Přejít na obsah

Spotřeba různých motorů ve Fabii I


tondas

Doporučené příspěvky

Proč tankovat po 100km? Stačí přece vždy do plné nadrže a pokuď maj dobře nastavené stojany(což se předpokládá),tak musí být výsledek vždy přesný na 100%.

Pak už stačí jen sčítat ujeté km a natankovaný palivo a průměrovat a průměrovat.

Editováno: , autor: Kubenec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proč tankovat po 100km? Stačí přece vždy do plné nadrže a pokuď maj dobře nastavené stojany(což se předpokládá),tak musí být výsledek vždy přesný na 100%.

Pak už stačí jen sčítat ujeté km a natankovaný palivo a průměrovat a průměrovat.

Já taky fčera průměroval, a vyšlo mi to na 8,9litrů. Řekl bych, že to je dost. Mám 1,4MPI 44kW.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

čítam tu vaše prispevky a idem my mraz po chrbte. ja mam fabiu 1,4, 44kw r.v. 2001 a jazdim denne okolo 6 km.rano tri do prace a tri poobede domov po meste a stale na studený motor. moja spotreba je okolo 10l/km.je to veľa alebo v norme na sytič?

Editováno: , autor: balki
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jsem jezdil s 1,4kou, 74 kW po Praze měl jsem spotřebu cca okolo 7, když to jelo. Když je zácpa spotřeba byla necelých 10l. Při puštěné klimatizaci a popojíždění klidně i 11-12l. Jinak při pražském provozu průměr 8l je normální, dle mého názoru. Co si vzpomínám, tak mimo město při svižnější jízdě okolo 7l. Dnes mám TDI 74 kW a neměnil bych zpět ani na minutu.

jako s timhle chlapem souhlasim, mel sem 10aut benzinovych a posledni dva dvoulitry 16V ..sice jeli ale sezraly me z vejplaty na benzinu cca 10-13litru/100km, ted mam jedenacty auto fabiu kombi Tdi 74kw a sem naprosto spokojenej, bal sem se diesla, ale pri prvnich rozjezdech sem si hodne rychle zvyknul na ty slusny akcelerace pri otackach hned od 1800/min , neuveritelny - benziny mi porad jenom rvaly a zraly:-) ....co se tyce spotreby s timhle ted jezdim jak prase a mam max 6,5 litru (tdi) , ale to tam proste vic ani nejde ... rychlosti max (180-200km/h) dalnice, okresky 140 a mesto plyn brzda ... samozrejme ho necham po kazdy jizde na volnobeh vydejchat kdyz uz sem takovy prase a nikdy nejedu na plno za studena - pekne ohrat :-) a moje nejnizsi spotreba sem ze srandy zkousel byla 4,6l ale za kamionem a pri rychlosti 75-85km/h ...vydrzel sem to zhruba 30minut dyl ne :D jeste sem si tu spotrebu vyfotil mobilem ...jinač bezna jizda 90-110km/h to dela tech 5,2 plus minus dle chuti a stavu vozovky.-) s benzinem sem najel tak 10tis km rocne, ted muzu vklidu 30-40tis km rocne, protoze s touhle spotrebou se proste da jezdit a nepremyslet, jestli mam na benzin. Tak packo, preju stastny kilometry a bacha - nemyslis, zaplatis!

Editováno: , autor: Hans_RS
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

čítam tu vaše prispevky a idem my mraz po chrbte. ja mam fabiu 1,4, 44kw r.v. 2001 a jazdim denne okolo 6 km.rano tri do prace a tri poobede domov po meste a stale na studený motor. moja spotreba je okolo 10l/km.je to veľa alebo v norme na sytič?

To je podle mě nádhera, já neměl problém v létě jezdit 7km trasu za 12-15 s 1.4/74 ;) , ale odpoledne když jsem nechvátal a bylo už horko, tak nebyl problém za 6-7...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jako s timhle chlapem souhlasim, mel sem 10aut benzinovych a posledni dva dvoulitry 16V ..sice jeli ale sezraly me z vejplaty na benzinu cca 10-13litru/100km, ted mam jedenacty auto fabiu kombi Tdi 74kw a sem naprosto spokojenej, bal sem se diesla, ale pri prvnich rozjezdech sem si hodne rychle zvyknul na ty slusny akcelerace pri otackach hned od 1800/min , neuveritelny - benziny mi porad jenom rvaly a zraly:-) ....co se tyce spotreby s timhle ted jezdim jak prase a mam max 6,5 litru (tdi) , ale to tam proste vic ani nejde ... rychlosti max (180-200km/h) dalnice, okresky 140 a mesto plyn brzda ... samozrejme ho necham po kazdy jizde na volnobeh vydejchat kdyz uz sem takovy prase a nikdy nejedu na plno za studena - pekne ohrat :-) a moje nejnizsi spotreba sem ze srandy zkousel byla 4,6l ale za kamionem a pri rychlosti 75-85km/h ...vydrzel sem to zhruba 30minut dyl ne :D jeste sem si tu spotrebu vyfotil mobilem ...jinač bezna jizda 90-110km/h to dela tech 5,2 plus minus dle chuti a stavu vozovky.-) s benzinem sem najel tak 10tis km rocne, ted muzu vklidu 30-40tis km rocne, protoze s touhle spotrebou se proste da jezdit a nepremyslet, jestli mam na benzin. Tak packo, preju stastny kilometry a bacha - nemyslis, zaplatis!

To se ještě musíš s naftou učit jezdit. 40 km Poděbrady-Praha po staré přes vesnice za průměr 3.1 bez schovávání za auto a podle předpisu 50-90. 1.4 TDi 59kW

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám Fábiu Combi rv2002, 50kW, najazdených 78000km a priemernú spotrebu 7-7,3l/100km (Chorvátsko som robil za 5,8 l/100km). V poslednej dobe mi išla spotreba hore o 0,5 až 0,8 l/100km bez zmeny štýlu jazdenia. Mal už niekto obdobný problém a vie poradiť ? So servismi je to bieda. Mal som problém - svietila mi kontrolka poruchy elektroniky motora. V škodovackom servise spravili výpis porúch a skonštatovali vadný snímač merania teploty chladiacej zmesi. Po výmene starý som si zobral a dal ho premerať - bol dobrý. Ďakujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám Fábiu Combi rv2002, 50kW, najazdených 78000km a priemernú spotrebu 7-7,3l/100km (Chorvátsko som robil za 5,8 l/100km). V poslednej dobe mi išla spotreba hore o 0,5 až 0,8 l/100km bez zmeny štýlu jazdenia. Mal už niekto obdobný problém a vie poradiť ? So servismi je to bieda. Mal som problém - svietila mi kontrolka poruchy elektroniky motora. V škodovackom servise spravili výpis porúch a skonštatovali vadný snímač merania teploty chladiacej zmesi. Po výmene starý som si zobral a dal ho premerať - bol dobrý. Ďakujem.

To mi taky hlásilo a spootřeba byla vyšší taky mi to pořád vyhazovalo to čidlo a nakonec jsem zjistil že byl termostat špatný

a kté spotřebě ono to záleží jestli jezdíš dlouhe tratě nebo krátké a hlavně mysli na to že je tak trochu zima, a palub. pc se nedá moc věřit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

problém je v tom že je to malej obsah motoru...a jelikož chci aby se to auto hejbalo dost často vytáčim vě městě 2..a to až do omezovače....pak to pravě rostě:-) zkus předjíždět a zařad si ve 100km/H trojku..uvidíš jak to spotřeba roste:-)..fakt je ten že by to chtělo alespon 1.8 turbíno

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

problém je v tom že je to malej obsah motoru...a jelikož chci aby se to auto hejbalo dost často vytáčim vě městě 2..a to až do omezovače....pak to pravě rostě:-) zkus předjíždět a zařad si ve 100km/H trojku..uvidíš jak to spotřeba roste:-)..fakt je ten že by to chtělo alespon 1.8 turbíno

máš náký dlouhý kvalty, ne? :)) dvojku do 100vky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo, jenomze ja tim "vysoky spotreby ostatnich" myslel zamozrejme ty se stejnou motorizaci :palec2: doufam ze tem bystrejsim to bylo jasny hned

(...prvne sem nechtel na predchozi prispevek ani reagovat, pac to je snad kazdymu jasny ze nebudu srovnavat slaby jedna4 s RS, asi sem to predtim mel napsat, sorry)

Editováno: , autor: krozo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdarec, tak už jsem se svou fábinkou najel cca 3tis km, a musím říct, že s tím jak papá beňol jsem nadmíru spokojenej. Jezdím každej den do práce a z práce cca 80 km, někdy jsou obě cesty dálníce, někdy ráno s mladou do práce přes město, odpoledne domů po dálnici. Spotřebu jsem měl 5.77l/100 km(tankováno 40,6Lit, ujeto 703km). Což si myslím je supr. Jinak dálnice 110-120km/h, okreska 90-100 km/h. Přes město 60km/h. Myslím si že kdybych chtěl jet na spotřebu, tak se dostanu k 5.0l. Ale když tahám vozejk, tak to pak spotřeba roste až k 9.0l/100Km.

Editováno: , autor: Milh@us
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

máš náký dlouhý kvalty, ne? :)) dvojku do 100vky...

nene tak sem to nemyslel..jedu třeba svých 100km/h na pětku...pak chci někoho předjet..jenže s takovym obsahem v takový rychlosti už toho moc neuděláš...tak ve 100km/h zařadim trojku...a vytočim jí na maximum..myslim že na trojec dostanu tak 125 - 130 km/h pak už musí čtyřka jinak zapracuje omezovač

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...