Přejít na obsah

Pár otázek...


sol.luk

Doporučené příspěvky

Čau,mám pár dotazů,je to moje první téma a tak to zařazuju právě sem :) Už dva týdny mám doma Oct.II dovezenou z Belgie. 1.9 Tdi 77kw r.v 2005,Abs,Esp,přední airbagy + boční vpředu ale nemá to klimu takže.....

1) Dá se klimatizace dodělat ? (jestli ano tak kde,,jaká cena,,,)

2) Svítí mi kontrolka airbagu ( ano,je to bolest u Oct.). Budou všechny Airbagy nefunkční v případě nárazu nebo fungovat nebude jen ten pro který ta kontrolka svítí ?

3) Na kotoučích vpředu i vzadu mám dost hranu od opotřebení.Desky jsou o.k,brzdí to dobře,žádné negativní vlivy nepociťuji.Při jakém stavu mám vyměnit kotouče ?

4) Fučí mi levé trojúhelníkové okýnko vzadu a až bude venku hezky tak ho budu lepit.Jaký mám použít silikon ?

Díky za odpovědi...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1) dodelat se klima urcite da, ale bude to tak moc nakladne na finance, ze bych se na to vykaslal.

2)Pokud sviti kontrolka airbagu tak cely system airbagu je nefukkcni - tudis nemuze zadny airbag fungovat - zajet na diagnostiku

3)na kotoucich bude vzdy nejaka hrana - ja to resil tak ze jsem kotouc sundal a uhlovou bruskou obrousil ( soustruh by byl lepsi ale nemam)

4)zkus spustit zadni leve okno dolu, zabrzi auto a na trojuhelnikove okenko zatlac, aby jakoby zajelo dozadu - mohlo by to pomoct...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo..dík.Teď mi mechanik říkal že kotouče jsou ještě o.k a kontrolka a zalepení okýnka bude příští týden :-)

Jen mně sere ta klima...chtěl bych o tom zjistit víc páč jak začnou horka tak zešedivím ale co jsem si koupil,to mám..... :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No urcite se da dodelat, ale budes potrebovat vymenit mraky dilu a mraky jich nakoupit, Jen tak zhruba potrebujes kompresor klimatizace - nejsem si jisty jestli mas v aute prto nej drzak, jiny řemen alternatoru co pohani i tu klimu, vsechny trubky, chladic, sundat palubku a dat cele nove topeni s vyparnikem, čidla, celou kabelaž prekopat, ruzne drzaky, prichytky a spousty jinych veci na ktere jsem ted v rychlosti zapomel. No a toho casu v tom utopeneho... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo..dík.Teď mi mechanik říkal že kotouče jsou ještě o.k a kontrolka a zalepení okýnka bude příští týden :-)

Jen mně sere ta klima...chtěl bych o tom zjistit víc páč jak začnou horka tak zešedivím ale co jsem si koupil,to mám..... :-)

No podle mne se Ti to nevyplatí předělávat. To bude tak finančně a časově náročné :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

podle me jakmile se rozsviti kontrolka airbagu tak cely system prestava byt funkcni. ( ruku do ohne za to ale nedam...) Kdyz se treba uvolni konektor predpinacu pasu( tudis pas nemuze pritahnout  cloveka k sedacce), tak by nemel airbag vystrelit, aby osobe v automobilu spis neublizil nez pomohl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK, ale v návode to tam môže byť napísané aj preto, aby človeka okamžite dostali do servisu. Mne napríklad príde úplne nelogické, aby všetky airbagy nepracovali, ak by napríklad niekto nechtiac odpojil kontrolku vypnutia airbagu spolujazdca (kontrolka by totiž už trvale svietila aj po jeho pripojení). Maximálne nepôjde airbag spolujazdca. A rovnako keby nešiel predpínač, tak maximálne nepôjde príslušný čelný airbag. Ale nevidím dôvod, aby nefungovali bočné a hlavové bagy, prípadne predný bag na opačnej strane. A rovnako pri sporadickej chybe (napr. bolo von sedadlo a niekto zapol zapašľovanie, zapísala sa porucha, sedadlo bolo vrátené na miesto a korektne zapojené, ale porucha už sama nezmizne, takže svieti kontrolka bagov) nie je dôvod aby všetky bagy nefungovali.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

systém bagů je i při svítící kontrolce funkční, max. je nefunkční část, které se týká chyba.

Klima jde dodělat celkem dobře, cena dle varianty kolem 25t

díval jsem se na pár odkazů a dodatečnou klimu všichni popisovali jako hodně moc složitou operaci a finančně nákladnou... no tak nevim..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Mně se rozsvítila kontrolka airbagu po chvilkovém poklesu napětí, závadu stačilo vymazat. Nechal jsem si nastavit denní svícení, aby se rozsvěcelo při otočení klíčkem. Bohužel to svítilo i vzadu. V momentě, kdy jsem připojil karavan a startoval, pokleslo napětí a už to bylo. Tak jsem automatické denní rozsvěcení nechal zase vypnout.

Editováno: , autor: Luďa
necituj předchozí příspěvky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...