Přejít na obsah

Octavia II 4x4 - nefunguje haldex


kaja25

Doporučené příspěvky

Tak řekl rolbař a má pravdu! K tomu problému, oni občas ve škodovce něco říkají a něco jiného myslí. Pokud jednotka nekomunikuje = ani ťuk, tak zkusit proměřit kabely. Jestli tam jde šťáva, spínač brzd/parkovací brzdy. Přijde mi divné, že by jednotka takhle najednou zdechla /možné to je/. Ekonomická varianta by byla sehnat část kabeláže a vyměnit. Pokud to nepomůže, tak jinou jednotku - někdo tu nabízel komplet použitý pohon kolem 12t - takže sehnat to určitě lze... a ne jen nové. Ono totiž ikdyž ti to vymění a pak to tím nebude, budou měnit dál a ty budeš dál platit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

řekl bych, že haldex není zárukou všech čtyřech hrabajících kol, jelikož nemá uzávěrku diferenciálu, takže podle mě spíš nastane, že se budou točit třeba tři kola (jestli elektronika něco takovýho dokáže), protože pevný uzavření mezinápravovýho a normálního diferenciálu nastavit nejde. ledaže by to zvládla elektronika

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Tak si pohrávám s myšlenkou, že by vůbec nebylo marné zapojit nějakou kontrolku, abych viděl kdy jde signál pro sepnutí zadku.

Tak by se dala vyloučit chyba kabeláže, ne?

např. kdybych to zapojil mezi spínané a kostru, šlo by to?

drátů k Haldexu vede 7

2x CAN

spínané

K-line

brzda

ručka

kostra

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to by nešlo... spínaných 12V tam je po otočení klíčku - svítila by stále. Jinak kabeláž buď proměřit nebo přes diagnostiku.

Jedině snad připojit nějakou kontrolku k čerpadlu haldexu, ale přijde mi to jako sci-fi. Auto na špalky a zkusit estli se točí ;) a nebo teď stále slibují sněžení, tak zkuste na letních vyrazit do hor ;) ;) ;)

Editováno: , autor: lukash
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to by nešlo... spínaných 12V tam je po otočení klíčku - svítila by stále. Jinak kabeláž buď proměřit nebo přes diagnostiku.

Jedině snad připojit nějakou kontrolku k čerpadlu haldexu, ale přijde mi to jako sci-fi. Auto na špalky a zkusit estli se točí ;) a nebo teď stále slibují sněžení, tak zkuste na letních vyrazit do hor ;) ;) ;)

na letních bych to nedělal, ono bohatě stačí na zimních :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zdarec,

takze nakoniec to bola zla riadiaca jednotka hadex... Na pocitaci ukazovalo chybu 1324.

Tak moja 4X4 dostala "ORGAN" /RJ/ :specool: od darcu, ktory ho uz nebude potrebovat.. :rip:

Na zdvyhaku hrabali vsetky styri kola, tak sa tesim na sneh a dufam, ze sa mi nestane to co vo Februari-UNORU.. :wallbash::doh

ps:keby nieco,tak sa urcite ozvem a dik za vsetky rady a info, ktore viedli k odhaleniu problemu. :worthy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...
  • o 7 měsíců později...

Zdravím pánové.

Jsem tady novej. Koktávku mám 1,5 roku. Mám 99, 66kw momentálně 4x2 a proto jsem taky narazil na toto téma a reaguji.

Po celou dobu co auto mám mi svítí kontrolka abs. Občas zhasne na chviličku a abs funguje. Po celou dobu ale 4x4 fungovalo. Až asi před měsícem vypovědělo službu. Po diagnostice jsem zakoupil jetou jednotku abs jež měla být příčinou. 4x4 fungovalo 2 dny a opět konec, další diagnostika s výměnou čidla podélného zrychlení jež poukazovalo na svou nefunkčnost onou kontrolkou ABS. Vyjedu ze dvora před dílnou a po 200m zase 4x4 nejde. A teď babo raď... Borci z autorizovanýho servisu tvrdí do třetice, že je to haldex a že je to na 2 dny práce jen ho rozdělat. Oprava může stát od 2 do 70ti tis. Mám najeto 315tis(bůh ví jestli ne víc). Během roku jsem do ní nasypal přes 60tis, tak se ptám, má to cenu? :help:

Ještě zkusím projed kabely jak píšete a jinak ji snad hodím ze stráně.

PS: Kdyby někdo sháněj ŘJ ABS, mrkněte na aukro. za 4ku byla druhej den doma. Chlápek má mraky druhů. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

pre 3 mesiacmi som kupil novu octaviu 4x4, ked napadol sneh zistil som ze nejde 4x4 a k tomu sa pridalo aj hucanie od zadnej napravy a kurat som isiel do servisu a tam zistili ze haldex spojke je malo oleja .Neviete co je v haldex spojke vo vnutri a co sa tam da pokazit lebo mi servisaci povedali ze tam naleju novy olej a malo by to byt OK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...