Přejít na obsah

Jízda jako po roletě


tomekp

Doporučené příspěvky

Zdravím, mám OII, 1.6 MPI, najeto 26 tis., kola 15" 205/60 Dunlop SP Sport01 huštěné 2.5 vpředu a 2.7 vzadu na origo hlinach a pozoruju v chladném období zejména po ránu "zajímavý efekt", a to ten, že při jízdě se na rovné cestě chová, jako by jelo po roletě a je to cítit zejména při jízdě do kopce v rychlostech 40 - 55 km/h. Kola jsou vyvážená - zkontrolováno - ráfek není nakoplý, na plášti není bublina, kola jsou řádně utáhlá a volant se mi netřepe při žádné rychlosti. Po ujetí cca 5 km tento efekt zmizí a ani třeba odpoledne, když je teplo tak se neobjevuje. Nejprve jsem podezříval motor (spojku), že lehce cuká, ale auto se chvěje i při vyšláplé spojce/neutrálu a na diagnostice nic nehlásí. Je možné, že ty Dunlopy se přes noc zformují do vejce a než se rozválí dělají neplechu? Apropos s těma gumama nejsem spokojeny, maji cca 1/2 vzorku a připadá mi, že docela hučí...

Jo a v úseku, kde jezdím na cestě roleta není :-) - ověřil jsem v jiném autě a ani ve svém autě efekt odpoledne necítím. Když nafoukám kola dle tabulky na víku nádrže, tak ten efekt je citelnější...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, mám OII, 1.6 MPI, najeto 26 tis., kola 15" 205/60 Dunlop SP Sport01 huštěné 2.5 vpředu a 2.7 vzadu na origo hlinach a pozoruju v chladném období zejména po ránu "zajímavý efekt", a to ten, že při jízdě se na rovné cestě chová, jako by jelo po roletě a je to cítit zejména při jízdě do kopce v rychlostech 40 - 55 km/h. Kola jsou vyvážená - zkontrolováno - ráfek není nakoplý, na plášti není bublina, kola jsou řádně utáhlá a volant se mi netřepe při žádné rychlosti. Po ujetí cca 5 km tento efekt zmizí a ani třeba odpoledne, když je teplo tak se neobjevuje. Nejprve jsem podezříval motor (spojku), že lehce cuká, ale auto se chvěje i při vyšláplé spojce/neutrálu a na diagnostice nic nehlásí. Je možné, že ty Dunlopy se přes noc zformují do vejce a než se rozválí dělají neplechu? Apropos s těma gumama nejsem spokojeny, maji cca 1/2 vzorku a připadá mi, že docela hučí...

Jo a v úseku, kde jezdím na cestě roleta není :-) - ověřil jsem v jiném autě a ani ve svém autě efekt odpoledne necítím. Když nafoukám kola dle tabulky na víku nádrže, tak ten efekt je citelnější...

Mas to velmy natlakovane Daj 2,2 a uvidis ten rozdiel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, mám OII, 1.6 MPI, najeto 26 tis., kola 15" 205/60 Dunlop SP Sport01 huštěné 2.5 vpředu a 2.7 vzadu na origo hlinach a pozoruju v chladném období zejména po ránu "zajímavý efekt", a to ten, že při jízdě se na rovné cestě chová, jako by jelo po roletě a je to cítit zejména při jízdě do kopce v rychlostech 40 - 55 km/h. Kola jsou vyvážená - zkontrolováno - ráfek není nakoplý, na plášti není bublina, kola jsou řádně utáhlá a volant se mi netřepe při žádné rychlosti. Po ujetí cca 5 km tento efekt zmizí a ani třeba odpoledne, když je teplo tak se neobjevuje. Nejprve jsem podezříval motor (spojku), že lehce cuká, ale auto se chvěje i při vyšláplé spojce/neutrálu a na diagnostice nic nehlásí. Je možné, že ty Dunlopy se přes noc zformují do vejce a než se rozválí dělají neplechu? Apropos s těma gumama nejsem spokojeny, maji cca 1/2 vzorku a připadá mi, že docela hučí...

Jo a v úseku, kde jezdím na cestě roleta není :-) - ověřil jsem v jiném autě a ani ve svém autě efekt odpoledne necítím. Když nafoukám kola dle tabulky na víku nádrže, tak ten efekt je citelnější...

Já mám stejné parametry a připadne mi, že tyto pneumatiky strašně hučí. Nedávno jsem vezl kolegu a úplně jsem se styděl, jaký byl v autě hluk, hlavně od zadní nápravy. Připadne mi, že to hučí kolem rychlosti jak popisuješ a taky kolem 80 km/h a hlavně na nových cestách s nově položeným kobercem. Jinak s tím házením nevím, protože parkuji v garáži a tam teplota nejde pod 10°C. Ale ten hluk je hrůza, máte s tím někdo zkušenost? Třeba jsou to ložiska, ale po 20ti tisících?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ložisko mi zheblo před týdnem. Ale to mělo najeto skoro 250tis. lol

Když to bude ložisko tak to hlavně hučí v zatáčkách-zkuste si zakličkovat.

Jinak to v poho ty gumy mohou být.

Nekdy se to cele chveje a nikdy nikdo neprijde co to je.

Je to slozita rezonancni soustava.

Zkusil bych si někde jiné půjčit a projet to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mas to velmy natlakovane Daj 2,2 a uvidis ten rozdiel

To je málo. Pneu nafoukané na 2,5 je správně. Pokud je pod 2,5 sjíždějí se kraje pneumatik. Alespoň u mě to tak bylo (ale mam 1,9TDI). Ale většina servisů a pneuservisů ti řekne foukat 2,5. A abych se vrátil k té roletě, zkus přejít místo vzduchu na plyn. Mě to pomohlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Já mám stejné parametry a připadne mi, že tyto pneumatiky strašně hučí. Nedávno jsem vezl kolegu a úplně jsem se styděl, jaký byl v autě hluk, hlavně od zadní nápravy. Připadne mi, že to hučí kolem rychlosti jak popisuješ a taky kolem 80 km/h a hlavně na nových cestách s nově položeným kobercem. Jinak s tím házením nevím, protože parkuji v garáži a tam teplota nejde pod 10°C. Ale ten hluk je hrůza, máte s tím někdo zkušenost? Třeba jsou to ložiska, ale po 20ti tisících?

No, tak jsem přezul na zimáky (Goodyear UG 7+ 195/65/R15) a ticho pohoda jazz a neháže to:-) Ty letní mají nalítáno 20 tis. za dvě sezony a vzorek je ještě tak 1/2. Hučely a styděl jsem se stejně jako ty... :-) Po prozkoumání pneu jsem přišel na to, že na zadních kolech jsou gumy nestejnoměrně sjeté, tak nějak do pily - pak to asi na cestě bzučelo (a to jsem je mezi sezonama přehazoval předek za zadek)... Nicméně na jaře jdou do komise a pořídím buď Michelinky, nebo Continentaly, hlavně takové, které jsou osově souměrné a ne jako tyto Dunlopy. Navíc změním rozměr na 195/65/R15 ať je to pohodovější. Snad to na liťáky 6.5Jx15 bude pasovat?

Že by soudruzi ze škoda fabrique osazovali auta pneumatikami druhe cenove kategorie? ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...