Přejít na obsah

Alda_cz

Uživatel
  • Počet příspěvků

    69
  • Registrace

  • Poslední návštěva

  • Dny vítězství

    1

Alda_cz naposledy zvítězil 29. Červen

Alda_cz nejvíce like obsah!

Návštěvy profilu

Návštěvy profilu jsou zakázány a nejsou zobrazeny ostatním uživatelům.

Oznámení Alda_cz

Přispěvatel

Přispěvatel (5/14)

  • One Month Later
  • Reacting Well Vzácný
  • Conversation Starter
  • Week One Done
  • Collaborator Vzácný

Nedávné oznámení

23

Popularita

  1. @Milan MM72Paradni report z zivota Roomstera. I na svuj vek je stale stale fesak se spolehlivou technikou. A ma vyhodu ze se o spoustu veci umis postarat sam. S roomsterem se stejnym motorem jsem mel nedavno tu cest. Slouzi v rozvazkove sluzbe a ma najeto pres 400 tkm. A stale spolehlive slouzi. Tak at slouzi co nejdele i tobe.
  2. @Fremmen uplne v pohode muzes servis pozadat o prehled servisnich ukonu, ktere na tvem voze provedli vcetne uctovanych normohodin podle ELSA, na zaklade ktereho byla prace uctovana, kde si overis ze odpovida oficialnimu rozsahu stanovenemu vyrobcem.
  3. Po koupi auta a ujeti 3tkm jsi doleval tedy cca litr oleje (na merce od MAX do MIN to byva litr). Koukni do navodu k autu, kde pisou maximalni spotrebu oleje na 1000km. Norma byva max. 0,5l/1000km. Takze po nakupu vozu jsi byl v norme. Rad bych se pletl, ale nejsem si jist, jestli to vyresis skrytou vadou. Ale zkusit se dohodnout s byvalym majitelem rozhodne zkus, po dobrem, zda-li by ti opravu vozu alespon z casti financne kompenzoval. Nebo auto prodat dalsimu nestastnikovi. To uz je na tobe. Pokud je auto v opravdu dobrem stavu a stoji za opravu, sel bych timto smerem.
  4. Zrejme uz to mas vyresene, nicmene bych mu dal to, na cem jste se dohodli. Nic vic. Navysil to o 13,5kkc a o tom te mel predem informovat. Hotovo tecka. @Fremmen je to dlouho. Domluv se tak, ze jim auto hned rano pristavis a odpoledne si pro nej dojdes a trvej si na tom. Nevim co by se v tom meli stourat 2-3 dny. 2 nebo 3 dny je rozdil, nechapu kdo ti tohle rekl. Nejlepsi by bylo domluvit se jinde.
  5. Nejsem proti elektromobilite, ani proti zprisnovani EU norem, ktere ve vysledku prodrazuji auta. Chci dychat cistej vzduch. Aut jezdi strasne moc a starych. Ale jsem proti totalite, jsem proti nemoznosti si vybrat, jsem proti jednomu nekym urcenemu proudu. Clovek musi mit moznost si vybrat. Ve vsem. Opak jsme zazili za komunistu.
  6. @velkytom No rict muzes Ale to pro mne neni argument. Proc bych to delal, kdyz jej nemam kde nabijet vyjma verejnych nabijecek a auto by bylo 2,5x drazsi. Ekonomicky nesmysl.
  7. No tak se uvidi co bude. Pokud stat dopusti, aby jezdili lidi k zubarum, ocnim, neurologum a ja nevim komu vsemu klidne i 100km, zbytecne mrhali diky tomu energi, na dalnici si pekne poletime 150kou a nemci stale neomezene, tak je mi cely GD akorat k smichu. A naslo by se spousta dalsich nesmyslu, ktere jdou proti nejake ochrane klimatu. Ale byznys je byznys. Doted jsem jezdil VW starym 20 let na CNG a plnicim normu EURO4, dalnicni znamku jsem mel diky pohonu na zemni plyn za polovicni penize. Nyni, kdyz mam auto plnici nejnovejsi emisni normu, mam dalnicni znamku za plnou palbu 🤣 K smichu je mi cely ten parlament hlupaku. Cili za me, cely GD okamzite zrusit 🙂
  8. @velkytomikdyz se benzin zdrazi o 10kc na litru, porad pri spotrebe 5l/100km bude ekonomictejsi spalovak, nez 2x drazsi elektromobil nabijeny vyhradne na verejnych nabijeckach. To uz by se musel opravdu dostat EV na cenu dnesnich spalovaku. Ale treba tomu tak za 10 let bude kdovi, ale zaroven muzeme take pocitat s tim, ze cena elektriny poleti take vzhuru.
  9. Ano, toto je krasny priklad chaosu a bordelu a ukazkovy priklad potreby zasahnuti a regulace. Jenze ono se reguluje kdo co jineho ze... Bude zajimave sledovat tu "nerovnost". Az proste lidem nic jinyho nezbude a budou muset koupit EV a tech 60% co si jej nemuzou nabit doma a budou odkazani na verejne nabijecky a ta druha skupina si je bude nabijet za par supu doma. Jsem zvedavy v co toto vyusti...
  10. Ekektromobil je fajn. Pro toho, komu se vyplati, kdo si muze nabijet v praci, nebo doma, nejlepe v noci z baterii, ktere se pres den naplni z vlastni FVE. Netusim, kolik takovych uzivatelu uz u nas je, kdo ma doma FVE a kolik z nich si muze EV dovolit. Samozrejme je skupina lidi, pro ktere EV neni racionalni rozhodnuti a proste jej chteji, i kdyz jsou odkazani treba na verejne nabijeci stanice. Problem vidim v tom, ze nam ekoteroristi do budoucna nechteji dat na vyber, jestli v podstate s normou eu6 a 7 cisty spalovak, nebo EV. Vzdyt ty spalovaci motory dnes a do budoucna s eu7 jsou ciste v podstate minutu po startu. Nikomu nesmrdi a jsou tiche. V kombinaci s hybridem ve meste neskutecne usporne a lokalni emise resi vyborne. Tak se ptam proc ? Proc stat misto toho, aby se snazil o to, aby se co nejrychleji obnovil nas automobilovy PRA-park a jezdilo se ciste a misto toho jenom cpe penize zase jen tem co prachy maji pres ruzny dotace atd. Kdyby dali dotace lidem na cisty levny spalovak za 400kkc, myslim ze by se pro ekologii udelalo daleko vic. A ty drahy elektromobily, at si jejich vyvoj dotuji bohati, ze sveho. Alespon na chvili bych to otocil.
  11. Alda_cz

    Fabia III koroze

    Jasny, dekuji. Jinak kolega tam jezdi poctive do servisu celou dobu, no moc se s nim bavit nechteji Moje doporuceni bylo zkusit to jinde.
  12. Alda_cz

    Fabia III koroze

    Zdravicko:) kolega jde menit na zaruku po 10 letech pate dvere na svoji fabii 3 (klasika, totalne prorezivele u osvetleni). V autorizovanem servisu mu rekli, ze tam musi nechat auto 3 tydny. Je z toho spatny, protoze na aute je zavisly. Me to prijde jako silene dlouha doba. Vzdyt prece nove dvere mu mohou nachystat a jakmile budou k dispozici nalakovane a nachystane, tak muze pristavit auto a dvere mu za den vymeni ne ? Kolik na to potrebuji opravdu casu ? Vzdyt na to musi byt normohodiny ne ? Rekli mu, ze je to zdlouhavy proces, ze se to musi fotit, pak na pojistovnu, ta to nejak schvaluje, pak az se dovezou dvere, musi se tam pry rezat vsechny otvory, ze jim prijde jakysi polotovar, pak se ceka na lakovnu...tak se ptam, to je takovy problem pro servis jim to tam den nechat na nafoceni potrebnych veci, auto si vyzvednout a pak jej pristavit na vymenu jiz nachystanych dveri ?
  13. Ahaaa, rozumim. A na samotne pneumatice to bude nejak rozlisene ?
  14. Pro mne docela zahada, ale mozna nekdo bude vedet. Fabia ma z vyroby pneu Kumho Ecowing ES31 185/65 R15 88H. Na netu se objevuji dve naprosto stejne verze, lisici se pouze energetickym stitkem a cenou. Verze se stitkem AAB je cca o dve az tri stovky drazsi. Vubec ale nerozumim tomu, co tyto dve naprosto shodne pneumatiky od sebe odlisuje.
  15. Resil a nevyresil, teda co se tyce vylozene jenom operky. Nebudu parat koberec nebo jej vytrhavat suchym zipem. A souhlas, misto nejakych capin co jsou v aute mohli tohle udelat. Poresim to takto a objednam tohle. Je to elegantnejsi reseni myslim, da se to vytahnout, ocistit. A na zimu se to hodi.
×
×
  • Vytvořit nový...