Přejít na obsah

Problikávání


guttata

Doporučené příspěvky

Zdravím.

Mám asi trošku jiný problikávací problém, než to co je tu popsáno: při jízdě v noci (ve dne to není vidět) mi lehce a mžikově probliknou světla při zapojení dalšího spotřebiče (brzdová světla, couvačky, blinkry, el. okno). Velmi lehce pohasnou a zas se rozsvítí. Je to jen málo zřetelné, ale vypadá to, jako by na zlomek vteřiny nestíhal altík dávat. Dočetl jsem se tu o servu a stěračích. Tak s pohyby volantu to nesouvisí, se stěrači jsem to nezkoušel. Je pravda, že mám spoustu spotřebičů navíc (nabíječka mobilu, navigace, radiostanice, taxametr, transparent), ale zkoušel jsem měřit dobíjení a ani pri všech spotřebičích nešlo napětí pod 14V. Tak nevím, jestli to ignorovat a pokud radši ne, tak po čem jít, nebo na co se připravit v servisu. Poradíte?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Mám úplne stejný problém. Kolísá napětí a je to znát na poblikávání veškerýho osvětlení. Objevuje se to 1-2x týdně. Teď jsem měl auto v servisu a řekli mi že jim to nic nedělá, takže neví. Akorát povídali že to dělá když je problém se servem, nebo tím snímačem co je na volantu. Že to spíná, když nemá a auto má nadměrný odběr. Ale to by prý mělo dělat když se hýbe s volantem. Onehdy mi to ale dělalo i když jsem stál, motor běžel na volnoběh a já zrovna něco nakládal... čert ví (a pokud tu někde je a není zlý tak poradí :) )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mě to dělá taky, poblikávání světel + přístrojové desky pří jízdě nebo i při stání, snímač natočení volantu vyměněn, kabelový svazek suchý, dělá to i bez použítí stěračů, ještě jsem neměnil ten regulátor jasu, ale doufám, že mi světla za jízdy nezhasnou nadobro.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Už to taky pozoruji delší dobu, ale dnes jsem se na to zameřil, Ráno nastartuji, venku +4°C vycouvu z řady na parkovišti, popojedu cca 20metrů a čekám s nastartovaným motorem asi 5 minut než příjde táta, mám zapnuté radio+handsfree, ventilátor na 1, topení uplně v pravo a na ofukování předního okna, moje sedačka na 2, druhá na 3, auto stojí na rovině a jsou zapnuté potkávačky. Pozoruji pohasínání světel tak o 10%, ale v pravidelném intervalu cca 1-2sec. Pokud si vzpomenu tak zítra budu skoušet točit volantem nebo mávat stěračema.

Editováno: , autor: Paul
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dnes bylo sice 1°C, ale vypozoroval jsem že to se stěračema nijak nesouvisí, protože když jsem nastartoval tak vše bylo vpořádku, popojedu opět ok pak asi po dvou minutách se to opět objevilo, lehké pohásínání světel a ještě jsem si všiml že ve stejném intervalu lítají otáčky motoru, ručička se hýbala tak v rozmezí 5mm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj chlapy ,

už asi týden řeším obdobný problém. V předních světlech mám přestavbovou sadu xenonů. Nejdříve mě někdy nenastartovalo pravé světlo . Přikostřil jsem silným kabelem motor ke karoserií a problém zmizel. Objevil se jiný : V nízkých otáčkách - při čekání u semafóru , nebo někdy okolo 2000 ot/ min. PROBLIKNE PRAVÉ SVĚTLO . Je to jen mžik asi 1/2 sekundy . Měřil jsem napětí u studeného motoru 14V , teplý 14,5V. Dělá to tak po 1/2hod jízdy. Nemáte někdo nějakou podobnou zkušenost ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Asi bylba otazka ale elektrika nět muj koniček.

Jak za jizdy měřite kolik vam dava altik.

- da se někde v interieru zapojit měřak nebo se to musi tahat z motoru

- kde pak v motoru připojujete měřak

dík za info

Editováno: , autor: brunoos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě pravě pouze za jizdy semo tamo dojde k přtmaveni palubovky a někdy i světel - ta palubovka ale trava dobrých 5s - vždycky to dělá když jedu delší dobu po dalnici a před sjezdem sundam nohu z plynu - v ten moment to pohasne - když jsem to zkoušel doma pouze jen tak z plynem tak se nic nedělo - a to jsem ho např v otačkach držel 5min, motor byl po jizdě pořadně zahřaty a stejně nic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...