Přejít na obsah

GSM II HF Bluetooth


bendy123

Doporučené příspěvky

Protože je to jedna z komfortních funkcí :rolleyes:

Psal jsem, základní hovor jde s každým bluetooth telefonem, komfortní ovládání (seznamy a pod) lze jen s telefony podporovanýmy, ač se to nezdá, výrobce používá pořád jiné bluetooth komunikační kanály/protokoly a leckdy se sejde i jeden typ telefonu, kdy je několik komunikačních standatrů odlišných verzí firmware (např N 6230i) to se proto pak těžko dělá nějaký standart :-/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Protože je to jedna z komfortních funkcí :rolleyes:

Psal jsem, základní hovor jde s každým bluetooth telefonem, komfortní ovládání (seznamy a pod) lze jen s telefony podporovanýmy, ač se to nezdá, výrobce používá pořád jiné bluetooth komunikační kanály/protokoly a leckdy se sejde i jeden typ telefonu, kdy je několik komunikačních standatrů odlišných verzí firmware (např N 6230i) to se proto pak těžko dělá nějaký standart :-/

Takže Samsungy a pod nehrozí? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale prečo to potom kamošovi zoznam hovorov cez adaptér nenačíta?

Jo pozor, teď jsem to přečetl znova, přes adaptér, myšleno jako přes držák telefonu, takže ne bluetooth, ale po drátech ...

Tam by to mělo fungovat, pokud je to originál držák, měl by s tím telefonem být i vyzkoušen a měl by fungovat, pokud je to z nějakého jiného auta (audi, VW) je možné, že to nemusí být 100% kompatibilní ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bude fungovat jako klasické HF, takže přijmeš hovor, zavoláš si i ty (třeba pomocí hlasového ovládání), ale neuvidíš seznam, toť vše.

Hlasovým ovládáním myslíš na telefonu nebo tak funguje i HF? Ale to asi ne..to by šlo o vládání tlf, že.. i tak to ale je dost dobrý..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Originál škoda sada umožnujě hlasově ovládat a to od vytočení čísla (nadiktuješ číslo, které chceš vytočit a ono ho to vytočí) po uložení konkrétních jmen do paměti HF a jejich vytáčení vyslovením jména. Je na to ale potřeba buď multifunkční volant pro telefon nebo držák telefonu na kokpitu, protože do režimu hlasového ovládání se leze tlačítkem "push to talk" a to je na držáku telefonu, nebo telefonním multifunkčním volantu ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teoretický dotaz.. Když budu mít BT telefon, který není kompatibilní, tzn.že nemá držák, navíc mám volant s ovládáním jen na rádio, jak se mi bude chovat HF BT chovat, půjde ovládat, bude to využitelné a bude to přínosem? podle manuálu jsem pochopil, že se dá volat a ovládat pomocí ovladače vpravo pod volantem..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napríklad bez volantu pre ovládanie HF nebudeš môcť využívať hlasové vytáčanie. Ak ti to ale zobrazí telefónny zoznam, prípadne čísla z denníka, tak sa v tom samozrejme môžeš pohybovať za pomoci páčky pod volantom (rovnako ako v menu Maxidotu). Ja ale tel. zoznam nemám, takže jediné, čo tou páčkou viem urobiť je prijať a zrušiť hovor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napríklad bez volantu pre ovládanie HF nebudeš môcť využívať hlasové vytáčanie. Ak ti to ale zobrazí telefónny zoznam, prípadne čísla z denníka, tak sa v tom samozrejme môžeš pohybovať za pomoci páčky pod volantom (rovnako ako v menu Maxidotu). Ja ale tel. zoznam nemám, takže jediné, čo tou páčkou viem urobiť je prijať a zrušiť hovor.

Díky za odpověď..Tak to asi moc přínosem není, co..a jak to funguje, když bys chtěl volat ty?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě to funguje tak, že číslo vytáčím na telefonu a mluvím a poslouchám přes HF.

Bluetooth + Samsung = bez tel. seznamu v autě.

Jinak přijímat hovory lze páčkou pod volantem..co se objeví na MaxiDotu? Jak jsi s tím spokojený? A když vytáčíš číslo na tlf, to se pak taky zobrazuje na palubce? A co vidíš, když tě někdo volá..jen číslo? Pořád přemýšlím, jestli by nebyl lepší nějaký Parrot, který je přece jen pružnější a pracuje líp se seznamem telefonu..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ono aj parrot ma svoje muchy co sa prace s tlf. zoznamom tyka...v prijatych/neprijatych/volanych cislach ma pomerne chaos a najst priamo v zozname koleckom cislo znaci pomerne dlhe odputanie pozornosti od soferovania, hlasove vytacanie je uz bezproblemove...ale inak spokojnost

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Kvak.. A to hlasové vytáčení je funkcí Parrota nebo je to otázka telefonu.. Pořád váhám, co zvolit, originál nebo parrot..

To all.. Jak se zobrazí při zazvonění číslo volajícího, to se sám přepne MaxiDot nebo musí být ručně přepnutý do nějakého režimu, aby bylo číslo vidět? A tlf pak zvoní sám nebo jde zvonění jen z reproduktorů?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne tak, ak príde hovor, rádio sa stlmí, zvonia reproduktory a na MaxiDot vidím číslo volajúceho (ak by som mal Nokiu bez Symbianu, bolo by aj meno) a pod tým mám možnosti Prijať a Odmietnuť (alebo čosi podobné). Ovládam to pravou páčkou. Je to celkom pohodlné. Počas celého hovoru je tam tuším voľba Ukončiť. Dokonca to počas hovoru zobrazí aj druhý prichádzajúci hovor. Takže ak by mi išli tie mená, tak HF nemá chybu. Ale ten Symbian ...

Ja vytáčať musím iba priamo na telefóne. Ale ak by som mal tel. zoznam a register prijatých/neprijatých/zmeškaných hovorov, tak by som si páčkou prepol MaxiDot do telefónneho menu a vybral by som si (všetko páčkou pod volantom).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to jsem dobře na vážkách, Originál je originál, navíc není vidět a neláká..držák pořizovat nebudu, protože to bude ranec a co pak s novým tlf.. A eviduje to nějak v nějakém menu přijaté hovory a tak?

Ten Parrot je zase zajímavý právě tou "univerzálností, kdy mi snad v poho načte tlf.seznam a to i přes BT.

Přijde mi zvláštní, proč by stejně nemohl fungovat i SW v originál sadě..možná by mohli ve škodovce popřemýšlet..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ta origo sada sa po zapnuti zapalovania zosynchronizuje s telefonom alebo nie? a trochu som to nepochopil s tym telefonnym zoznamom - on sa nenatiahne z telefonu do HF? inak ja mam modelovy rok 05, takze origo HF som kupit nemohol a ked som kupoval parrota, este sa to ani nedalo nejak jednoduchsie dorobit, ale osobne by som isiel radsej do toho, aj ked s parrotom som uplne spokojny. predsa len nic za tym sklom nepokusa a je to vyrazne elegantnejsie riesenie, aj ked teda parrot patri k tym krajsim HF. na druhu stranu parrot ma vyhodu v neustalom vylepsovani firmware, podpore novych telefonov...ale ma aj svoje chybicky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pani, moje postrehy s bluethootom. Ja som si daval dodatocne montovat sadu bez drziaka - cca mesiac. Pouzivam N6280. Zoznam mi nacitalo hned na zaciatku, ono to pise cakajte cakajte cakajte (vtedy si uplouduje) ale som presvedceny ze si to nerobi pri kazdom pripojeni telefonu k HF. Jedine zoznam nemam cely, lebo ako som sa na fore docital mieste je tam 300, a mam ich urcite 450. Preto aj moja nespokojnost, ze tie ktore asi nie su uploudnute mi pri zvoneni nezobrazuje meno a len cislo. Tak musim stale mrknut aj na fon kto vola :)).

Ak pouzijete iny fon a sparujete s HF (zisti asi podla IMEI), a zoznam sa prepise novym obsahom tel.zoznamu.

Rad by som sa opytal aku mate nastavenu hlasitost ked idete nejakych 140 km/h. Ja to mam nejake 3 dieliky pred koncom.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono je to takto: tel. zoznam sa samozrejme synchronizuje s autom, ale chvíľu to trvá, preto je aj uložený v aute a po synchronizácii sa iba aktualizuje. A samozrejme to funguje aj cez držiak aj cez BT. Problém je len s nepodporovanými telefónmi, oficiálne podporované samozrejme bez problémov. Predpokladám, že bežné Nokie radu S40 fungovať budú, hoci podporované nie sú a držiak k nim kúpiť nemožno. Ale Nokie rady S60 (OS Symbian - napr. N6630, N70, N73, N80 a pod) tel. zoznam nevedia. Chcelo by to iný FW jednotky telefónu.

kvak - a prečo sa v MR 2005 nedala kúpiť HF? Kamoš má MR 2005 a má tam HF aj s BT priamo z fabriky.

Ešte mi napadlo, ja hlasitosť málokedy musím počas hovoru upravovať (len ak niekto hovorí veľmi ticho, ale to potom mením nie len za jazdy). Teoreticky by to mohol ovplyvňovať fakt, že rádio má funkciu GALA, teda že sa hlasitosť mení s rýchlosťou a o koľko sa má meniť s rýchlosťou sa dá nastaviť. Rovnako aj to, ako hlasno idú všetky vstupy rádia vrátane HF. Takže ak aj zmením hlasitosť HF počas hovoru, tak pri nasledujúcom hovore to na mňa nezačne revať. Ale takúto funkciu má aj rádio či CD, v menu sa nastaví hlasitosť, na ktorú sa rádio nastaví po zapnutí. (ak by to niekoho zaujímalo).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...