Přejít na obsah

Naraz zezadu


havrosh

Doporučené příspěvky

Ahojte,

vcera do nas na D1 narazil borec, daval jsem prednos na miste kde neni pripojovaci pruh. podle policie, je to jasny, vinik vinu priznal na pojistovne.

Hlavne ze se nakonec nic neukazalo u tehotne manzelky...

K tomu mene zavaznemu... v servise odhadli skodu na cca 80 - 100, L+P blatniky, naraznik, pate dvere, zmacknuta podlaha v kufru, narovnani na stolici (to zni divne) a pry to mozna pujde na totalku, protoze se jedna o 5 let stary auto (210.000 najeto, ale 1A stavu, plan vybava)

Ma to smysl opravovat? v neautorizovanem servise?

nemate tuseni kolik by mohla pojistovna v takovem pripade plnit (povinne ruceni vinika)? Nebo to mam zkusit prohnat pres svoji pojistovnu pres havarijko (mam all risk, a po odecteni spoluucasti by me dali pojistenou castku a pak by si to v nejakem regresivnim (regresnim, ci jak) rizeni vzali z pojistky vinika).

Auto jsem mel za specialni cenu cca 40-50.000 levneji jak srovnatelna vybava/stari/km v bazarech

DOPLNENI:

Likvidator ty zadni dvere chce otevrit, coz nejde, v servise se na to podivaji pri nejlepsim pristi tyden. Takze vysledek je ten ze nevim na cem jsem, nevim jestli me kooperativa zaplati nahradni auto....

Editováno: , autor: havrosh
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

80-100 se mi zdá málo. Měl jsem před dvěma roky to samý a bylo to za 110 000. Nemuseli měnít blatníky a rovnat to na stolici. Šlo jen o zadní nárazník (plast) , jeho výztuhu, zadní příčku , komplet zadní dveře, obě lampy + lakování. Mám combi a servis to byl značkový a udělali to fakt dobře.

Počítej s tím že to podhodnotili a nakonec cena bude jinde.

Co máš udělat Ti nikdo neporadí... zaáleží jak na to jseš.... nová RS už od 800 000 :t

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vypada to ze mam to uplne to stejne... mam tam metal, takze pocitam ze jenom to lakovani bude stat balik.

Pokud to pojistovna zaplati, tak je mi to jedno, ale technik me varoval ze pokud je to 2004 a najeto 210.000 (prevazne dalnice) tak z toho budou chtit udelat totalku.

RS super, ale me bude stacit 1.9TDi se kterou jsem nadmiru spokojenej. Tedka budu mit casove omezenou nabidku na novou, ale bojim se ze to nestihnu s temato lhutama.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne, amortizace se u havarijka neřeší. Záleží jak velkou máš spoluúčast, aby se to vyplatilo. O bonus bys neměl přijít, protože to nebyla Tvoje vina. Obecně se málo ví, že i nezaviněná nehoda se dá řešit přes havarijní pojištění.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A máš ve smlouvě uvedeno že Ti poskytne pojištovna náhradní auto?

Nemam, ja jsem se domlouval telefonem s pojistovnou vinika. Dneska ho vracim, sehnal jsem si starou dobrou rezavou Feldu

Pokud to jak slibila pojistovna zaplati budu jen rad, pokud ne tak je to dalsi polozka do zaloby a budu doufat ze me po xy letech vynik po 330,- Kc/mesicne skodu uhradi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne, amortizace se u havarijka neřeší. Záleží jak velkou máš spoluúčast, aby se to vyplatilo. O bonus bys neměl přijít, protože to nebyla Tvoje vina. Obecně se málo ví, že i nezaviněná nehoda se dá řešit přes havarijní pojištění.

No to jsem opravdu nevedel. Jsem myslel ze kdyz uz pojistovna vinika priznava likvidaci (na zaklade jeho priznani) tak to musim resit s ni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I když to máš teď už rozjednané, tak to v pohodě můžeš začít řešit přes svoje havárko. Dokonce mám dojem, že se můžeš rozhodnout, až bude auto hotové, faktura na stole a pojišťovna viníka řekne kolik dá. Ale to radši zkus už probrat se svojí pojišťovnou...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já bych uplně nejdřív nechal stočit tacho. Známej má lagunu,nevim jak starou,najeto asi 170 tis a jel ulicí kde bydlí a na druhým konci doslova vyletěl (ne vycouval chlap se Š120) a závěsem mu roztrhl zadní pneu,vytrhl nárazník a parkováky, a natáhnul celý pravý zadní blatník kus dozadu. Hodnota opravy kolem 50 tisíc. Dostal ale jen 25 kvůli najetým km. Že kdyby to mělo najeto do 90 tak dostane plnou cenu a nebude se mu nic amortizovat. Takže pokud to budeš řešit přes jeho pojistku radši bych to dočasně stáhnul, teda pokud to už likvidátor neví. Dokázal to opravit asi za 5000 ale i tak by těch dalších 25 bodlo :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já bych uplně nejdřív nechal stočit tacho. Známej má lagunu,nevim jak starou,najeto asi 170 tis a jel ulicí kde bydlí a na druhým konci doslova vyletěl (ne vycouval chlap se Š120) a závěsem mu roztrhl zadní pneu,vytrhl nárazník a parkováky, a natáhnul celý pravý zadní blatník kus dozadu. Hodnota opravy kolem 50 tisíc. Dostal ale jen 25 kvůli najetým km. Že kdyby to mělo najeto do 90 tak dostane plnou cenu a nebude se mu nic amortizovat. Takže pokud to budeš řešit přes jeho pojistku radši bych to dočasně stáhnul, teda pokud to už likvidátor neví. Dokázal to opravit asi za 5000 ale i tak by těch dalších 25 bodlo :)

No auto adtahla asistencni sluzba a ja jsem tou dobou resil stav tehotne manzelky, takze jsem se o auto zacal vyrizovat dnes a to uz maji zaevidovane. Navic je to pravidelne servisovane, takze by stejne videli kolik to ma najeto i bez tachometru

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do žaloby??? Ty se ho chystáš žalovat? Moc těmhle věcem nerozumím, (nemám s nima zkušenost) ale když se to stalo mě tak to byla 100% vinna toho za mnou (stáli jsme už asi dvě minuty před přechodem a on si psal SMSku...) přiznal vinnu, poliši to potvrdili, já to dal do servisu, ten to opravil, vystavil fakturu a tu pojišťovna z jeho povinnýho zaplatila. Nestálo mne to ani korunu a tak jsem neviděl důvod někoho žalovat. Tobě to myslíš takhle neproběhne? A proč zrovna po 330/měsíčně - nebo to jsi jen tak plácnul?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano zaloba v obcasko pravnim sporu o nahradu skod, ktere nepokryje pojistovna... napriklad pokud pojistovna odmitne proplatit nahradni auto, uslej zisk, atd.

Pokud jde vse "normalne" a vinik uzna skodu a zaplati i dalsi vydaje ktere jsem objektivne musel vynalozit tak je vse OK, ale jinak soud a pravnik na nej...

Na me je abych prokazal ucelnost/nutnost mnou vynalozenych nahrad, na vinikovi potom zaplaceni soudem uznanych nahrad.

Sorry, ale proc mame trpet my za neco co jsme nezavinili? Proc si ja musim doplacet amortizaci zadku auta? Ja jsem mel auto v poradku, a nectel jsem menit stare dily za nove, kdyz puvodni (5 let strare) jsou naprosto OK. Pokud to po me servis bude chtit napr.: 10.000 za amortizace, ktere nepokryje pojistova, proc to mam platit ja?

Ja jsem nic neudelal, ja jsem se ridil znackou a daval jsem prednost...

Borec muze byt rad ze nedoslo k vaznejsomu zraneni, protoze nam chybel metr a mohli jsme byt pod kamionem, coz mu i policista rekl ze je na tom dobre, jinak 8 let natvrdo.

Tech 330kc/mes jsem placnul protoze na to me pravnik pripravil ze mu soud muze vymerit ze bude mesicne splacet takovou castku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš pravdu, když si nic nezavinil.... to chápu... Taky mě to štvalo hlavně ten čas po pojišťovnách, servisech, autopůjčovně... To mne stálo další peníze protože jsem OSVč a mám jen to co zarobím...... ale do soudu jsem nešel protože na to padne další čas a já přijdu o další prachy... A taky někoho dusit nemám v povaze... docela mne děsí ty "další objektivní náklady" kdy si tam každej nacpe i deset let starý tesilky které si při bouračce roztrhl... kdybych to zavinil já asi byl bych vděčnej kdybych nenarazail na nějakýho vlčáka kterej si na mě bude chtít vydělat na rok dopředu a bude mne rok tahat po soudech... Každej můžeme udělat chybu a snadno můžeme být taky v té roli viníka....

No hlavně že se nikomu nic nestalo... to je jasný.

Jinak k tomu náhradnímu autu - mě to proplatila pojišťovna - oba jsme byli pojištění u Kooperativy. Mají smluvní pujčovnu, měl jsem na 10 dní octu 1,6. Podmínkou proplacení na celou dobu bylo že auto používám pracovně což chtěli doložit zaplacenou silniční daní a knihou jízd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já bych řekl, že bys měl krotit svůj optimismus. Vymůžeš případně peníze za půjčení jiného auta, v případě, že ti to pojištovna z nějakého důvodu neproplatí, to funguje bez problémů. Ale se snem, že vymůžeš amortizaci se rozluč, to bohužel nefunguje v žádném případě, a ty peníze za amortizaci prostě neuvidíš !! Tvé názory v jakém jsi to měl stavu a co jsi chtěl a nechtěl měnit, nebudou nikoho zajímat, tak to funguje. Můžeš se soudit o ušlý zisk, náhradu výdajů za půjčovnu a pod...

Editováno: , autor: dick
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš pravdu, když si nic nezavinil.... to chápu... Taky mě to štvalo hlavně ten čas po pojišťovnách, servisech, autopůjčovně... To mne stálo další peníze protože jsem OSVč a mám jen to co zarobím...... ale do soudu jsem nešel protože na to padne další čas a já přijdu o další prachy... A taky někoho dusit nemám v povaze... docela mne děsí ty "další objektivní náklady" kdy si tam každej nacpe i deset let starý tesilky které si při bouračce roztrhl... kdybych to zavinil já asi byl bych vděčnej kdybych nenarazail na nějakýho vlčáka kterej si na mě bude chtít vydělat na rok dopředu a bude mne rok tahat po soudech... Každej můžeme udělat chybu a snadno můžeme být taky v té roli viníka....

No hlavně že se nikomu nic nestalo... to je jasný.

Jinak k tomu náhradnímu autu - mě to proplatila pojišťovna - oba jsme byli pojištění u Kooperativy. Mají smluvní pujčovnu, měl jsem na 10 dní octu 1,6. Podmínkou proplacení na celou dobu bylo že auto používám pracovně což chtěli doložit zaplacenou silniční daní a knihou jízd.

nastestei mam za sebou draveho pravnika, kterymu nemusim platit :-)

Pokud jsi OSVC, firma, tak neni problem, me jako FO pry muzou delat problemy a v kooperative po me chteli vysvetleni proc jsem to auto potreboval...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já bych řekl, že bys měl krotit svůj optimismus. Vymůžeš případně peníze za půjčení jiného auta, v případě, že ti to pojištovna z nějakého důvodu neproplatí, to funguje bez problémů. Ale se snem, že vymůžeš amortizaci se rozluč, to bohužel nefunguje v žádném případě, a ty peníze za amortizaci prostě neuvidíš !! Tvé názory v jakém jsi to měl stavu a co jsi chtěl a nechtěl měnit, nebudou nikoho zajímat, tak to funguje. Můžeš se soudit o ušlý zisk, náhradu výdajů za půjčovnu a pod...

Ale hlavne dekuju Alahovi, ze se nic horsiho nestalo.

Nepocitam s tim a proto jsem psal: "na vinikovi potom zaplaceni soudem uznanych nahrad"

To ze to uvedu do nakladu nemusi byt uznano, ale muze.

a jak jsem psal nejvice me na tom stve ze jsme mel auto v naprostem poradku.

Ja na tom nechci vydelat, jen chci mit opravene auto a nevrazet do toho prachy... i kdyz ten cejch "po havarce" Octavce zustane. To pak zamrzi, kdyz se clovek o to stara, kolem auta nalepene ochranne listy, jestli nahodou kaminek neposkodil sklo nebo lak a pak toto...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano to přesně chápu - jsem první majitel, jezdím opatrně a teď má cejch bouranýho a nikdo jí to neodpáře a ani za to nemůžu .... to je k vzteku a ještě budu platit amortizaci..... Kdybych si to rozbil vlastní blbostí tak můžu nadávat jen sám sobě... nic s tím pocitem křivdy nenaděláme... je to osud.... a proto jsem jel dneska tramvají.... :smich:

a hlavně :) že jste celý... kdyby vás postrčil pod rozjetý kamion a ten vás nabral stojící v plný rychlosti tak už jsme si tady nepsalí... ber to z tý lepší stránky.... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne tak, jsem rad ze to odnesly plechy a ne zdravi. Jeste tedka mam divnej pocit kdyz za mnou nekdo jede, kazdou noc to vidim pred ocima, dokonce si vybavuju ze ten kamion mel zlutou barvu (asi JAPO autodoprava - skryta reklama) chjo

Auto je auto, neni prvni a snad ani posledni, je to holt drazsi spotrebni vec... Kdybych si to bouchnul sam tak si budu nadaval, ze jsem debil a ze mi takove auto nepatri do rukou, ale takto...

Jsem se rozhodoval jakej koupim objektiv jestli 70-200/f4 L USM nebo 70-200/f4 IS USM a takto bylo vybrano za me - zadnej :-(

Editováno: , autor: havrosh
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja jsem prave radeji 70-200/4L IS, protote u toho tele se ten IS hodi.... Uplne idealni by bylo 2.8 IS, ale to je pro me cost/value nevyhodne :-(

U 4L bezIS je pry horsi zpracovani, neni prachotesnej... Me bylo divne ze by jen IS delal polovinu ceny skla.

Foto z nehody budu mit az dnes, protoze jsem sebou fotak nemel, ale prijel bracha se svou D80 (nevim proc jsme se nedohodli na jedne znacce) tak neco ma

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...