Přejít na obsah

kolik se vejde do nadrze fabie


mr.pecoun

Doporučené příspěvky

tak ja s dieselom tankujem vzdy plnu nadrz, a vždy cca 39,5- max 41 litrov a to tankujem

ak dojazd je cca30km..... nikdy viac alebo menej...

dva krat som tankoval na podozrivej pumpe a natankoval som 43 a 43,5l

tak je jasne ze podvadzaju, lebo znamy tam tiez natankoval viac litrov

tak buď sa Vám ten benzín vyparí kým dotankujete, alebo pumpár podvádza......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak ja s dieselom tankujem vzdy plnu nadrz, a vždy cca 39,5- max 41 litrov a to tankujem

ak dojazd je cca30km..... nikdy viac alebo menej...

dva krat som tankoval na podozrivej pumpe a natankoval som 43 a 43,5l

tak je jasne ze podvadzaju, lebo znamy tam tiez natankoval viac litrov

tak buď sa Vám ten benzín vyparí kým dotankujete, alebo pumpár podvádza......

neviem ci to je provokacny prispevok alebo si necital diskusiu vyssie :D:smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak sem zjistil po natankovani do  1 cvaknuti je v ten okamzik 45 l v nadrzi

Du hast recht. Je to i v manualu. Nádrž 45 litrů + 13 litrů expanzka. ;)

O expanzní nádrži slyším poprvé, kde ji v autě najdu? Kdo má k ní nějaké bližší informace?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V manuálu (návod k obsluze vozidla), je napsáno, že všechny fabky maj nádrž 45litrů a jakmile se ozve kontrolka dotankování, tak zbývá v nádrži cca 7 litrů na dojetí. Já natankoval 39litrů po první cvaknutí.......tech 60 litrů bych chtěl teda vidět :smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mel jsem sluzebni Fabii Kombi 1.9 TDi, bezne sem jezdil na vypary, abych nemusel tankovat nekde, kde to neznam. Nejvic jsem tam natankoval 56litru a nejaky drobny, bezne od 50 do 55litru. Nikdy mi nafta nedosla.

Odvzdusnovak pri tankovani zmacklej, po odpeneni nafty se tam taky jeste neco vejde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ako si to ujel ???

Je fakt ze ked dam do plna nadrz rucicka sa nehne prvych 150km

ked ju mam na 1/2 nadrz mam prejdene cca 600-650km

potom rucicka klesa rychlejsie

ked sa ozve hladné oko, mam vzdy dojazd 95-110km nikdy inak

ked idem tankovat je rucicka v prvej 1/4 cervenej oblasti a dojazd 50km a prejdene cca 930-960km

vzdy natankujem aj s cakanim kym to dopeni 40-41l nikdy viac

skoro stale mam priem spotrebu podla pocitaca v lete 3,9-4,2l/100km

takze tych max 41 litrov je realnych aj vypoctom

preto si myslim, že ak tam niekto da 55litrov, tak bud mu rucicka zle ukazuje

a mala byt davno v minuse, alebo to ma nejaku nulovu polohu za ktoru uz do minusu neklesa, ......

kazdopadne nemam tu odvahu, ze ak bude ukazovat pocitac dojazd 5km

tak na tom este zo 200km pojazdiť a potom natankovat tych 55l, ale mozne to asi bude.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Host Guest_xman
ako si to ujel ???

Je fakt ze ked dam do plna nadrz rucicka sa nehne prvych 150km

ked ju mam na 1/2 nadrz mam prejdene cca 600-650km

potom rucicka klesa rychlejsie

ked sa ozve hladné oko, mam vzdy dojazd 95-110km nikdy inak

ked idem tankovat je rucicka v prvej 1/4 cervenej oblasti a dojazd 50km a prejdene cca 930-960km

vzdy natankujem aj s cakanim kym to dopeni 40-41l nikdy viac

skoro stale mam priem spotrebu podla pocitaca v lete 3,9-4,2l/100km

takze tych max 41 litrov je realnych aj vypoctom

preto si myslim, že ak tam niekto da 55litrov, tak bud mu rucicka zle ukazuje

a mala byt davno v minuse, alebo to ma nejaku nulovu polohu za ktoru uz do minusu neklesa, ......

kazdopadne nemam tu odvahu, ze ak bude ukazovat pocitac dojazd 5km

tak na tom este zo 200km pojazdiť a potom natankovat tych 55l, ale mozne to asi bude.....

preboha nemotaj to stale dookola, precitaj si celu diskusiu. pri 45 l ukazuje plnu, pri 58 l ukazuje tiez plnu. ked svieti rezerva je tam len par litrov na dne - ziadne tajne desiatky litrov. :ph34r:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se při čtení docela zasmál....Nádrž nemá žádnou expazní nádobu,ale nádobu s aktivním uhlím a do té jak se dostane palivo,tak je to docela pruser!Aktivní uhlí se rozpustí a je vyděláno,jen tak dál,ale stejně už je asi pozdě...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

do SDI jsem natankoval maxi 55l a to jsem byl na počítači,, v minusu'' 100km a uz jsem měl bobky, ale u benzinu se údajně přes odvzdušňovák nemá tankovat, ale u nafty zatím bez problémů a to mám 130tis. a 300km se ručička ani nehne-nádhera, jinak souhlasím s kakkajou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do nádrže se vejde 45l, do expanzní nádoby 13l, celkem tedy max 58l.

Toto je správná odpověď , 45 + 13 ale jak říká Martinoslav Benziňáky nepřeplňujte přes pojistku odvzdušnění nádrže. Může dojít k poškození palivového systému.

Navíc se na vagu zpravidla objevuje sporadická závada o odvzdušnění palivového systému.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do nádrže se vejde 45l, do expanzní nádoby 13l, celkem tedy max 58l.

Toto je správná odpověď , 45 + 13 ale jak říká Martinoslav Benziňáky nepřeplňujte přes pojistku odvzdušnění nádrže. Může dojít k poškození palivového systému.

Navíc se na vagu zpravidla objevuje sporadická závada o odvzdušnění palivového systému.

ako je to s nadobkou s aktivnym uhlim? dostane sa tam benzin len ak sa natankuje po hrdlo a benzin sa rozpina teplom? alebo to podla vas natankujeme priamo do uhlia? :D netusim, preto sa pytam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sranda je, ze me VAG ukazuje chybu odvetravani palivove nadrze i kdyz jsem nikdy nepretankoval a nadobku s aktivnim uhlim i ventil u motoru jsem vymenil. Navic moje auto ani nezna pojem plna nadrz. A i presto se mi tam tato zavada objevila. Nekdy to necham promerit u kamarada v servisu, proc se ta chyba objevuje- nicmene na spotrebu paliva ani nic jineho to vliv nema a nic jineho to poskodit nemuze, takze s tim jezdim dal...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tankujem vzdy tak ze v nadrzi mam este 1/3 paliva a tankujem doplna po prve cvaknutie a potom iba zaokruhlim cenu na cele stovky.

Ale kedze jazdim prevazne dlhsie trasy a mam vytipovane lacnejsie bezninky, tak na nich natankujem uplne doplna niekedy aj 53 litrov, ale zase taham aj 300km bez pohnutia palivoveho ukazovatela, takze auto je preplnene max 4h jazdy, a zatial vsetko OK.

Urcite by som to nerobil keby som to hned nevyjazdil, ani by som si nedovolil nechat auto stat naobed na priamom slnku, to by mohlo mat katastrofalne nasledky.

Lacne benzinky nemyslism JZD ci Jurki.... myslim lacnejsie velke benzinky Shell, a Slovnaft, ci Metro (Marko) a Tesco. Posledne dve mneovane beru aj tak od Slovnaftu a maju super ceny. Samoska ze benzin nieje dodatocne aditivovany, ale dojazd mavam rovnaky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U Makra jsem vzal jednou a nikdy vice :) Auto se pak malem ani nerozjelo, netahalo a melo tendence chcipat. Podobne zkusenosti mel i kamarad. Od jiste doby uz jezdim jedine na Shell pro V-Power 95 a kaslu na to. Nenajezdim toho zase tolik, abych pocitil par korun na litru.

nemáš mít 1,2 HTp, ta netáhne ani kdybys do ní lil kerosín.... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...