Přejít na obsah

Klepanie z prednej casti auta, prosim radu


Ronald

Doporučené příspěvky

Zdravim,

potreboval by som radu. Pred niekolkymi mesiacmi som si vsimol pravidelne klepanie z predu auta, pri rychlosti zhruba nad 100km/h, ktore striedavo raz pocut a raz nie. Mam taky pocit, ze to ma spojitost so zosliapnutym plynovym pedalom, vtedy ako keby to zacalo, frekvencia klepania akoby suvisela s otacanim kolies. Zvuk nie je ostry, skor tupy a nie moc hlucny. Nieco som tu cital o zotrvacniku v motore, ktory vraj casto odchadza? Alebo kineticke klby na prednej naprave? Naozaj neviem kde zacat. Auto je relativne tiche na rovnej ceste, v zatackach, takisto aj na priecnych nerovnostiach sa to sprava v poriadku. Pneumatiky som vyvazil zhruba pred mesiacom a nic sa nezmenilo. Je to MR06 Ambiente 1.9TDI PD bez uprav, kolesa Zenith 225-45/ZR17.

Mal uz niekto taky problem alebo skusenost?

Dakujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Zdravim,

s odstupom casu sa vraciam s nevyriesenym problemom, nikto si s tym klepanim nevie dat rady. Napravy, silentbloky, loziska skontrolovane. Klepe dalej, vplyva na to rychlost uz nad 80 kmh, nerovna vozovka (mierne pohupovanie hore-dolu) s mierne zosliapnutym plynovym pedalom sa to rozklepe uplne najvyraznejsie a po chvili prestane, znova zacne, prestane ....

Rovnaky problem ma aj znamy na VW Passat.

Vazne to este nikto z vas nespozoroval? To mate vsetci tak nahlas radio?

Dik.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 5 týdny později...

Také tě zdravím pokud jsi problém nevyřešil, tak ti píši měl jsem uplně stejný problém jako ty, akorad spočíval v tom, že se to ozívalo, když jsem to zahřál tedy ostřejší jízdou prostě jedna dva tři a prostě jedeš. No a vyměnil jsem naprosto všechno po radách škoda servisu mimochodem mám OII 2.0 Tdi 103 KW. A nakonec byl problém opravdu ve dvouhmotém setrváku. Po výměně je vše v pořádku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Ahoj sice starší téma,ale ví někdo přesně nebo vyřešil to už autor???

Já jsem před měsícem po zimě udělal kontrolu.Zjistil jsem že mám špatné axiální ložisko v předním tlumiči.Jelikož jsem pintlich vyměnil jsem komplet tlumiče i s pružiny,dorazy,uložením....Všimnul jsem si i že motor je na držáku nápravnice docela dost pohyblivý.Nechal jsem tedy přelisovat horní a spodní lůžko napravnice a nyní OK....Geometrie a přezuti na letní....

 

Nyní mi to dělá to samé co autorovi..Je možné že by zničehonic takhle odešel setrvák??? Spojka neprokluzuje ale když vypnu klimu a nechám na volvoběh tak to autem nepatrně hází....Myslíte že doopravdy dvouhmota?? díky za postřehy....

 

PS: Předtím to nedělalo.Za víkend jsme vše vyměnili,přezuli a hned v ponděli na geometrii....První jízda do práce hned v pondělí a zjistil jsem...

Editováno: , autor: Klon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak po výměně kompletní spojky ten vibrující zvuk nezmizel.Myslel jsem si že to spojkou nebude,protože to jde hlavně slyšet mezi 100 - 120 km/h. na 5 a 6 rychlostní stupeň....Pak to asi už přeřve motor..Vyměněný komplet tlumiče i s pružiny,tyčky řízení,geometrie,vyvažená kola,komplet spojka. 30 000 kč fuč a nevyřešeno.Jsem bezradný můžete někdo poradit??? Servisáci jsou lamy...Na neutral,volnoběh to neděla,jen při sešlapnutí plynu na tu 5-tku a 6-tku....

 Chlapi budu moc rád za vaše názory popř typy.Děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...