Přejít na obsah

1.6 MPi (75 kW)


petrenka

Doporučené příspěvky

Mám OII 1,6 MPI od podzimu, koupil jsem ji jetou (37000km). Spotřebu jsem resetoval. Za 2500 km mám spotřebu 6,4 l/100 km. Dlouho jsem měl 6,3, ale teď jsem jezdil hodně po městě. Trasu Pce - Hradec Králové se dá v klidu v průměru za 5,4 - ale NESPĚCHAT.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1l oleje na 1000 km nesežrala ani moje stará 105 S s najetými 150 tis. Teď mám MPI 1,6 (39 tis.)a nevezme si žádný olej. 1. majitel doléval jednou během zajíždění, prý tam nyní lijí nějaký řidší olej a v záběhu může něco zmizet, ale 130 tis je jiná situace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bude zajímavé tuto kauzu sledovat, ale myslím si, že pokud z toho auta zrovna něco nevypadne,

tak nemá cenu u Škodovky nic reklamovat. Já měl Škodovky celý život, a do servisu jsem jezdil

na garance z hrůzou, co mi stím autem zase provedeou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě jeden příběh, hodně čerstvý - kolega si koupil 1,6 Tour a měl podobný problém ale opačný, když byl studený pískal, po zahřátí přestal.

Šel to reklamonat do servisu (kde mimo jiné kupuje auta několikrát do roka) mu technik řekl jestli si koupil auto na ježdění, nebo aby bylo tiché.

lollol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravím, zavítal jsem na tohle forum a vidim, že muj problem se tu taky řeší. O2 1,6 MPI 90000 km, do 60000 jsem jezdil Long Life, ted 5W-40 a spotřeba 3-4 litry na 15000. Nikde nic nekape, vše se tváří jak má. Přinese něco vrácení se k Long-life ?? Nechtěl bych ale dolívat 5l na 30000 Km :-( Čím ta spotřeba může být??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Ja mam sice starsi 74kW, AKL, ale cip byl dobra investice a penez sem nelitoval, a nelituju. Spotreba sla dolu asi o pul litru a v nizsich otackach to vyrazne lip tahne, vyzkouseno, porovnano, osobne bych do toho sel znova, mit to uz doma :)

A kde jsi to nechal čipovat ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně, chipnutí atmosféráku toho asi bez dalších úprav moc neudělá, ale třeba fakt lehce spadne spotřeba a může být lepší odezva od nižších otáček, ale osobně na to ještě nemám moc odvahu. Když už bych někdy k někomu šel, tak k někomu spolehlivýmu, kdo má dlouholetý zkušenosti a poskytne záruku.. třeba sportmotor?!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím že to nemá smysl, za ty prachy poskytnou malý nárust výkonu a krouťáku, tušim že u 1.6 MPI 75kW to zvýšení výkonu na 81 kW a točáku ze 148Nm na 155 Nm a chcou za to cca. 12000,- peněz

82 kW, 158 Nm, 4919 Kč bez DPH

+ 10 kW, + 7 Nm, + 40,000 Kč za FSI taky není málo ;)

Editováno: , autor: ViktorMPI
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, 40 papírů za 10kW a 7Nm je hodně, Škodovka mohla udělat určitě cenu lepší, ale já už starou MPI nechtěl (né že by byla špatná, ale tak nějak jsem do nového auta nechtěl konstrukčně starý motor)

Teď mě napadlo, proč vlastně Škoda nabízí dvě jednašestky? Myslím že by udělali lépe, kdyby hned od začátku prodávali OII pouze s 1.6 FSI a 1.6 MPI mohli nechat pro Tourku. Dali by tam ceníkovou cenu na tu FSI dejme tomu o 15 000 vyšší než je MPI a myslím že by udělali lépe...

Viktore a ty přemejšlíš nad tím chipem?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, 40 papírů za 10kW a 7Nm je hodně, Škodovka mohla udělat určitě cenu lepší, ale já už starou MPI nechtěl (né že by byla špatná, ale tak nějak jsem do nového auta nechtěl konstrukčně starý motor)

Teď mě napadlo, proč vlastně Škoda nabízí dvě jednašestky? Myslím že by udělali lépe, kdyby hned od začátku prodávali OII pouze s 1.6 FSI a 1.6 MPI mohli nechat pro Tourku. Dali by tam ceníkovou cenu na tu FSI dejme tomu o 15 000 vyšší než je MPI a myslím že by udělali lépe...

Viktore a ty přemejšlíš nad tím chipem?

Konstrukčně starý, ale ověřený :kol-142: . Dvě jednašestky nenabízí jen Škoda, ale i VW a Audi a asi vědí dobře proč to MPI do těch aut ještě strkaj :). Mě spíš mrzí, že to FSI ve Škodovce není standartně montovaný v šestikvaltu jako například právě ve VW, protože asi se mnou budeš souhlasit, že na dálnice by se šestka hodila a auto by to utáhlo a v takovým případě si myslím, že by se pro FSI rozhodlo investovat více lidí.

Ne, zatím o tom nepřemýšlím, možná někdy. I když věřím, že chip od sportmotoru bude kvalitní, tak přesto na to nemám ještě odvahu :unsure: .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cipovano Sportmotorem v kvetnu 2005, cili skoro pred trema rokama, najeto po cipu nejak kolem 50000km. Tenkrat me to stalo 5000,- (a i ted bych do toho sel znova :) )

Mohl bys to trochu víc rozepsat? Takže tam máš teď těch 82 kW, 158 Nm? Kde ti to chipovali.. v Praze v nějakým servisu? Jak dlouho to trvalo? Měls to na brzdě? Jede to líp teda hlavně v těch nižších otáčkách jo? ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mohl bys to trochu víc rozepsat? Takže tam máš teď těch 82 kW, 158 Nm? Kde ti to chipovali.. v Praze v nějakým servisu? Jak dlouho to trvalo? Měls to na brzdě? Jede to líp teda hlavně v těch nižších otáčkách jo? ...

Urcite. Na brzde sem bohuzel nebyl predtim, ale az rok a pul potom, auto melo v ty dobe najeto asi 195000km, a vysledek z brzdy byl (mimo cipu Denso svicky, otevrenej filtr, zadni kus vyfuku ladenej) o malinko nizsi, nez udava Sportmotor. Myslim, ze pritom najezdu, coz mi pak potvrdil i Sportmotor, to vlastne byly velmi slusny hodnoty. Cipoval to Sportmotor primo u jejich centraly u Bily Hory, rikal, ze me veme do dilny, ale ze jestli chci (bylo krasne), klidne to zmaknout venku, tak rikam klido. Trvalo to celkem dlouho, pac u tyhle motorizace to pry obcas zlobiva (tepelna pojistka), ale zadarilo se. No asi dve hodiny. Jinak presne, hlavne nizsi otacky, ale celkove je to rozdil. Kdyz jedes normalne, nemusi se to tak tocit, spotreba sla dolu, kdyz jedes zhurta, je samozrejme o neco vyssi, ale celkove mi klesla cca o toho pul litru a to ted jezdim o dost razantnejs nez driv (podvozek, brzdy to dovolujou)

Jel se mnou treba Kocht nebo Davon, se optej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...