Přejít na obsah

Seřizování Xenonu


Vladimír Kalandra

Doporučené příspěvky

Tak jsem si pořídil oktavku. Akorat ty Xenony tam svítí dost nízko....

Jsem se mrknul na jednotku a ta hlásí chybu, že nebylo provedeno seřízení světlometů.

Pokud vim tak se světla seřizují někde softwarově-poradí někdo jak a kde?

Kterej parametr to je (adresa) atd? Případně co by mohlo ještě jinýho vyvolat tuhle závadu. Regulace sklonu atd funguje,vsechny akční členy OK.

Díky za praktickou radu, pomoc, postup

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

čau, měl jsem ten samý problém. VAG daval i stejnou chybu. Zkontroluj vedení mezi Master lampou a čidlama na nápravách -_- . Já měl uhnilý drát u zadního konektoru.. V dílenské příručce máš pak i napětí na předku v klidu.

Diky za rady, mrknu na to dopoledne. Jen mne štve, že se mi nepodařilo sehnat nikde tu Dílenskou Příručku, protože nevim kde přesně jsou ty naklonovy čidla.

Jinak Master lampu poznam jak? Podle mne je to ta pravá (nebo ta co se mi bavila s VAGem), je tak?

Jinak to ale vypadá funkčně, po zapnutí se světla nastavi nahoru dolu, a pak pomalu sjedou do nějaké polohy.

K těch šroubům nastavovacím-já měl za to, že u tech xenonu pravě nejsou....Protože jsem je tam nejak neviděl nikde :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Master lampa je leva, jinak s Vagem se bavi obe. Nastavovaci srouby tam jsou stejny jako u normalnich svetel.

No mne se baví obě, ale jak rikas-myslel jsem tu master (ta kde se dá pomoci akcnich clenu nastavit sklon atd.) Koukl jsem na ten snimač vzadu na levé části nápravy a draty konektor OK, podle mne to bude stačit jen seřídit-otázkou je, jak to ta jednotka pozná kdy je a kdy není seřízená.

Ty šrouby mam teda zřejmě pod těma krytkama šedyma, ktera je prisroubovana dvěma hvězdičkama.

Editováno: , autor: Vladimír Kalandra
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kouknutim na snimac nebo konektor nezjistis nic. zkus aspon pripojit vag a v kanalu 001 nebo 002 sledovat napeti na obou snimacich. Nekdo at ti zahybe s autem vpredu i vzadu a sleduj ty napeti.. merit merit merit. pokud ti nejde smazat ta chyba o neprovedenem nastaveni , nekde je prusvih.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kouknutim na snimac nebo konektor nezjistis nic. zkus aspon pripojit vag a v kanalu 001 nebo 002 sledovat napeti na obou snimacich. Nekdo at ti zahybe s autem vpredu i vzadu a sleduj ty napeti.. merit merit merit. pokud ti nejde smazat ta chyba o neprovedenem nastaveni , nekde je prusvih.

Tak pokud jde o kanal 001 a 002 tak tam je N/A všude. at jedu nahoru nebo dolu. takže se to nějak nebaví :kuk:

Jinak se světlama hýbat jde pomoci serv.

ta chyba je přesně:

01539 - Svetlomety nebyly kalibrovany

35-00 - -

Jen dotaz, jen by mne zajimalo kdyz dam měření více hodnot, tak mam kanal 003 a tam mam asi 40 a 99 jako udaj. jak vypnu svetla udaj zmizi,takze to s tim ma nejakou spojitost asi-co by to mohlo byt?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj levy predek, poslu ti vecer pdf, posli me mail.

Diky za poskytnutou literaturu, ve které jsem pochopil serizovani světlometů s vagem. Jinak také děkuji za radu ty světlomety seřídit-nakonec to asi stačilo.

Celej problém byl v tom, že jsem nevěděl jak ty světlomety seřídit (že musim dat ve vagu 001 seridit a pak 002 pro naučení), a nebo se to opravilo samo :-)

Jinak jsem koukal a naklonovy cidla taky reagujou OK.

Takze tento problem snad vyřešen, jen by mne zajimalo jak to ty světla poznaji jestli jsem udělal zásah na ty stavěcí šrouby???

Trošku bokem-Jak je ve Vagu u motoru Readiness, je to OK kdyz tam nemam vsechno zeleny? Tusim ze tam mam katalyzator, lambda sondu atd jako černou (nevim už co tam bylo za hlášky.

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

podle mě ti regulace nefunguje

musíš udělat základní nastavení

adresa 29 - základní nastavení - skupina 001 a pak 002

světla se seřizují mechanicky stavěcímy šrouby bud po kroku zákl. nast. 001 nebo kdykoliv jindy se zaplym zapalováním

jsem ti napsal hned nahoře co a jak máš dělat stašilo to udělat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tim ze das zakladni nastaveni - 001 a 002 nastavis u obou svetel stejnou nulovou polohu a pomoci sroubu jen doregulujes jak vysoko ma ta nulova poloha byt. Svetlum je jedno jesi s tema sroubama hybes nebo ne.

Jestli je to tak jak rikas (cemu bych i veril, protoze nevim jak by to poznali), tak pak nechapu proc ta chyba zmizela! Protoze to nulovani jsem delal uz predtim pravě jak mi psal. Ale nepomahalo to. ted jsem hrabl do šroubu a šlo to. tak nevim no lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...