Jump to content

sep

Uživatel
 • Content Count

  77
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

About sep

 • Rank
  Uživatel

Recent Profile Visitors

758 profile views
 1. Díky moc za odpověď,nakonec jsem to otevřel zevnitř z kufru pomocí dostatečného množství nadávek a šroubováku,u mne nakonec nebyla ta packa ulomená ale prostě už to rozvidlení bylo natolik smáčknuté že prošlo okem ,takže jsem ho jen vrátil zpět do díry a zajistil,zatím drží,jinak hezký návod zde: https://www.drive2.ru/l/4062246863888579701
 2. Zdravím a prosím o radu,zjistil jsem že mi nejde odjistit jedno ze zadních opěradel a tím pádem ho nejde sklopit,oproti druhé straně je znát že plastový úchyt chodí úplně volně,asi to někde vyskočilo,má někdo tip jak pokud možno nedestruktivně opěradlo sklopit ( čalounění F2 sport),potom už si to nějak odčalouním a mrknu dovnitř,jen nevím jak to teď odjistit,díky.
 3. Pan technik měl ten den asi osum vozů svých známých z autoopraven za které inkasuje paušál a tím pádem je nevyhodí,aby splnil limit tak vyhazuje za věci typu ofuky a barva žárovek(předpokládám oranžové blinkry),ruční brzda beru,i když jsem neviděl co to dělá na válcích. Každopádně pokud auto neprošlo kvůli ruční brzdě tak při opakovací stk se zkouší pouze původně nesplněné položky,tzn. nevím u ruční brzdy nač šlapal na pedál,krom toho mi ani není jasná ona magická hodnota 8,každopádně bych s tímto výsledkem jel zpět do servisu ať si to pořeší po své linii že auto i přes opravu u nich znovu nep
 4. Kdo chce kam,pomozme mu tam,dodělat jde vše,ale náklady a problémy s tím spojené konkrétně u tohoto nemají šanci být vyváženy získaným efektem.Junior jsou 13ky kola,s tím se dá točit i bez posilovače,krom toho posilovač je obecně slabší místo fábií a dřív nebo později s ním můžou být problémy(jednotka,hřeben,snímač),Mimo to jde o poměrně velký zásah do výbavy a el.instalace vozidla a v případě nehody s tím může problém problém,je to nedovolená a neschválená úprava a tohle mají pojišťovny rády.
 5. Zvenku a při studeném motoru i vevnitř,po zahřátí bych řekl OK,není to žentour ale zkrátka posun tam je.Kolega kupoval rok poté 1,2 TSI a už je po rozvodech(16tkm),projevy jako u 1,4 ale o dost silnější a uhrál to ještě v záruce když předtím musel škodovce poslat zvukový záznam na posouzení :-) PS:proti TSI nejsem nijak zaujatý,moje auto to není,tenkrát mi to přišlo jako bič na TDI když se s tím dálniční jízda dala jet kolem 6,5 i při kalupu,jen mi přijde že ty motory (možná jen ty první jako tento bez nevychytaných chyb) prostě stárnou nějak rychleji resp. při menším nájezdu než bych čekal.
 6. Tím to není,další okty jsou tourky 1,6 a tak jako mi přišlo že je to obrovský rozdíl tak už mi to tak dnes nepřijde,ten zátah tam prostě není,jede to pořád slušně ale kopance do sedačky které to umělo při plné dvojce a trojce už tam nejsou a tak jak táhla při podřazení 5ka dnes dávám raději rovnou 4.Na historické FI 1,4 MPI nejsou hydroštely slyšet ani při 180tkm a tady je to slušná zvonkohra.Naopak co autu zůstalo třeba proti těm tourkám tak ve srovnání s TSI tourky nebrzdí a ten dojem je stabilní i dnes jako při novém autě.
 7. V práci služební 1,4 TSI,kupovaná jako horká novinka v roce 2009,prvotní dojmy byly ohromující,auto nejezdilo ale létalo,dalo se s tím jezdit za hodně slušnou spotřebu a i ve výbavě bez odhlučnění kapoty a spodního deklu měl človek pocit že jezdí elektromobilem. Dnes najeto 20 tis,po jedné garančce po dvou letech,auto zastudena něco mezi TDI a tkalcovským stavem,spotřeba šla nahoru a výkon subjektivně o dost dolů (možná ošéfované při garančce) ,auto v zimě prostě netopí(což netopilo nikdy) , převodovka už taky není tak strojově přesná jako u nového,no zrátka původní nadšení o dost ustoupilo a
 8. Filtrbox z TDI s hadicí a násosem na chladičovce jsem zkoušel,nepřineslo to vůbec nic,spíš naopak,nejlíp se mi osvědčila kupodivu hadice a násos z HTP verze,je tam trochu natěsno ale jde to a motoru se to líbí víc,jinak je to série AME s chipem a KNkem.
 9. Převodovka to klidně může být,byť na opačné straně,karoserie zvuk přenáší různě.Pokud jde o výměnu oleje,nechápu v čem je problém,i když je marketingově náplň celoživotní,v praxi to znamená 5let/150tkm,takže určitě vyměnit,pokud vůbec něco vyteče a když ne vyměnit alespoň kontrola výšky hladiny a dolití,nicméně za sebe bych vyměnil( u své jsem to dělal taky).
 10. Poslední dobou se mi trochu hádá parkovák ,jde o dodatečně montované origo příslušenství,bohužel jsem někam založil brožurku která k němu byla a vím že tam byly popsané chybové kódy,dle kterých se poznalo v čem může být problém,nemá někdo tento typ a k němu i vysvětlivky?Díky moc.
 11. Tak mě servo vydrželo 170tkm a deset let.U FII předface už tu taky pár lidí psalo o problémech,po faceliftu je už snímač u volantu a snad to bude z hlediska kvality a životnosti lepší.
 12. Pokud vím dělaly se současně obě varianty,Koyo i TRW,ani jedno není výhra,u TRW obyčejně odchází spíš snímače natočení volantu,u Koya odejde rovnou celý hřeben nebo pumpa,já mám TRW a odešlo mi čerpadlo i s hřebenem,tak si vyber :-) ,problém je že nejde vzájemně kombinovat díly ze sestavy TRW/Koyo,vzájemně zaměnitelné pouze jako komplet.
 13. Vyteklo co,odešel hřeben nebo čerpadlo?Čerpadlo se dá sehnat kolem 4ky repas,hřeben +- to samé,má smysl řešit to krokem zpátky výměnou za mechaniku která mimochodem zrovna moc povedená na komfort není a utočit blbého juniora na 13kách 155/80 není při parkování ideál,na čemkoliv širším a větším to bude utrpení.
 14. Řešení je sehnat s originál koženým potahem.
 15. sep

  nestabilne napatie

  Tahle "tepelná závislost" se mi projevovala u všech altů co jsem měl ,u altů jetých i funglovek,magnetonů,boschů,valeo,časem jsem to přestal řešit a beru to jako fakt.
×
×
 • Create New...