Jump to content
Paolo.007

Zimní pneu

Recommended Posts

Letní kola 225x45x17 jsem na zimu vyměnil za plecháče 215x55x16", ale od výrobce je předepsán rozměr 205x55x16" ! Mohou nastat komplikace např. při plném zatížení vozidla ? Máte někdo zkušenosti ?

205/50/17" mischelin alpin PS2 nove.Muzu doporucit sice jsou drazsi nez jina znacka ale voda snih jedu jako na suchu.

Jasně chlapi, ale mě se jedná o to, že jsem obul 215x55x16", ale od výrobce je předepsán rozměr 205x55x16" a zda mohou nastat komplikace např. při plném zatížení vozidla ? B)

Jasně chlapi, ale mě se jedná o to, že jsem obul 215x55x16", ale od výrobce je předepsán rozměr 205x55x16" a zda mohou nastat komplikace např. při plném zatížení vozidla ? B)

v tom bych nehledal žádný problém.Když můžeš na supa dát i gumy 225/45/17 tak tady tento rozměr ti problém určitě neudělá.Ani při plném zatížení.

To ano, ty mám na léto, ale jestli to koresponduje 215x55x16 a 225x45x17 když něco zvýšíš, zak někdě musíš ubrat abys při full zatížení neškrtal ....

To ano, ty mám na léto, ale jestli to koresponduje 215x55x16 a 225x45x17 když něco zvýšíš, zak někdě musíš ubrat abys při full zatížení neškrtal ....

Takže buď v klidu.Na netu jsem našel,že ve velikosti 16´´ jsou doporučené pneu tyto: 205/55/16,225/50/16,245/45/16 ale je jasné že na tyto poslední gumy bys potřeboval širší ráfek.

Letní kola 225x45x17 jsem na zimu vyměnil za plecháče 215x55x16", ale od výrobce je předepsán rozměr 205x55x16" ! Mohou nastat komplikace např. při plném zatížení vozidla ? Máte někdo zkušenosti ?

Zimne 225/50 16, rovnako aj letne... 100% spokojnost (dokial nevbehnes do kolaje od nakladaku) Cez leto chystam nahodit 18" disky MAM 8 (Audi A8), pneu asi 225/45 18

Zimne 225/50 16, rovnako aj letne... 100% spokojnost (dokial nevbehnes do kolaje od nakladaku) Cez leto chystam nahodit 18" disky MAM 8 (Audi A8), pneu asi 225/45 18

Já si nechal teď přivézt pneu Dunlop 225/40/18 a chci kola MAM 7 Black nebo replica Audi.Radši bych ale ty MAM 7.Jinak pro 18´´ kola jsou doporučené pneu 225/40/18.

Nevím jestli tím tvým požadovaným rozměrem přece jen už nezměníš dost obvod kola a tím nebude přesný údaj s tachografu.

Můj názor.

Chlapci zima se blizi a nam horalum nezbyva nic jineho, nez se pomalu chystat na nejhorsi. Shanim nejake zimaky, dobry pomer kvalita/cena. Rozmer 17", 45, a 205 nebo spis 215(nevim).

Nevite nekdo o necem rozunem? (eshop, vyrobce pneu atd.)

Diky za vsechny rady.

:kol-45:

Edited by Jirik_superb

Už třetí zimu honím Nokiany a naprostá spokojenost :palec2:

V Praze urcite :smich:

Dost srandy, taky jsem nad nima uvazoval. Nakonec jsme sahnul po mischellinkach alpine. Tak jsem na ne zvedavej :-))

V Praze urcite :smich:

Dost srandy, taky jsem nad nima uvazoval. Nakonec jsme sahnul po mischellinkach alpine. Tak jsem na ne zvedavej :-))

:p:p Budeš se divit, ale jezdím dost mimo Prahu, jak pracovně tak soukromě, a to i mimo "spevněné komunikace" - zatím se mi nestalo, že bych někde nevyjel

Souhlasím s Mikym,měl jsem dřív Nokiany na Octě,teď na Supu (Nokian WR).Absolutní spokojenost,gumy dobře drží,vzorek vydrží.Bydlím v horách a mám opravdu možnost je vyzkoušet :) .Sehnal jsem vloni nové,jednu za 2100,-Kč :palec2: .

Souhlasím s Mikym,měl jsem dřív Nokiany na Octě,teď na Supu (Nokian WR).Absolutní spokojenost,gumy dobře drží,vzorek vydrží.Bydlím v horách a mám opravdu možnost je vyzkoušet :) .Sehnal jsem vloni nové,jednu za 2100,-Kč :palec2: .

Tak priste :-) Cena je opravdu krasna proti konkurenci :palec2: