Přejít na obsah

Tempomat a všetko s nim súvisiace.


Pepa007

Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj, mam na Fabii tempomat uz z vyroby a prestalo mi fungovat tlacitko set na pacce. Stejna packa origo stoji cca 2000 ale pry origo na superba s kolebkovym tlacitkem stoji jen cca 800.. Chci se zeptat zda-li tyto packy jsou vzajemne kombatibilni a je je mozno zamenit.

Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky..

Tempomat najde sepnout, odchazelo to postupne, nekdy to slo sepnout a nekdy ne.. Na VAGu zadna chyba. Ty snimace v pedalech by asi neco vyhodily ne?

Myslel jsem ze to bude mechanicka zavada toho tlacitka set. Pokud ty snimace v pedalech chybu nevyhazuji tak asi zbyde metoda pokus omyl ne?

Editováno: , autor: Gabbo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravím, koupila jsme si fabii 1.9 tdi 2005 a tempomat mi funguje i pres to ze ho mam v poloze OFF. Nevíte co stím? Nebo jak to funguje? V bavoru mam tempomat na volantu a je to super. Ale ve fabii je to na pačce a nevím zda nedělám někde chybu. Prosím poradte, Děkuju

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zdravim, koupil jsem kabeláž k tempomatu na fabii 1 a zarazilo mě, že tam není ten konektor k brzdovemu pedálu je tam jen červenej drátek bez ukončení a pak konektor k BSG a drát do mezistěny s pinem. V navodu píšou, že by se ten červenej měl napojit na + po zapnutí klíčku. Tak by mě zajímalo jestli ho musim dát k tomu brzdovýmu pedálu nebo to + můžu vzít rovnou ze spínačky. Díky za radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj dík, nakonec jsem to stejně dal k tomu brzdovýmu pedálu jak je v návodu. A ještě doplním, že bych chtěl vidět ty borce (nic ve zlém) co tady píšou, že zvládnou za hodinu ten tempomat namontovat. Já sem tam ruku, k tomu konektoru na mezistěně, prostě nestrčil ani kdyby sem se po..l. Hned pod těma konektorama vede hlavní svazek el. a je tam ještě nějakej plast, ani jsem ty konektory zespodu neviděl, se nedivím že ve škodovce odmontujou celou palubku. Je možný že nějaký sociál verze tam mají méně kabelů,nebo opravdu nevím. Já se s tím jeb-l z motorového prostoru, ale povedlo se a šlape jak hodinky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to otázka rutiny Není to jedoduché.Naučíš se pár triků jak na to a zvládneš. Stáhneš dolů releový box, uděláš si tam místo a zespodu konektor dosáhneš Samozřejmě na něj nevidíš když ho vyndáváš.. Ale zvládne se to. Poprve jsem to taky dělal od motoru a to byla práce skoro na půl dne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spodní část palubky je dole za 2 minuty, to dám i já, volant, když víš, jak na to, je dole za minutu (jak dlouho myslíš, že se zloděj zdržuje v autě, když krade airbag?)

Je to prostě jen o cviku a honza72 jich namontoval destítky... a vo tom to je... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Já bych si Fabia také rád dodělal tempomat. Snažil jsem se pročíst skoro celé tohle téma nicméně jsem z toho docela zmatený.

 

Mám tedy tři otázky. Stačí jen odpovědět ano, ne.

 

1. Když si koupím toto: http://www.9000.cz/tempomaty/tempomat-skoda-fabia-i-vw-polo-s-kabelazi tak nic jiného potřebovat nebudu že? Jen zapojím konektory do příslušným míst a namontuji páčku, že?

 

2. Mám kabel na VAG, kterým si zjištuji závady (jen tu free verzi, pač mam kabel asi za stovku) pujde mi to nastavit (povolit) ten tempomat s tím?

 

3. Mám docela silné ruce, půjde mi to vše zapojit, bez nutnosti demontáže palubky? Respektive pokud budu muset, je mi to fuk, stejně musim odstranit to vrzání nad výfukama topení.

 

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...