Přejít na obsah

Rozbíhavost kol


Vrbi

Doporučené příspěvky

Mam nahuštěno na 2,6 to se mi nezdá podhuštěno, jsou sjeté jen hranky a prostředek je ok. Fakt jak od řezání zatáček ale jezdim pomalu :unsure: Micheliny OK.

vono nemusíš řezat zatáčky, ale stačí taky párkrát odhrábnout s kolama vrejdu, a máš to to samí ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam 1,4 44Kw 195/50 R15 a prostředek je uplně rovnej, takže bych neřek že je rozhozená geo. Mam sjeté jen ty hranky ale právě i na zadních ale ty jsou míň. Většinou jezdim prázdnej.Ňákej nákup ale nic těžkýho. V prostředku mam 5mm a kraje sotva 2. Nechci aby mě zato prudili policajti. Zajímaví že to dělaj jen ty dunlopy.

ak by si to mal iba na vonkajsej strane tak by to bolo dane makkymi bocnicami, ale ak to mas aj z vnutornej strany, tak neviem :unsure:

To je snad jednoduché ne? Podhuštěné pneu! :o

Ak fuka 2,4 vpredu a 2,6 vzadu ako pise, tak asi tazko <_<

Ibazeby nemal spravne okalibrovany tlakomer, pripadne to meral po jazde kedy je tlak zakonite vyssi, pricom po schladnuti by sa dostal na tlak pod 2,0, iba ak tak

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tlakoměr mam dokonce i kalibrovaný cca 1/2 roku, foukam studené přesně jak píšes a nehrabu. Ono to se 195 gumama a 44Kw ani moc nejde a nechci zbytečne ničit spojku. Kdyby se to sjíždělo jen zepředu tak neřeknu ale i zadní. Auto nebylo bourané, naj. 34 000.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele vy já jezdím s předníma na 2,6-2,7 a zadní na 2,9 občas vozím těžší věci (200kg) a jinak se mi díky tomu sjíždí krásně rovnoměrně dřív byli vždycky ke kraji.

Jezdím na Klébrech a maximální spokojenost vydrží cca 40-50 tisíc vím o čem mluvím už jsou to třetí!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám Dunlopy 195/55 a v 10 tis. km jsem si všíml ,že se sjíždí v levo vpředu vnitřek.Dal jse to na digi geom. přehodil gumy a po 8 tis.opět to samé. Zajel jsem s tím znova do servisu o domluvil jsem s nima ať to seřídí s odchylkou od mormy.Tak nastavili odklon do plusu a teď se to zdá být po dalších 8t dobrý

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
Dobrý den potřeboval by jsem poradit. Trochu se mi rozbíhají kola-pneumatiky jsou více ojeté na vnitřní straně. Kolik tak přibližně stojí oprava geometrie? Díky moc za radu

Ja mám tiež zjezdené vnútorné strany predných (KLEBER VIAXER) a zadné majú zvonku "pilku" - auto nepretažujem, jazdím kultivovane. Čo poznám iné fabie skoro všetky derú vnútro predných gúm. Štandardne autá rali vonkajšok kôli potrebnej zbiehavosti.

Prečoje to tak? - nech mi to niekto vysvetli... žeby všetky mali geometriu v pr..li? Vie niekto čo stým?

Vopred dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den potřeboval by jsem poradit. Trochu se mi rozbíhají kola-pneumatiky jsou více ojeté na vnitřní straně. Kolik tak přibližně stojí oprava geometrie? Díky moc za radu

Ja mám tiež zjezdené vnútorné strany predných (KLEBER VIAXER) a zadné majú zvonku "pilku" - auto nepretažujem, jazdím kultivovane. Čo poznám iné fabie skoro všetky derú vnútro predných gúm. Štandardne autá rali vonkajšok kôli potrebnej zbiehavosti.

Prečoje to tak? - nech mi to niekto vysvetli... žeby všetky mali geometriu v pr..li? Vie niekto čo stým?

Vopred dík

mam tie iste pneu ako Ty na COMBI a tento problem nemam.

Jednak sem tam auto nalozim, ale 95% jazdim v povolenych medziach nalozenia. Ale tak ci onak predne gymy nemam zjazdene nerovnomerne a ani zadne.

Na geoske som bol po 45tkm a vsetko bolo vramci limitov, len som si to dal dostavit na stred.

Po cca 66tkm na zimnych aj letnych nepozorujem nerovnomerne opotrebovanie behuna.

Doporucujem nastavenie geometrie

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den potřeboval by jsem poradit. Trochu se mi rozbíhají kola-pneumatiky jsou více ojeté na vnitřní straně. Kolik tak přibližně stojí oprava geometrie? Díky moc za radu

Ja mám tiež zjezdené vnútorné strany predných (KLEBER VIAXER) a zadné majú zvonku "pilku" - auto nepretažujem, jazdím kultivovane. Čo poznám iné fabie skoro všetky derú vnútro predných gúm. Štandardne autá rali vonkajšok kôli potrebnej zbiehavosti.

Prečoje to tak? - nech mi to niekto vysvetli... žeby všetky mali geometriu v pr..li? Vie niekto čo stým?

Vopred dík

mam tie iste pneu ako Ty na COMBI a tento problem nemam.

Jednak sem tam auto nalozim, ale 95% jazdim v povolenych medziach nalozenia. Ale tak ci onak predne gymy nemam zjazdene nerovnomerne a ani zadne.

Na geoske som bol po 45tkm a vsetko bolo vramci limitov, len som si to dal dostavit na stred.

Po cca 66tkm na zimnych aj letnych nepozorujem nerovnomerne opotrebovanie behuna.

Doporucujem nastavenie geometrie

Budem úprimný - nepotešil si ma. Myslel som že je to normálne. Auto je tiež combi HTP MR07 a má iba 21tis.

Podľa teba mám ísť do autorizovaného na laser? Zatial je auto v záruke)

Pozn. tie klebery sa mi zdajú vlastnosťami veľmi dobré.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zaruka na pneumatiky a nastavenie podvozka co sa tyka zbiehavosti je tusim (1500km ci dokonca len 500km?).

Najlepsie bude ak podes na geometriu do obycajneho servisu kde sa tomu rozumeju..., staci neznackovy

(znackovy este neznamena ze je lepsi, mnohokrat prave naopak, ale to len na okraj)

Co sa tyka geosky tak mas dve moznosti a to: LASER, abeo obyc,

zalezi od toho co cjhces nastavit a kolko do toho investovat.

Ja som bol po 45tkm na laser a stalo ma to 1200 Sk,

teraz uz viem ze staci ibyc geoska za 350Sk a nastavia zbiehavost.

PS: co sa tyka Kleberov v danom rozmere skoncili na stvrtom mieste v testoch, tazke ja som s nimi veeelmi spokojny

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...