Přejít na obsah

Jaký homokloub na supa 96kw


tim 35

Doporučené příspěvky

Spidan je origo. Určitě bych ty 2500 zainvestoval. Nehledě na to,že kryž ti kloub praskne, tak máš docela průser při jízdě. Takže bych ani moc dlouho neotálel. A až ti to bude někdo montovat,nebo jestli si to budeš dělat sám, tak nezapomeň po nanesení maziva odmastit styčné plochy manžety s kloubem a manžety s poloosou.Jinak ti manžeta zachvilku sjede a do kloubu se ti zanesou nečistoty a za chvilku měníš zase.mě kloub vydržel 208000km. Koukni na www.cc-autodily.cz tam maj celkem slušný ceny. Jinak pokud chces alespon trochu usetrit tak jeste Metelli a nebo Lebro. Ale Spidan je spidan, par stovek navíc ale o to víc tisíc km. Tak good luck ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to víš,ono všeobecně to bude víc a víc naročnější na údržbu. Na nových autech je víc a víc součastí a to znamená víc problémů. Jednak roste váha a jednak nemůžou jít s cenou nahoru, protože by nic neprodali. Takže to jde na úkor kvality něčeho. Felicia je vozidlo s motorem,volantem,převodovkou a sem tam trocha výbavy, takže když ti to nesežrala rez,tak jsi s ním mohl jezdit dokud ti benzin nerozežral písty(není problém na nich najezdit 400000km). Sice už pak má spotřebu jako tryskáč a olej taky dolejváš z hrnce ale jede. Ale jinak je Superb nadprůměrně spolehlivý. Doporučuji pouze výměnu oleje vždy po 15000km. Ty servisní intervali longlife jsou pěkný kraviny. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To máš tedy pravdu,že long je jen long.Ono špína v motoru je dána kilometry a ne olejem.Jestli že vypustím olej za 30000 a za 15000,tak je logické,že v oleji po 15 je méně bordela.Pokud mi auto žere olej,tak je taky možné,že mi sežere jednu náplń oleje za 30000 a potom je tam vazelína a ne olej.Olej je lepší měnit častěji třeba i mezi 12000-15000km.Olej castrol 1000Kč,motor 100 000Kč,vydřené ložisko turba 9000Kč.Každý,podle svých možností.A ještě jedna věc bouky168 Felda nežrala ani kapku oleje co jsem ji mel těch 150000.To sup sežere 1,2 na 15000,troch jsem byl z toho v šoku,ale už jsem jsem srovnanej s tím,ono je to přeci jen turbo.Spotřeba je hodně ovlivněna provozem(dlouhé tratě,žere jinak než popojíždky).Prosím odpověd je 1,2L oleje moc,nebo málo,auto má 142000 na tach.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

TIM 35: ve 150000km nežere felcka nic, ale veř mi, že ve 350000km žere všechno co je v motoru za náplně :-D Jinak 1.2l na 15000km je absolutně v klidu,zvlášť v turbo motoru. Já mám u mojí 2.8čky psanou spotřebu až 0.3l na 1000km podle provozu. Jo a olej castrol za 1000Kč litr?to jsem neplatil ani u origo servisu proboha :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Tak už je tam Spidan a je po cvakání,stál na 96kw 2459,- v profiautodíly.cz a práce 630,- v soukromém servisu Březina Znojmo.Do Škodovky už nepáchnu ,dlouho se čeká a dlouho to trvá.Březina ,v pátek objednán po tel na pondělí na 7,00 v 8,20 hotovo cena 630,škoda Znojmo min 3 dny dopředu objednat,2-3 hodiny práce cena za 1 hod 500 +dph,celkem 1200-1800,to je tržní hospodářství!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

No uz dva krat som sa stretol s manzetou ktora bola v krabici spolu s klbom Spidan ktora mi odisla po 10 000 km a od vtedy kupujem orginal Skoda manzetu a ta je ako uz o niecom inom hlavne ked sa do nej natlaci vazelina tak nezmekne na blato. Ale samozrejme je to vec nazoru. Niektore veci kupujem neorginalne ale menit manzetu dva krat do roka sa mi nechce. Jedna Skodavacka ktora tam je od zaciatku ma 200 000 km a ta druha menena 80 000km. Takze zatial spokojnost. Stale zvazim co je vyhodnejsie aspon pre mna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...