Přejít na obsah

Spotřeba různých motorů ve Fabii I


tondas

Doporučené příspěvky

jims1:

Vím kolik mám,protože tankuji vždy do plné

Natankoval jsem 29,7l a ujel 345km.

29/345=8,6

Při průměru na PC 7,6 na 345km by to bylo:

0,076*345=26

Wassermann:

Nuluju PalPC při každém tankování.

Editováno: , autor: Kubenec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam 1.4 MPi 44 kW, 2001. Průměr za sledovaný 30.000 km mám 7,53 l/100 km. Jezdím převážně do práce 13 km tam

a 13 km zpět. Na dlouhý trasy jezdím za 6,2 l/100. Když jede můj kluk tak dovede jet i přez 8 l/100. Mam svoji tabulku na spotřebu v excelu, ale koukám že máte i nějakou profi muže někdo napsat, kde ji stáhnout? Dík :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jims1:

Vím kolik mám,protože tankuji vždy do plné

Natankoval jsem 29,7l a ujel 345km.

29/345=8,6

Při průměru na PC 7,6 na 345km by to bylo:

0,076*345=26

Wassermann:

Nuluju PalPC při každém tankování.

Jj, chápu. Já jen narážel na fakt, že do nádrže Fabie nacpeš po prvním vypnutí tankovací pistole klidně i o 10litrů víc díky rozvětvenému systému odvzdušňovacích hadic, které fabia u nádrže má.

Otázkou pak je, co myslíš plnou nádrží, jestli tankování po první cvaknutí (což by mělo správně být) nebo tankování až po hrdlo, což by se dělat nemělo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj lidi, mám asi dva měsíce Fabii 1.4 MPI 44 kW, najeto dle tacho cca 102 000km, zatím jezdíme jen po městě, ale spotřeba je naprosto šílená: průměr 10,5 litru na 100 km!!! Jezdíme s tím jen krátké trasy vždy několikrát týdně cca 2,5 km a pak zase 2,5 km zpět po městě (na cestě jsou asi 3 semafory). Předtím jsem měl Felicii 1.3 MPI 50kW a i bez palubního PC jsem měl spočítáno, že spotřeba nikdy nebyla takto vysoká! S autem jezdím naprosto normálně, nijak zvlášť "těžkou" nohu nemám. Je to u tohoto auta při tomto stylu provozu normální, že je tak velká spotřeba? Nemůže být nějaká chyba v ŘJ motoru? Na trase mimo město (přes několik vesnic) jsem to zkoušel prozatím jen jednou, cca 25 km tam a a zpět a spotřeba byla cca 8,5 litru na 100 km.

Díky za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky ty krátký trasy jsou v tomhle ošemetný...ale pokud máš i na 25km trase spotřebu 8,5 litru, tak to normální není podle mě. Tyto trasy, ač s 1,2 jezdím od 5,0 do 6,5 litrů, dle stylu jízdy a času...a 1,4 jezděj +- 0,5 litru víc, možná máš jen zasranou škrtící klapku, taky bych se koukl na stav vzduchovýho filtru a svíček...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak já ted v zimě jezdím cca za 7 litrů, ale musím říct, že dosta tahám vozejk se zakázkama, montuju totiž dveře, a ten vozejk má rozměry: 3000x1350x1500, takže takový hovado za mojí fábinkou. Po dálnici s ním mám spotřebu 8,5-9 litru, jinak když jezdím sám nebo jen s přítulkou, tak se pohybuju se spotřebou někde kolem 6,2 litru svižné jízdy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ahoj, mám 1,4 mpi 44kw

v létě jsem jezdil Praha jižní spojka přes baranďák cca za 7 litrů... jen cuky po Praze cca 8km

tu samou trasu ted, v lednu - 9,3

rozjezdy jak důchodce, ale pak to držím okolo 90 km/h

PP nemám, všechny spotřeby jsou od plná-plná

Historicky nejnižší spotřebu jsem dosáhl cestou z východního slovenska do Prahy - 6,3 ( plně naloženo)

Tonhle motor je fakt neštastník - už bych do toho nešel. Nostalgicky vzpomínám na Felicii 1,3 mpi.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 4 týdny později...
55kW, 16V, kombi - dlouhodobý průměr 6,1 (40%město, 20% dálnice, 40 % okrsky + lehčí noha)

teď jsem dodělal tempomat a na dálnici jde spotřeba dolů (Praha - Liberec kolem šesti litrů), ale na koplikovanějších okrskách zatáčky, stoupání/klesání jde dost nahoru - holt ten tempomat nemá takový cit :D

Se stejným autem dlouhodobý 5.7 l a jen léto 5.4 l

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Použil jsem sajrajt na čistění vstřiků, bo se mi na VAGu objevovala náhodná chyba vstřiku - po aplikaci podoručoval výrobce jízdu s maximálním vytáčením motoru, takže jsem to nešetřil a tento víkend jsem to fest protáhl - spotřeba mě mile překvapila, dle palubního PC 6,7 l/100km. Při jízdě s lehkou nohou na spotřebu se dá jet jistě pod 6 na 100 km. Uvidíme, jaká bude realita po dotankování plné ... kol117

Editováno: , autor: Hupy Frud
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jarda: jestli budeš jezdit kratší jízdy a za rok najedeš do 30t km, tak bych spíš pořídil 1.4 16V...ale pokud chceš mermomocí naftu šel bych do 1.9 SDi, v lepšim přípdě 1.9TDi....za ten peníz coo udáváš bys to TDíčko kolem udávaných let splašit mohl ;)

PS: pročti si sekci "motor" o tomhle je tam spooooustu počtení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jarda: jestli budeš jezdit kratší jízdy a za rok najedeš do 30t km, tak bych spíš pořídil 1.4 16V...ale pokud chceš mermomocí naftu šel bych do 1.9 SDi, v lepšim přípdě 1.9TDi....za ten peníz coo udáváš bys to TDíčko kolem udávaných let splašit mohl ;)

PS: pročti si sekci "motor" o tomhle je tam spooooustu počtení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...