Přejít na obsah

Dioda vo vodičových dverách


Laky30

Doporučené příspěvky

Vie mi niekto poradiť akú funkciu má vo vodičových dverách ledka, ktorá bliká pri zamknutí dverí, lebo niekedy mi bliká niekedy nie ale centrál na DO funguje a dvere sú zamknuté aj keď nebliká. :help:

Keď LEDka bliká, znamená to že je aktívny tzv. SAFE SYSTEM a teda nedajú sa otvoriť dvere z vnútra. Napríklad ak by Ti niekto rozbil okno a chcel si otvoriť kľučkou vo vnútri. SAFE SYSTEM sa automaticky aktivuje pri zamknutí auta, avšak ak stlačíš tlačítko na diaľkovom ovládači 2x za sebou, auto sa zamkne bez SAFE SYSTEMU a dá sa otvoriť aj z vnútra (LEDka nebliká)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zrovna to tady hledam, vim, ze je to SAFE, tzn. vsechny dvere zavreny, nejdou otevrit zevnitr, ma to blikat pokud je auto zamceny o.k.

Jenze me to taky nesviti, a to trvale. Resi se tady mikrospinace, ale ackoli to tady prohledavam uz dve hodiny, nenasel jsem zatim nic, jak zjistit, kterej zamek to je. A rozebirat vsechny ctyri se mi teda nechce.

Moje symptomy: Nesviti SAFE, po zamceni nejdou ani jedny dvere zevnitr otevrit, vnitrni osvetleni se rozsviti pri otevreni kterychkoli dveri, signalizace rozsvicenych svetel po otevreni dveri funguje, VagCom nema problem.

Teda vsechno funguje, jen to nesviti :help: . Myslel jsem ze to nactu blokem hodnot ve VagComu, ktery dvere neposlaly Safe signál, ale ono jaksi zamceny auto po zapnuti zapalovani prejde do NOSAFE.

Jak teda kva zjistim, kterej zamek mam opravovat :angry:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechcem byť chytrý ale mne to tiež predtým trvalo nesvietilo až som zistil, že je rozpojená koncovka vo dverách vodiča po zložení tapacírungu. Ale aj tak chcem vediť, že keď mi teraz niekedy nesvieti či to treba dať opraviť ale je to len v tom, že ke´d svieti nedajú sa otvirť dvere zvnútra. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

jeste zkus akcni clen - test diody ve dverich - pokud nee - mrkni na konektor, pak mrkni zda vubec diodu tam mas - zda nespadla z drzaku a pokud stale - odpoj baterku na par minut a pokud ani tak ta uz nevim lol

Editováno: , autor: Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Vie mi niekto poradiť akú funkciu má vo vodičových dverách ledka, ktorá bliká pri zamknutí dverí, lebo niekedy mi bliká niekedy nie ale centrál na DO funguje a dvere sú zamknuté aj keď nebliká. :help:

Co se týká blikání někdy ano a někdy ne, způsobuje to některý stavový mikrospínač některých dveří a VAG by měl napsat kterých - nesmyslný signál. Tehdy se můžou všechny dveře zamknout i na safe, ale jednotka je zblblá a led nerozbliká. A nebo nebliká a některé dveře jsou bez safe. A led co nebliká vůbec, to bych se taky ze zajímavosti mrknul pod tapec, a změřil to třeba ve svazku. Může být i zkorodovaný konektor na ŘJ ve dveřích řidiče, která je rozhodující. Je to známá bolest VW.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak přidám taky trochu zkušeností s tímhle. Občas se stane, že taká nebliká kontrolka ve dveřích, takže sem vlezl do auta a zjistil že pravé zadní dveře jdou otevřít zevnitř, ostatní jsou OK. Zkusil jsem se tedy do zadních dveří při zavírání trochu víc opřít, a kontrolka je už zase OK.

Čím to, že se to takto chová? Nechu přec mlátit se zadníma dveřama, oktávka snad není náklaďák, nebo že by........

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...