Přejít na obsah

GSM II + GSM III, jednotky, držáky tel.


Doporučené příspěvky

Vše záleží na typu telefonu.

GSMIII pro Nokie s rSAP profilem a PBAP protokolem asi nejlepši volba(nelze použít u telefonu bez rSAPu - vůbec nepřipojíš)

GSMII je prostě HF sada, kterou se dovoláš a u některých mobilů budeš mít dostupný telefonní seznam a u některých navíc i seznamy volání.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vše záleží na typu telefonu.

GSMIII pro Nokie s rSAP profilem a PBAP protokolem asi nejlepši volba(nelze použít u telefonu bez rSAPu - vůbec nepřipojíš)

GSMII je prostě HF sada, kterou se dovoláš a u některých mobilů budeš mít dostupný telefonní seznam a u některých navíc i seznamy volání.

Mám N 82 - rsap má určitě, to druhé nevím co je.

Trošku se mi na GSM III nelíbí, že (podle toho, co jsem tu četl) prakticky vyřadí telefon z činnosti, nevím, jestli se to vztahuje jen na telefonní funkce, nebo na celý přístroj (přehrávač, GPS, foťák atd.)

Proto je mi zatím sympatičtější ta GSM II.

Co požaduju je

- hlasové ovládání přes Columba

- zobrazení kompletního seznamu s ovládáním páčkami u volantu (Columbus, Maxidot)

Pořád jsem vlastně nezjistil, cože to má ta trojka oproti dvojce za výhody.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

s GSMIII vidíš sms na maxidotu, můžeš se také připojit s notebookem a využívat jako gprs modem.. GSMII můžeš použít s jakýmkoliv telefonem.. s tvoji stávající jednotkou můžeš použít hlasové ovládání Columbuse pokud upravíš zapojení a budeš mít ten správný firmware, pokud budeš mít nainstalovaný software od Nokie snad i seznam.... ale neuvidíš ovládání telefonu na Columbovi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

s GSMIII vidíš sms na maxidotu, můžeš se také připojit s notebookem a využívat jako gprs modem.. GSMII můžeš použít s jakýmkoliv telefonem.. s tvoji stávající jednotkou můžeš použít hlasové ovládání Columbuse pokud upravíš zapojení a budeš mít ten správný firmware, pokud budeš mít nainstalovaný software od Nokie snad i seznam.... ale neuvidíš ovládání telefonu na Columbovi.

Takže s dvojkou můžu všechno co s trojkou, jen se nepřipojím na net, neuvidím sms na maxidotu, potažmo na Columbovi, jinak zobrazení a ovládání všeho je stejné? A jak je to s příjmem (myslím konkrétně slyšitelnost a srozumitelnost za jízdy) u obou jednotek? Je to stejné?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

slyšitelnost stejná, možná bude u III lepší příjem gsm... pokud je připojená origo ke střešní anténě jako to mám ja... u tvoji jednotky 5P0 neuvidis funkce telefonu na columbovi... hlasové ovládání telefonu ale funguje..

Tu střešní anténu potřebuju novou, nebo je to nějak kombinované s tou co je na O II?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

slyšitelnost stejná, možná bude u III lepší příjem gsm... pokud je připojená origo ke střešní anténě jako to mám ja... u tvoji jednotky 5P0 neuvidis funkce telefonu na columbovi... hlasové ovládání telefonu ale funguje..

A to ovládání telefonu na Columbovi je pro mě docela důležité, takže tu jednotku asi stejně vyměním. Jen vyřešit volbu kterou. Co doporučuješ Ty?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám N 82 - rsap má určitě, to druhé nevím co je.

Trošku se mi na GSM III nelíbí, že (podle toho, co jsem tu četl) prakticky vyřadí telefon z činnosti, nevím, jestli se to vztahuje jen na telefonní funkce, nebo na celý přístroj (přehrávač, GPS, foťák atd.)

Proto je mi zatím sympatičtější ta GSM II.

Pořád jsem vlastně nezjistil, cože to má ta trojka oproti dvojce za výhody.

Mozna by bylo dobre si ujasnit (ac o tom zde bylo napsano jiz tuny prispevku), ze obe var. jsou zcela neco odlisneho, a je tezke je jakkoliv srovnavat.

GSMII je standardni handsfree sada, at uz s podporou BT ci bez,

GSMIII (Premium UHV) je SAMOSTATNY AUTOTELEFON, ktery nevyzaduje vlastni SIM kartu (jako obdobna reseni u jinych aut), ale pomoci specialniho BT rSAP profilu ("vzdaleny profil pro pristup k cizi SIM karte v jinem telefonu") se umi autentifikovat vuci GSM operatorovi pomoci SIM karty v jakemkoliv podporovanem a zparovane telefonu , aniz by SIM z nej musel uzivatel vyjimat. Take umi s pomoci dalsich BT profilu z takoveho "vzdaleneho" mobil. telefonu "vytahnout" napr. tlf. seznam, a za prvozu napr. zobrazovat SMS zpravy dosle na SIM kartu mobil. telefonu.

Na mobilnim telefonu, jehoz karta je prave pouzivana autotelefonem GSMIII jsou dostupne vsechny funkce, ktere nevyzaduji SIM kartu, tzn. u Symbianu veskere netelefonni funkce, tzn. veskere multimedialni a dalsi funkce, vc. GPS, fotaku atd....

Doporucuji si prohlednout podrobne prislusne vlakno o GSMIII (Premium UHV)...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mozna by bylo dobre si ujasnit (ac o tom zde bylo napsano jiz tuny prispevku), ze obe var. jsou zcela neco odlisneho, a je tezke je jakkoliv srovnavat.

GSMII je standardni handsfree sada, at uz s podporou BT ci bez,

GSMIII (Premium UHV) je SAMOSTATNY AUTOTELEFON, ktery nevyzaduje vlastni SIM kartu (jako obdobna reseni u jinych aut), ale pomoci specialniho BT rSAP profilu ("vzdaleny profil pro pristup k cizi SIM karte v jinem telefonu") se umi autentifikovat vuci GSM operatorovi pomoci SIM karty v jakemkoliv podporovanem a zparovane telefonu , aniz by SIM z nej musel uzivatel vyjimat. Take umi s pomoci dalsich BT profilu z takoveho "vzdaleneho" mobil. telefonu "vytahnout" napr. tlf. seznam, a za prvozu napr. zobrazovat SMS zpravy dosle na SIM kartu mobil. telefonu.

Na mobilnim telefonu, jehoz karta je prave pouzivana autotelefonem GSMIII jsou dostupne vsechny funkce, ktere nevyzaduji SIM kartu, tzn. u Symbianu veskere netelefonni funkce, tzn. veskere multimedialni a dalsi funkce, vc. GPS, fotaku atd....

Doporucuji si prohlednout podrobne prislusne vlakno o GSMIII (Premium UHV)...

Přestože (či spíše právě proto), že byly napsány již tuny příspěvků, je těžké z nich vypreparovat a vyhodnotit údaje, které mě zajímají (nehledě k faktu, že uváděné informace si někdy i odporují). Proto jsem vděčný komukoliv z Vás (kteří máte v této oblasti přehled), že neřeší, že tu stejné informace již x krát proběhly a je mi ochoten je zopakovat. Přiznám se, že přestože jsem tu nováček, často mě při čtení jednotlivých témat nadzvedávají povýšené komentáře některých "odborníků", kteří nejsou líní napsat spoustu vět, kterými chudáka primitiva (neznalého tak základních věcí, jakými je počet pinů, bitů, bytů a jiných naprosto ordinérních záležitostí) zesměšní (protože si nebyl schopný najít v tunách informací tu správnou), přičemž poloviční počet slov by často stačil na objasnění problému, který dotyčného zajímal. Teď to samozřejmě nevztahuj na sebe.

K tomu cos napsal: Já obě jednotky srovnávám z čistě uživatelského hlediska a je mi v podstatě jedno, jestli se jedná o HF sadu s velkým počtem funkcí, nebo o samostatný autotelefon, který využívá SIM kartu z dostupného telefonu. Zajímají mě rozdíly v chování obou jednotek v konkrétních situacích.

Z toho, co jsem tu vyčetl a cos koneckonců napsal i Ty, se GSM III sama spojí se spárovaným přístrojem, načež ho z hlediska GSM funkcí vyřadí z provozu. Předpokládám, že tohle platí uvnitř vozidla a že mi jednotka nebude nadále blokovat telefon, pokud se po vystoupení budu pohybovat v jeho bezprostřední blízkosti a tudíž v dosahu BT. Nebo to má spojitost s klíčkem ve spínací skříňce? Když GSM III přebírá při spojení funkce telefonu (přičemž se v seznamu hovorů v telefonu nezobrazují ztracené hovory), upozorní mě jednotka (např. zobrazením na Maxidotu, potažmo Columbovi) na nepřijatý hovor, pokud budu v době jeho příchodu mimo vozidlo (samozřejmě telefon zůstane ve vozidle)? A pokud bude jednotka spárována s dvěma telefony a oba budou v dosahu BT?

Naproti tomu, pokud si musí jednotka GSM II (coby "pouze HF sada) pokaždé načítat celý seznam telefonu, jak dlouho operace trvá? A pokud se na chvíli (vystoupení na benzínce) spojení přeruší, naváže ho automaticky znovu a znovu načítá celý seznam?

Tohle jsou informace, které mě v tuhle chvíli zajímají a ještě jednou opakuji, že budu vděčný každému, kdo mi poradí , případně sdělí vlastní zkušenosti. Naproti tomu doporučuji těm druhým (výše popsaným), aby si nechali své rady typu "najdi si to sám", které mě ani nepoučí, ani nepobaví a už vůbec si před nimi nesednu na prdel.

Merlin

Editováno: , autor: Merlin 67
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zkusim to zkratit, GSMII i GSMIII jsou funkcni pouze se zapnutym zapalovanim... GSMIII upozorni na zmeskany hovor na maxidotu pokud byl telefon pripojen tzn. za jizdy jsi neprijmul hovor.. gsmII nacte telefonni seznam pri prvnim spojeni, to trva dele... urcite ale nebnovuje seznam pri kazdem spojeni.. jak casto ho nacita cely to zrovna nevim..

a nebud chytlavy, kazdy vysvetluje dle sveho a je velka pravda ze uz toho bylo napsano vic nez dost.. muze se stat ze nekdo ochotny vysvetlit tve dotazy je odpovi a druhy den se jiny clovek zacne ptat na to same...

je to nekdy o nervy..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zkusim to zkratit, GSMII i GSMIII jsou funkcni pouze se zapnutym zapalovanim... GSMIII upozorni na zmeskany hovor na maxidotu pokud byl telefon pripojen tzn. za jizdy jsi neprijmul hovor.. gsmII nacte telefonni seznam pri prvnim spojeni, to trva dele... urcite ale nebnovuje seznam pri kazdem spojeni.. jak casto ho nacita cely to zrovna nevim..

a nebud chytlavy, kazdy vysvetluje dle sveho a je velka pravda ze uz toho bylo napsano vic nez dost.. muze se stat ze nekdo ochotny vysvetlit tve dotazy je odpovi a druhy den se jiny clovek zacne ptat na to same...

je to nekdy o nervy..

Je pravda, že jsem se asi rozohnil trošku víc, než bylo nutné. Nicméně stále si myslím, že pokud někdo chce poradit - poradí. Pokud nechce, tak ať radši drží klávesnici :p.

Moc Ti děkuju za vyčerpávající informace. Ještě bych potřeboval jednu - pošlu PM.

Ještě jednou díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je pravda, že jsem se asi rozohnil trošku víc, než bylo nutné. Nicméně stále si myslím, že pokud někdo chce poradit - poradí. Pokud nechce, tak ať radši drží klávesnici :p.

Moc Ti děkuju za vyčerpávající informace. Ještě bych potřeboval jednu - pošlu PM.

Ještě jednou díky.

Ahoj, pokud mi napises seznam konkretnich otazek, tak ti odpovim na cokoliv, co se tyka GSM II a GSM III. Myslim, ze bych toho mohl vedet celkem hodne, kdyz jsem ty jednotky sam tri roky ve Skodovce vyvijel :) Ale radeji opakuju, seznam otazek, ne slohy :)

GSM II i GSM III maji sve pro a proti, je skoda, ze SKODA-MARKETING nedela vice pro to, aby zakaznik si mohl urcit, co je pro nej prioritou...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, pokud mi napises seznam konkretnich otazek, tak ti odpovim na cokoliv, co se tyka GSM II a GSM III. Myslim, ze bych toho mohl vedet celkem hodne, kdyz jsem ty jednotky sam tri roky ve Skodovce vyvijel :) Ale radeji opakuju, seznam otazek, ne slohy :)

GSM II i GSM III maji sve pro a proti, je skoda, ze SKODA-MARKETING nedela vice pro to, aby zakaznik si mohl urcit, co je pro nej prioritou...

......pro začátek bych rád znal ta pro a proti.

Jinak díky za ocenění mých mateřsko-jazykových schopností ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

GSMIII

(nutná konfigurace auta: Maxi-Dot)

pro:

- SMS na Maxi-Dotu

- v případě podpory protokolu PBAP a RSAP u telefonu 100% funkčnost seznamu volání a telefonní seznamu

- v případě podpory protokolu rSAP - minimálně možnost vyčtení telefonních čísel ze SIM karty u telefonů, které nejsou značky Nokia(většinou nelze načíst jen kontakty z telefonu) u Nokie lze zvolit zdroj(telefon nebo SIM karta a toto na rozdíl od ne Nokia telefonů funguje)

- v případě použití triplex antény na střeše se dovoláte z míst, kde žádný jiný mobil nemá šanci

proti:

- u některých telefonů řada E66 se občas objeví echo(častý jev u 5N0 035 730B) - sám jsem měl tento problém a u 5N0 035 730 A se tento jev neobjevoval

- telefon se stává po dobu provozu jen čtečkou SIM karty(nelze jej používat pro odeslání SMS zprávy) - stejně by se nemělo....

- 5N0 035 730 A - registrace do GSM sítě trvá dlouho

GSMII(řada 1Z0 035 729)

(pokud stačí ovládat vše přes telefon není nutnost mít v autě nic nainstalováno - bohužel občas někdo neuslyší Vaše Ahoj když zvednete hovor telefonem, to je ta chvíle než to zvednutí zaregistruje Vaše HF jendotka)

- přeface Maxi-Dotu spolupracuje jen se verzemi: 1Z0 035 729 a 1Z0 035 729 B

- face Maxi-Dot jen: 1Z0 035 729 A , 1Z0 035 729 C a 1Z0 035 729 D

pro:

- čistý zvuk(nikdy jsem nezaznamenal echo ani podobné neduhy)

- vždy minimálně spojíte Váš telefon

proti:

- načtení kontaktů je opravdu otázka ověřit připojením telefonu - u Nokie aspoň pro načtení kontaktů z telefonního seznamu existuje speciální software, ale pokud se nenačtou seznamy volání tak na to neexistuje žádné řešení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim mam OII MR 2004 ambiente chtěl bych si dodělat original HF BT je tem nějaká připravená kabeláž od výroby?Co vše k tomu potřebuji (asi GSM II) Za kolik se to dá pořídit? Nevíte o někom kdo to tady prodává i montuje? dík Pavel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, pokud mi napises seznam konkretnich otazek, tak ti odpovim na cokoliv, co se tyka GSM II a GSM III. Myslim, ze bych toho mohl vedet celkem hodne, kdyz jsem ty jednotky sam tri roky ve Skodovce vyvijel.

Ahoj,

vzhledem k tomu, že už toho bylo hodně zodpovězeno, nebude mých otázek zase tolik.

- v první řadě bych chtěl znát Tvůj názor na klady a zápory obou systémů

- nevím co je PBAP

- triplex anténa - je další anténa na autě, nebo se jen vymění za stávající?

- jaký je rozdíl (u GSM III) mezi jednotkami 5 NO...A, B a premium?

- koupil jsem gateway z O II face, musím to zohledňovat při koupi gsm jednotky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

triplex vyměníš za stávající... má 3 vývody... radio, telefon, navi... premium jednotky jsou dvě 5NO A nebo B.. já v nich rozdíl nevidím... na tvoji gateway můžeš koupit jakoukoliv gsm

ty máš teda dotazů ti řeknu.... zkus pro ten PBAP použít třeba google....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

triplex vyměníš za stávající... má 3 vývody... radio, telefon, navi... premium jednotky jsou dvě 5NO A nebo B.. já v nich rozdíl nevidím... na tvoji gateway můžeš koupit jakoukoliv gsm

ty máš teda dotazů ti řeknu.... zkus pro ten PBAP použít třeba google....

Chichi, děkuju za uznání i za radu. :palec2:

Ještě k té anténě - tam asi bude problém s kabeláží ne?

Editováno: , autor: Merlin 67
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

- nevím co je PBAP

PBAP - bluetooth profil pro pristup autelefonu nebo HF sady do telefonniho seznamu zparovaneho mobilniho telefonu - presne viz Wikipedia

triplex anténa - je další anténa na autě, nebo se jen vymění za stávající?

Original triplex antena bude asi tato, jako mam ja.

Dle techniku ze Skody je v ni ale asi antent celkem 6-7 (FM/AM, DAB, TV, GPS, GSM/GPRS, dalka od topeni)....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

stačí mu anténa triplex před FL, ta stojí mnohem méně a na jeho učel mu stačí... pokud použije GSMIII zapojí GSM anténu i radio i navi.. potom je třeba dotáhnout jeden kabel pod sedačku spolujezdce a jeden do navi...

Tak to je v pohodě. Protáhnu ho mezi zadníma sedačkama (tam většinou stejně nikdo nechodí) a řekněme přes popelník se dostanu do navi ;):palec2:

Ale teď vážně, pokud bych tam tuhle anténu neměl (opravdu mě nenapadá kudy by se dal protáhnout kabel bez rozebrání půlky interiéru) bude GSM III fungovat? Je možné, že kabel od antény k GSM už tam je, protože to má z výroby GSM II a tam bude asi taky nějaká anténa ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud mas drzak na telefon tak tam gsm kabel od anteny bude, ale k drzaku na telefon.. pokud nemas drzak tak tam ten antenni kabel asi nemas... je mozne ze uz mas duplex antenu telefon-radio... ten kabel ke GSMIII ale pouzit nemuzes, ma jiny konektor.. jedine pouzit redukci nebo vymenit konektor a kabel dotahnout pod sedacku, nebo novy kabel od anteny pod sedacku... dle meho bude ale puvodni kabel od drzaku celkem problematicke dotahnout, bude zamotan ve svazku..... GSMII pouziva antenu v telefonu kdezto GSMIII pouziva svoji antenu o ktere se prave bavime..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...