Přejít na obsah

relé vyhřívání sedadel


Ludwig

Doporučené příspěvky

Ahoj kolegové, mám dodělávané vyhřívání sedadel v octavii I MR 2003, origo dečky, origo kabeláž, origo ovladač, orig. relé 2 x č. 59 díl č. 1E0919533. Vyhřívání funguje, jen se mi zdá, že by ten nástup plného výkonu vyhřívání mohl být trochu rychlejší ( teď 3-4 min. ). Je nějaký významný rozdíl mezi relé č. 59 viz výše a dvojrelé č. 455 díl. č. 1U0919533 ? Je to jedno co tam je? Mám tam dát dvojrelé č. 455 ? Pomůžu si? Dík za rekace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Jinými slovy: buď topí na plný výkon nebo netopí vůbec. Regulace teploty se provádí pomocí doby zapnutí dečky. Takže pokud chceš vyšší topný výkon, musíš hrábnout do dečky... Což neradím... Dát topný drát o menším odporu sice teoreticky jde. Ale za to riziko popálení to nestojí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 let později...

Ahoj,

trochu oživím téma.

Mám O1 2003 Ambiente, a v něm mám výhřev sedadel. Když jsem auto přebíral, tak jsem zkoušel několiktát vypínat a zapínat výhřev sedačel. Levá strana vždy při posunutím potenciometru z 0 na 1 krásně cvaklo relátko, ale při otočením potenciometru pro pravou stranu, v relátku chrastilo (asi opálené kontakty- plíšky uvnitř relé?), ale výhřev se zapl.. uběhla nějaká doba, a pak to přestalo chrastit a jen cvakalo relé a sedák hřál. Včera jsem zapl pravý sedák, a už v tom relé ani necvakne a sedák nehřeje. Levá strana jede v pohodě.

 

Hledal jsem na netu a našlo mi to že jsou dva typy relátek:

1) každý sedák má své relé ( moje 06.2003 by měla mít dvojité)

2) oba sedáky jsou pod společným relé 1U0 919 533

 

Relé by mělo být pod volantem. Popřípadě nemohl odejít potenciometr pro ovládání?

 

Děkuji všem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...