Přejít na obsah

Koroze karoserie


Jan155

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...
tak jsem tady s fotkama sice focené pred chvilkou venku ale i presto jde videt vydrení laku az na bilý podklad (nekde více nekne méně) dival jsemse na kapotu ata nastestí nerezne

Tak tys to měl už solidně brutálně.. já měl něco podobného (ale nevím jestli od dvěří, ale v rámci nějaké opravi mi to nalakovali..

Každopádně se na to půjdu asi podívat, i když mám už MR07.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdarec panove,

po precteni jen pridam svojeho do mlyna, přo koupi Octavky me taky nenapadlo hledat nejakou rez, ale pri navseve brachy hned ten vecer sem se zdesil protoze baracha si toho vsiml i vecer. Opravdu od prednich tesnicich gum odrenej prah v nastupnim prostoru a rez, vzadu presne jak ukazujete. Dovezeno do servisu v Blansku a ted cekam uz pres mesic na vyjadreni a to sem tam byl dvakrat urgovat. Snad mi to uznaji, jeste ze sem to cetl zde pac si ohlidam aby mi vymenili i ty tesnici gumy. Protoze me to dostalo tak sem zacal auto zkoumat poradne, vpredu rezavi lem kapoty pod maskou - maji ho kontrolovat dle predpisu Skody pri kazde servisni prohlidce takze o tom asi vedi. Dál dvere jak doléhají na gumu ve dverích uz jsou taky odrené a porezlé a pri vymene zarovky osvetleni SPZ vzadu ve víku sem se dival jak je nasroubovanej sroubek primo ve výku ze uz to taky rez pekne chytnul. Foto toho zadního výka nemám ale ostatní zde krom prahů ty uz tu jsou stokrat a je to porad dokola.

Jinak v do servisu se nebojte, já to mám r.v. 2005 je to firemni auto a ma 250tis km. Dulezitej je pravidelnej servis a pak by to melo bejt v pohode. Nekde sem cetl ze kdyz rezaví díl kterej se dá vymenit meli by ho vymenit za novej, tak sem zvedavej jak se k tomu budou stavet protoze v servisu mi rekli ze dvere kdyztak striknou a bude, ale zajímalo by me jeslti je nejakej predpis ze pri reklamaci musí vymenit treba tu kapotu a nebo to stací opravit.

post-43178-1265361815_thumb.jpg

post-43178-1265361845_thumb.jpg

post-43178-1265362168_thumb.jpg

post-43178-1265362174_thumb.jpg

Editováno: , autor: Cizap
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja se tomu ale vůbec nedivím že vám to všem rezne po skouknutí těch fotek. Diť se o ty auta ale taky vůbec nestaráte. Já mám auto funglovku z roku 2005 a nemám s tím sebemenší problém, ani rezavá tečka, prostě stále jako nové. Dokonce i podvozek, ramena zavěšení nebo tlumiče nejsou chycené rzí, natož aby na nich ta rez už byla rozlezlá...

Občas (a tím myslím tak jednou za 4 měsíce) to chce auto vzít do parády, kompletně ho navoskovat kvalitními (nejlepe karnaubským) vosky a nevoskovat jen velké plochy, jako kapotu, střechu a dveře, ale všechny i sebemenší záhyby a skulinky. Já vím je to drbačka, ale výsledek stojí za to a navíc pak s tím další 4 měsíce není vůbec práce při týdenním umývání, které stačí vzít jen čistou vodou a za hodinku je auto i s interierem jak nové.

Co se týče podvozku, tak na to používám připravek od Sonaxu - "ochrana podvozku a spodních částí vozu" Jednou za půl roku (na jaře a na podzim) tím nastříkám podvozek, podběhy, tlumiče, ramena, výfuk (na výfuk je pak speciální vosk, který odolává velkým teplotám, odpuzuje vodu a sůl a vyleští kov)

Na plastové nelakované díly použiju silikon ve spreji, to samé na pneumatiky.

Bydlím na horách tudíž 5 měsíců tady sněží a jsou mokré stále více a více prosolené všechny silnice a hnusná břečka, ale auto je stále jak nové.

Takže nebudte zhnilí a občas aspoň dvakrát do roka auto pečlivě navoskujte a ošetřete podvozkové díly a nebudete mít ani šroubek k uchycení zástěrek zrezavělí! A hlavně neumývat auto v automatických myčkách!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cizap:

Zdravim...to čumi, protože ty to máš ai nejvíc chycený..To jsem ještě neviděl ... Kapotu Ti v tomhle případě vymění určitě a ty dveře bych v tomhle případě zrezivení taky nejradši vyměnil...Tak držim palce...

Marios:

Samozřejmě taky jde o to, jak se o auto stará..Ale když to auto už od někoho koupíš, tak to neovlivníš ...

Jiank u tebe můžou být ty těsnící gumy v pořádku a tak Ti tohle samozřejmě nedělá..

Kdyby si šáhnul na to moje těsnění co jsem měl, tak by si trnul hrůzou..Protože místo gumy to byl už skoro měký plast a to by Tě ani sebelepší leštěnka nepomohla..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Marios:

sory chlape ale ja to auto koupil min. mesic, auto bylo firemni a je pravda ze se k nemu tak chovali, ale je pekny se starat o auto tak jak ty ale ja kupuju auto na jezdeni a ne na to abych ho lestil, a kupuju auto 5let stary s tim ze uz nebude rezavet a nebudu muset vsechno lestit a natirat antikoroznima vecma. A pokud si to tu prectes, tak je to tim ze auto bylo osazeno tvrdou gumou a v kombinaci s prachem to udelalo toto, ale je pravda ze kdyzby ho vsichni po kazde ceste umyli a navoskovali, vydrzelo by to vsechno dyl.

a ten najezd na tvojem aute by me taky zajimal??

RemyZero:

jj je to masakr na tak relativne novym aute sem se po rzi nedival, koukal sem jestli neni bouracka a co je v haji ale toto me dostalo, hold porad je to jen stara skodovka, rezavela 120ca, facko, felda a ted i octava hold na poradnou shade si jeste pockame - aspon co se kastle tyce :)

Snad me tu kapotu vymeni ale dvere me urco jenom prestriknou a to budu jeste rad, ale dik pak pisnu jak to dopadlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já při koupi byl taky chytrej, prolejzal jsem všechno, ale tohle mi uplně uniklo i když jsem měl ty dveře snad 10x otevřený ..

Prostě jsem nepočítal, že OII by měla někde nějakej rez ... všiml jsem si toho hned doma ...

No držim Ti palce, ať Ti to dopadne co nejlépe...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já při koupi byl taky chytrej, prolejzal jsem všechno, ale tohle mi uplně uniklo i když jsem měl ty dveře snad 10x otevřený ..

Prostě jsem nepočítal, že OII by měla někde nějakej rez ... všiml jsem si toho hned doma ...

No držim Ti palce, ať Ti to dopadne co nejlépe...

Dik pak dam referat, jak rikam kdyz sem to zjistil tak me to pekne nasralo, ale co uz, a i prahy jsou otluceny od prednich kol a je tam rez tak to snad spravi komplet, i kdyz toto je omlaceny od kaminku tak to uz asi zacaluju, a zainvestuju asi do prednich zasterek kdyz vidim jak to vypada, casem vam to vyfotim at vite jak to vypada kdyz tam ty zasterky nejsou a clovek najede 250tis :).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JJ prubnu to dohoukam se s nima a snad to dobre dopadne, fakt bych nerad aby to bylo videt a nebo abych to pak nekde dodelaval. Uvidime jak to pude snad jo a auti bude krasavec. Uz aby to bylo, trocha me sere ze uz je to na reklamaci pres mesic a zatim nic a to je urguju, porad se omlouvaji ale snad to klapne a vse bude ok. Kdyz to nedaj tento tejden tak to pudu reklamovat do jinyho autosalonu a bude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dik pak dam referat, jak rikam kdyz sem to zjistil tak me to pekne nasralo, ale co uz, a i prahy jsou otluceny od prednich kol a je tam rez tak to snad spravi komplet, i kdyz toto je omlaceny od kaminku tak to uz asi zacaluju, a zainvestuju asi do prednich zasterek kdyz vidim jak to vypada, casem vam to vyfotim at vite jak to vypada kdyz tam ty zasterky nejsou a clovek najede 250tis :).

no to bylo řečí že zástěrky jsou na ho..., já je taky na svojem mám a když vidím ty kila ledu a solí jak visí na prahu tak služební auto lituju. U nás se sype ve vyšších polohách i šutrem a jak bude vypadat spodek už teď se děsím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...