Přejít na obsah

Bordel v blatníku


esař

Doporučené příspěvky

Tak sem dneska přezouval na zimní a rozhodl sem se vyčistit odpadovej kanálek za předním blatníkem kam teče všechno z dělící stěny a musím říct že se to vyplatilo rozdělat. Zástěrky sem montoval když sem auto koupil asi před třema rokama a tenkrát sem to taky čistil. Takže to co je na fotkách je jen za tři roky. Oddělal sem i ten plast před pantama a tam je taky pěknej humus ale asi od výroby (ještě to asi nikdo nečistil). Taky sem musel opravit ochrannou vrstvu a lak a nakonec sem to vystříkal resistinem na dutiny. Doufám že to chvilku vydrží.Asi by bylo dobrý to dělat častěji,prorože nebyt to pozinkovaný tak už tam prohnila díra :o

post-3713-1255723445_thumb.jpg

post-3713-1255723510_thumb.jpg

post-3713-1255723574_thumb.jpg

post-3713-1255723641_thumb.jpg

post-3713-1255723699_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

heh já jsem to vyčistil až když se mě vytrhnul plastovej podběh ze 2 šroubů a vítr ho podfouknul a celej se namotal pod kolo.Demontáž bez sundání kola cca 3sekundy:) a ještě k tomu za jízdy:).

Né souhlasím s váma že je dobrý to občas vyčistit,protože v tomhle míste ten bordel nikdy pořádně nevyschne ani v létě.A resistin bych tam moc nedával,jeden je na spodky a na dutiny,spíš bych to natřel konkorem nebo tlumexplastem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

klasické míste, kde se ten bordel drží a jenom přibývá... já jsem to taky nedávno čistil a to asi přede mnou majitel žáden nevyčistil, protože jsem to měl zacpané až po polovinu blatníku, a to jsem čučel, protože mě tam normálně rostl a klíčil nějaký plevel... takový výhonek velký... jsem na to hleděl... ideální místo pro pěstování a kompostování :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OC1 1997 1.6 - všiml jsem si u pravého předního menšího puchýřku na sváru prahu a blatníku ... je možné, že by to hnilo ? když jsem to vzal smirkovým papírem tak se objevil pod milimetrem rzy pozink, přetřel jsem to nějakou patlaninou proti korozi a mělo by to být ok ... ?:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám plastové podběhy v předu i v zadu a chci se zeptat, jestli se ten bordel drží i pod těmi zadními podběhy. Dnes budu přezouvat, tak se podívám na ty přední podběhy, ale mám se podívat i pod ty zadní?

Editováno: , autor: Konny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pred rokem a pul jak jsem koupil auto tak jsem tam zasterky nemel a jak jsem je montoval tak jsem tam objevil pekne mokry bordel a listi. Hned jsem to vycistil,ale neslo mi do hlavy, kde se to tam vzalo. A to bylo v lete kdy dlouho nepselo. Tak jak tu jiz bylo psane,asi to tam neuschne. Myslel jsem ze to bylo kvuli tomu ze tam nebyli zasterky, ale jak tady ctu tak to tim nebude a radeji to rozdelam znovu. A jak radite osetreni? jakym voskem? Nejde to tomu nejak zamezit, aby se to tam nedostalo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...
  • o 4 týdny později...

Já sem to dělal ted o svátcích. měl sem to taky plný a už to začínalo i reznout (naštěstí je to jen blatník a ne karoserie). celý sem to vyčistil, obrousil,vysušil,odmastil a natřel nějakým rezistinem na spodky a pak ještě pro sichr přestřík voskem na dutiny a to i celej prostor blatníku. Pak sem ještě sundal podběhy zadních kol a tam nebylo nic moc ale i přesto sem to vyčistil (při tom našel pár puchýřků). Puchýřky zakápnul rezistinem a zase celej prostor vystříkal voskem na dutiny. V zadním podběhu sou taky 2 záslepky (jedna nešla vyndat). Tou jednou co šla sem krásně prostřík práh,zbytek prahu sem prostřík záslepkama pod prahem. Když už sem v tom byl ještě sem vyházel věci ze zadních kapes v kufru a vystříkal sem voskem i ty kapsy...ať nežeru. No a když už sem došel až sem demontoval sem tapec na dveřích a kufru a nastříkal voskem i dveře a kufr zevnitř.

Ale stejně by mě zajímalo jestli měkdo nemáte nějakej osvěčenej fígl jak efektivně zamezit tomu usahování nečistot v tom platníku.

Bordel se tam pravděpodobně dostává nezi tím plastovým podběhem a karoserií a pak ještě nezi plastem a lemem blatníku,napadlo mě to utěsnit třeba tím asfaltovým střešním tmelem (čertovo hovno).

Nemáte někdo zkušnost?

Každopádně tam ten tmel skusím máznout a za půl roku můžu poreferovat jakej to mělo význam a jestli to mělo smysl.

Editováno: , autor: FRN1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...