Jump to content

Karel Bůna

Uživatel
 • Content Count

  17
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

9 Neutral

About Karel Bůna

 • Rank
  Nováček

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Je možné si tam pustit stejný test SUV jiných značek aut a pak člověk zjistí, že Kodiaq není zdaleka nejhorší :)
 2. Tak to se omlouvám za mystifikaci, ptal jsem se na to při koupi v listopadu 2018 a to mně řekli, že to možné není a nebude.
 3. Auto přes Škoda Connect odemknout ani zamknout možné není. Pouze je v aplikaci vidět stávající stav vč. třeba otevřených oken.
 4. Tak plynule navážu na svůj poslední příspěvek a pochlubím se dnešní jízdou. Z Neustiftu im Stubaital v Alpách do JIlemnice v Krkokonoších. Jízda na pohodu, tempomat trvale na 130 km/h. Edit: na konci dálnice, v Turnově, byl průměr 109 km/h. Těch posledních 35km po okreskách je strašných.
 5. Karel Bůna

  Eco

  Nechci z toho tady dělat flame, ale ani já nepsal o žádných problémech. Jen režim snow nepovažuji za ten nejvhodnější pro jízdu na sněhu :)) Ale možná jsem blázen, letos jsem nejčastěji využíval úprav setupu auta od místního kolegy Ferdy a všechny asistenty nejčastěji vypínal. Taková jízda po čerstvě zasněžené silnici serpentinami na Benecko, to si hned připadáte jako Kopecký :) Měl jsem i klukem natočený propagační film, jak je možné Kodiaqem jezdit bokem, bohužel při převodu do formátu vhodném pro Vimeo jsem ho místo uložení smazal. Tak zase příští zimu. Ale už končím, jsme hodně mimo téma vlákna.
 6. Karel Bůna

  Eco

  Lepší je používat pádlo, to vám taky zařadí.
 7. Karel Bůna

  Eco

  Zkoušel jste to? Já ano a opakovaně, je to k ničemu. Akorát to zpomaluje reakce auta. Teda pro manželku je to dost dobrý :)) Ani v režimu snow auto neplachtí.
 8. Karel Bůna

  Eco

  Nevím, odkud jste a jak často jezdíte po zasněžených silnicích, ale věřte mně, že vypínat plachtění přidáváním plynu či brzděním může být v některých situacích velmi problematické. Nakonec to jde vypínat i pádlem pod volantem, ale ani to není ideální.
 9. Karel Bůna

  Eco

  Jsem z Krkonoš a neumím si teda představit, že by mně auto plachtilo aniž bych to chtěl. Umíte si představit tu jízdu na ledovaté zasněžené vozovce, kdy se snažíte používat brzdy co nejméně? Mně to přijde jako něco naprosto šíleného.
 10. Karel Bůna

  Eco

  No takhle to určitě nefunguje. Pokud není v tažném zařízení něco zapojeného, auto má v režimu ECO jet bez sešlápnutého plynového pedálu na volnoběh (plachtit). Ale pouze v režimu ECO. Asi je možné i nějaké individuální nastavení, to zjištěné nemám. Ale že by auto samo od sebe začalo v normálním režimu jezdit na volnoběh, to považuji za vyloučené. Jinak já používám režim ECO téměř výhradně ve spojení s adaptivním tempomatem když nikam nepospíchám, dá s dosáhnout výrazně nižší spotřeba než při jízdě v normálním režimu (pod 7,5l/100 km)
 11. Kdo jel v pátek 21.12.2018 kamkoliv napříč republikou, a nebylo to po dálnicích, tak ví, že ten průměr opravdu nízký není. Také jsem to psal na jiném místě, v září při cestě do Dalmácie jsem měl spotřebu při průměrné rychlosti přes 110km/h rovných 7,0 l/100km. Na přiložené fotce jsou ty průměry jinak, ale to proto, že posledních cca 50 km už není dálnice. Cesta zpátky pak byla celá, tj. 1048 km s průměrem 90km/h, spotřeba 7,4 l/100km. Klimatizaci samozřejmě používám :)) Edit: Oktávkou II. 1,9 PD (1. prodaná v ČR v roce 2004! :) ) jsem jel totéž dolů do Chorvatska za 3,7 s podobným průměrem. Ne z počítače, ale tankování od plna do plna. Kluk s ní teď jezdí a stále a za všech okolností je to pod 5 na 100km. Ale to už jsem úplně mimo téma, omlouvám se.
 12. Já to nebral vyloženě jako zpochybňování, jen jsem chtěl ukázat, že to možné je. A už jsem psal na jiném místě, že pokud to je možné, režim Eco se zapojením tempomatu používám. A pokud je zase možné předjíždět, cvaknu si tam voličem režim S a vyrazím. A podle průměrné rychlosti je snad jasné, že se vyloženě necourám :) Pravdou ale je, že jezdím víceméně předpisově, po okreskách do 100 km/h podle GPS, dálnice do těch 130. A už jsem taky psal tady na fóru v jiném tématu, že jsem při zkoušce, co auto dokáže, měl při výjezdu na jeden 20 kilometrový kopec v Rakousku loni na jaře spotřebu hodně přes 20.
 13. Tak jen na doložení mých tvrzení vložím záznam posledního většího ježdění po republice. Bylo to v pátek 21.12. a asi každý ví, jaký byl provoz a podmínky. A dálnice je tam jen mezi Hradcem Králové a Pardubicemi, jak tam tak i cestou zpátky. Teda asi bych měl spíš napsat "dálnice" :)
 14. Mám 2.0 TSI 132 kW a po mnoha a mnoha letech ježdění s auty s dieselovými motory jsem rád, že jsem volil tuto variantu. Čekal jsem přesně to, co popisuješ a nejsem zklamaný. Spíš úplně naopak. Po více než roce mám najeto 30 tisíc km, jezdím podle nálady, motor si s automatem rozumí moc dobře a spotřebu mám kolem 8,5 l/100km. Někdy o něco méně, někdy zase více. A dynamikou jízdy je to opravdu jinde než dieselový motor. Stejně tak hlučností a příjemným přídavkem je pěkný zvuk výfuku od "skoro osmiválec" po formulové ječení ve vysokých otáčkách. :)
 15. Z dnešního výletu za kolegou ferdou25 z Krkonoš až k hranicím Šumavy. Hustý provoz, sníh, špatná viditelnost, na dálnici jízda v levém pruhu max 125 km/h.
×
×
 • Create New...