty atd. Ty disky kupuju na dlouhou dobu no :-) Neví někdo o fungláčích za dobry peniz? Ještě prohledám net pořádně :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Jde o to, že když tam dáš pneu 225/45 r17 místo 205/55 r16 tak máš lepší a bezpečnější jízdní vlastnosti. Jak brzdnou dráhu tak i rozjezd a průjezd zatáčkou. To samozřejmě neplatí v hlubokém sněhu, ale v tom pojedeš kolikrát? Asi moc ne. Ale jak moc velký rozdíl tam bude to netuším. Já jsem naopak měnil 17" za 16" kvůli ceně 17" zimních pneu. Jestli dám za gumu 4 tisíce nebo 2 tisíce je rozdíl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já jdu taky na zimu do 16' 6J nebo 6,5J s pneu 205/55 kvuli komfortu a kdyz trefim nejakou vetsi dírů tak nebudu mit hned bublinu z boku jak to ma mted na svých zimních pirellkách 225x45 R17 a nekdo psal ze to na siroke pneu v zime ma tendenci uskakovat plavat atd..Na léto pořizuju solidy zrenovovane zatim ma par nabidek jak na pekne tak na skarede ted otazka co a jak :-) Kazdopadne sme se docetl ze zimni pneu sou dobre Continentály T8xx všechny řady a taky mischeliny alpin nejake a dunlopy a samozrejme pirelli ale kazdopadne clovek v zime jezdi opatrne tak novou gumou jakekoli znacky dle meho nic nezkazí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak já neříkám že s tím nejde jezdit.Ale nemá to s výkonem co do činění si myslím.Dle mého to je z důvodu lepšího ovládání.Ostatně auta dnes mají velký výkon a zimní gumy se neustále prodávají v menších rozměrech než letní.Krom toho při jakémkoli závodu rallye který se jede na sněhu jsou gumy také mnohem mnohem užší než letní.Prostě dle mého( a to mám vyzkoušeno) se mi oépe jezdilo s autem na užších gumách než na širších.Vyjel jsem místa kde jsem se supem měl daleko více problémů.Ale neříkám že to nejde samozřejmě pane žraloku :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To vick:

Tak z logického hlediska si představ, že projíždíš zatáčku s galuskou a pak s širokou pneumatikou. Která ti uklouzne dřív?? Podle mě ta užší. Neříkám že ten rozdíl v případě 225 a 205 bude znatelný. Ale podle mě to tak je. Nemůžeš to srovnávat s rallye. Pokud půjde o hluboký sníh tak tam obstojí úzká pneu lépe. Nemá takový odpor. Ale na ujetém sněhu je podle mého širší lepší. Ale jak říkám.. podle mě rozdíl mezi 225 a 205 nepůjde tak úplně poznat za normálních okolností.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dle mého ( a i podle různých témat,která jsem prošel) vycházejí pro sníh lepší užší pneu než širší.Guma se lépe zařízne do sněhu.S užší gumou zapadneš do sněhu později než s širokou.I sníh to bude hůře odvádět než úzká pneu.

Už proto se zimní pneu dělají v užších rozměrech než letní.Samozřejmě je to jen můj názor a nikomu ho nevnucuju nicméně si myslím,že nejsem daleko od pravdy.

to Torreto:Radime jasně že máš recht ,že třeba centák nebo dva nebudou tak znatelné,ale na 5 centimetrech to už bude setsakra rozdíl

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na pěti asi jo no.. ale stejně si myslím že širší jsou lepší :D S širokou zapadneš dřív. To jsem psal že do hlubokého sněhu je lepší užší ale na silnici na které je sněhová pokrývka nebo ujetý sníh (což je nejčastěji) tak je podle mě lepší širší. No ale sto lidí sto názorů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cim uzsi, tim vhodnejsi pro zimu nebo pro dest. Lepe se zarezava do podlozky. Ze stejneho duvodu na bruslich nemuzete uklouznout (do strany), kdezto v bote si rozbijete hubu. Samozrejme to pro auta nemyslim tak extremne. Uzka guma je lepsi i pro jizdu v hustem desti - je to mensi plocha, pod kterou se muze dostat voda a tak hrozi mensi riziko aquaplanningu. Samozrejme rozdil mezi 16" a 17" neni tak velky, aby to bylo nejak zasadne poznat. Podle me to stejne v zime na nejakou paradu neni (stejne vetsina jezdi na ocelakach s poklicema) a tak je lepsi poridit 16". Je to lepsi v zime, levnejsi a lepe to tlumi prejezdy pres bordel, co se dostane na silnici.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...