Přejít na obsah

Anténa pro Bolero a GSM III


Aritma0266

Doporučené příspěvky

Potřebuji poradit, mám O2 face se základní anténou pouze pro rádio. Nechal jsem si dodělat rádio Bolero a HF GSM III. Na rádiu i na GSM III mám strašně špatný příjem. Asi bude potřebovat dodělat nová anténa, ale radil jsem se už v několika servisech a pokaždé mi říkají něco úplně jiného. Potřebuji poradit, jak to řešit, resp. kdyby mi to někdo za slušnou cenu udělal.

Díky moc. Jirka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pri dorábke niekto niečo zmrvil. Ako prvé by som preveril, či sú správne zapojené anténne konektory pod stropom. Prípadne by som premeral káble a pozrel kvalitu konektorov, ak ich robili. Predpokladám totiž, že ak dorábali GSMIII, tak museli doplniť koaxiálony kábel pre telefónnu sadu a vymeniť anténu za verziu aj s telefónnym vývodom.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem zjistil, že ti dobráci v servisu HF GSM III vůbec k anténě nepřipojili, protože nemám správnou anténu, ale vůbec se mi to neobtěžovali říct. Je nějaká jiná možnost než orig. anténa na střechu, třeba nějaká nalepovací na okno, nejlépe abych na to mohl zapojit i tu druhou anténu z Bolera?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem zjistil, že ti dobráci v servisu HF GSM III vůbec k anténě nepřipojili, protože nemám správnou anténu, ale vůbec se mi to neobtěžovali říct. Je nějaká jiná možnost než orig. anténa na střechu, třeba nějaká nalepovací na okno, nejlépe abych na to mohl zapojit i tu druhou anténu z Bolera?

No pekne! A akú anténu ti teda k GSM III pripojili? Lebo ak žiadnu, tak môže odísť koncový stupeň GSM jednotky. Ono totiž čaro GSM III je práve v tom, že anténa je na streche, takže má lepší príjem a neožaruje posádku v aute. Takže jediné správne riešenie je vymeniť strešnú anténu a priviesť tam koaxiál od GSM III.

Jasne, existujú aj nalepovacie antény na sklo, hlavne nech je tá anténa napájaná po kábli a napätím 12V.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Originál anténa na střechu je jasně lepší.

Chce to anténu + nový svod pro GSM a rozebrat strop což obnáší rozebrání horní části obložení sloupků , které nejde odmontovat dokud se neodmontuje spodní část obložení sloupků a to zas nejde dokud se nesundají kryty prahů atd.

Když se koupí anténa s jinými konektory, tak je potřeba vyměnit i ostatní svody. Rádio, případně GPS.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...