Přejít na obsah

Piskanie od motora


mysko

Doporučené příspěvky

Zdravim vsetkych.

Mam problem s piskanim. Viac menej cakam na trvale oteplenie aby som mohol zhodnotit ze to robi len v chladnom pocasi. Po starte idu neprijemne zvuky z priestoru vacky alebo rozvodov.

ked som zhodil dole kryt rozvodov tak frekvencia alebo teda kmitocet je zhodny s otackami rozvodoveho remena. Moj prvy napad zeby to bola nejaka prevodna kladka alebo napinacia mi nejde dohromady s frekvenciou. Pokial remen spravi 1 otocku tak taka mala kladka sa otoci napr 10 krat a to by muselo teda rychlejsie piskat. Takze sa skor priklanam len k blbemu pistaniu rozodoveho remena.

Inak rozvody maju nieco cez 30 tkm za sebou. Este som myslel na nejake puzdro vacky hore pod krytom,ale ked otvorim dekel na olej tak odtial to nejde vyraznejsie,len hluk motora normal.

Ale tam to maze dufam riadne a tak isto to nejde v otackach podla remena presne.

A mazat nieco v priestore remena nemam zrovna v plane. Tam ma byt sucho a cisto.

Jedina vec ma napada skusit to s fintou mydla na hranu remena. Pokial je tam chyba tak to prestane. Viem ze to zavadu neodstrani ale budem kludnejsi.

Nazorna ukazka,je to zretelne pocut po starte. ked sa to prehreje tak to nepiska.

http://www.youtube.com/watch?v=P_cOIvjKkQc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdarec,tak já jsem na tom úplně stejně.Nejvíc to dělalo v zimně,než se zahřál motor,teď když se oteplilo,zkusil jsem to máznout mejdlem,nastříkat sprejem na řemeny a pokaždé to přestalo tak na týden,nebo 14 dní.Teď už to sice vrže ta 30 sekund,ale pořát to dělá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ale ja som to prestal riesit,pokial vidim ze nie je zavada na ziadnej remenici ci lozisku tak to kaslem...

Ozaj to niekde drie asi bokom remena jedina kladka co ma bocne vedenie je napinacia...

SKus mydlo a uvidis. Je to teda blbost na to aby som to riesil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

aha aha no tak to skusim teda čo to spraví ale ajtak by som to chcel mať z krku niekedy sa za to až hanbím :D a maš pravdu v zime je to najhorsie.... no tak ak sa mi to teda podari odstrániť na trvalo dam vedieť ale napinaci to teda určite nije minil som ho dal som zan aj s robotou 100 Eur .... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...