Přejít na obsah

Octravia I slabý účinek posilovače řízení


tpulc

Doporučené příspěvky

Octavia r.v. 2001. Po nastartování je sice znát, že se řízení značně uvolní, ale ve srovnání se starou Škodou Forman jde pří jízdě řízení skoro srovnatelně.

Hydraulického oleje je v nádržce dost. Kde by mohla být nejpravděpodobnější chyba? V hydraulickém čerpadle? Nevíte o někom, kdo dělá repase? Není tam nějaký filtr, co by mohl být zanesený?

Dík za odpověď, stejně jako s mým minulým příspěvkem mi v servisu samozřejmě řekli, že to sice jde ztuha, ale ještě v normě.

Oblast Praha.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokut jde při jízdě skoro srovnatelně,je to podle mě OK.

Musíš cítit rozdíl při stojícím vozidle.Uvědom si,že forman bez posilovače má jinak udělaný hřebenový převod a taky je o dost lehčí.filtr žádný není.Pokud ti neteče,vše je ok.jinak se dělaly servočerpadla myslím 3 řady,nejvyšší od 70 po 120.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

díky za rychlou odpověď,

při jízdě jde srovnatelně s Formanem, při parkování ale také. Před pár měsíci to ale bylo lepší, cítím zhoršení, nejdřív to šlo těžce jen někdy, teď pořád. Občas řídím ještě tchánovu Fabii, co vím, tak tam je sice elektronický, ale řízení jde výrazně snadněji. Asi to nechám ještě víc uhnít, co mi zbývá :(

Od 70 po 120 čeho? To je označení typu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mrkni se na nahustene pneu, pak zkontroluj zda mas dobry teda snad jeste nemeneny olej hydraulicky- pokud to nekdo menil mohl ti tam nalejt jiny, pak by tam mel bejt nejaky prepousteci ventyl - mrkni na nej zda je ok. Ten zarucuje asi stalej tlak. Ahoj

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukám jako z jara :unsure: Chce snad někdo tvrdit, že za jízdy nepoznáme rozdíl, jestli servo jde nebo ne? Nenech se zmást. Pokud máš pocit, že i za jízdy ti jde řízení ztuha jako na Formanu, máš někde problém. Já bych začal u toho čerpadla serva. Kdyby ti to někde unikalo, snadno to poznáš, že olej chybí, kontrolou množství oleje v nádržce. A poznat to musí být brzy, protože servo jde skoro pořád. Přesně ti neporadím, servo jsem nikdy nedělal. Měl jsem to štěstí, že mi na žádném autě nekleklo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

díky za rychlou odpověď,

při jízdě jde srovnatelně s Formanem, při parkování ale také. Před pár měsíci to ale bylo lepší, cítím zhoršení, nejdřív to šlo těžce jen někdy, teď pořád. Občas řídím ještě tchánovu Fabii, co vím, tak tam je sice elektronický, ale řízení jde výrazně snadněji. Asi to nechám ještě víc uhnít, co mi zbývá :(

Od 70 po 120 čeho? To je označení typu?

No ale Fabie je zase opačný extrém, tak foukneš do volantu a už točíš kola.

Záleží na váze motoru a hlavně co máš za pneu - pokud tam máš nějaký široký hrůzy, tak je to jasné.

Ale obecně mají OctI dost slabý posilovač .. možná kus od kusu, to nevím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...