Přejít na obsah

výměna lambdy


amada

Doporučené příspěvky

(tato problematika se tu zrejme neprobirala-aspon sem nic nenasel) chystam se na vymenu lambdy-chci si ji sam vymenit... mam ji uz obednanou a chci se zeptat jestli se jen tak nasrubuje,napoji a hotovo...nebo co sem slysel od jednoho servisaka ,tak se to mosi cosi upravit v ŘJ. kvuli nove lambde. a prej se jeste mosi dat pred nasrubovanim na zavit nejaka spec. vazelina-asi grafitova nebo jaka...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neuviedol si motorizaciu, ani ktoru lambdu chces menit.

Ja mam 1.6MPi/75KW BFQ a predvcerom som nechaval menit lambdu pred katalyzatorom - da sa to urobit aj svojpomocne ked mas jamu, alebo pristup k zdvihaku + je to babracka. Lambda pred katom je na zvodoch, cize pristup nic moc, navyse moja bola zapecena, takze kluc + trubka + velke kladivo, aby vobec povolila. Dalsi problem bol s kablom, ten je upevneny v drziakoch a priskrutkovany torxom - jeden torx bol zahrdzaveny, nedalo sa s nim ani pohnut, takze sme kabel museli cvaknut a novy pripevnit eska paskou.

Mne lambdu menil znamy spolu s prehliadkou a ked som videl, ako sa s tym trapi, tak by som sa do toho sam asi nepustil.

Co sa tyka vazeliny, ked kupis lambdu novu, mala by mat na zavite uz vazelinu, aspon moja mala.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pardon. mam 1,6 -100 koní, r.v. 98, AKL, mam tam jen 1 lambdu pred katem. 06A 906 265 E....a jinak doma mam najezdy-vpohode vlezu pod auto. jen sem chtel vedet,jestli je nutne neco upravovat v ŘJ. kvuli nove lambde... jak me rikal jeden servisak-nebo to rikal jen tak,aby mel vic prace=vic penez ode me. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

menil jsem ji na stejnem motoru je to 14 dnu, a nic v ridici jednotce jsem neupravoval! myslim ze nic takoveho neni potreba! Je pravda ze ja to na diagnostice mel, ale slo spis o kontrolu jestli lambda chodi! Ale doporucuji menit jedine Bosch!!!!

Editováno: , autor: fiser
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
menil jsem ji na stejnem motoru je to 14 dnu, a nic v ridici jednotce jsem neupravoval! myslim ze nic takoveho neni potreba! Je pravda ze ja to na diagnostice mel, ale slo spis o kontrolu jestli lambda chodi! Ale doporucuji menit jedine Bosch!!!!

Mužete mě někdo poradit jak a kde ve Vagu zjistím jestli je lambda dobrá nebo ne. Dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...