Přejít na obsah

Kontrolka Airbagu


ocellatus

Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 týdny později...

Veď práve, že nikto mi v diagnostike nič neprestavoval, ani neodpájal a auto som mal asi rok keď to začalo. A ono to nie je pravidelné blikanie, len také preblikávanie počas tej doby čo to má svietiť, na prvý pohľad to vyzerá, ako keby tam bol studený spoj, zlý kontakt, alebo čo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 5 měsíců později...

Zdravim vsechny, a prosim o radu...

Mam Fabii SDI clasik, a pri jizde z dovolene se mi rozsvitila kontrolka airbagu... bylo to pri dobrzdeni na krizovatce, tedy jsem bez havarky. Doma jsem Fabku pripojil na Vag, a ridici jednotka vypsala tuto chybu:

Číslo dílu řídícího modulu: 1C0 909 601 C

Komponent a/nebo - verze: 01 AIRBAG VW51 0004

Kódodvání softwaru: 12337

Kód opravny: WSC 13765

1 Nalezeny chyby:

00588 - Roznetka airbagu (strana ridice) (N95)

32-00 - hodnota odporu prilis velka

Chybu jsem smazal , odpojil od Vagu , vytahl klic ze zapalovani , pripojil zpet na Vag a hodilo mi to dalsi chybu , Zaznamenana nehoda , a neslo otocit volantem ... Udelal jsem to same , chybu smazal , odpojil a pripojil Vag ... volant funkcni , chyba aibagu stala, ale doslo k dalsi zavade z cehoz jsem uz docela na prasky, a to ze kdyz auto zamknu , tak nedojde k aktivaci safe looku, tedy auto jde ze vnitr pres klicku ve dverich otevrit , tudiz mi ani neblika kontrolka ve dverich ze je auto zamcene...

Prosim poradite nekdo co s tim??? S centralem jsem jiz problem mel , auto se pri jizde po nerovnostech samovolne zamykalo a odemykalo, a ja ted nevim co s cim souvisi , zda chyby ktere jsem smazal by mohli mit souvislost s danym stavem ted. /zamykani , odemykani a cvakani centralu v podstate samovolne ustalo/

Vyznate se nekdo v tomto zmatku co jsem tu ted napsal. Predem dikec za odpoved, muze byt i na meila: rh.69@seznam.cz

Diky Radek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takyto problem s bagom som mal aj ja...to na tom bagu ti hlasi velky odpor airbagu vodica...Mal som to iste...Tak som vyhodil bag(je to tam len nacvaknute),odpojil som konektor,pripojil spät a uz so fici v pohodke...Je to na hovno preto,lebo na bagu je aj truba a mozu sa prelomit kable...

Popis este blizsie,co mas za problemy...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj a dik ze reakci,

mno ted nastala zmena v tom, ze safe look sam od sebe bez meho zasahu zase zacal fungovat .... sice to moc neresi moji situaci , protoze muze opetovne vypadnout .. no snad se casem k necemu dopracuji.

Prosim te , mluvil jsi o vyjmuti begu , jak na to poradis, zkusil bych to ....

dikec

Radek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bag das von tak,ze odstranis plasty okolo volantu.Alebo ti staci len ten pred budikmi.Zo zadnej strany na volante su 2 dierky,jedna na jednej strane,jedna na druhej.Vlozis si do diery skrutkovac a zapacis s nim(teraz uz neviem,ci hore,alebo dole) a skusis potiahnut za bag.Ono to ide trocha tazko,neboj sa zapacit.Tak isto aj na druhej strane a mas ho vonku :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

bag das von tak,ze odstranis plasty okolo volantu.Alebo ti staci len ten pred budikmi.Zo zadnej strany na volante su 2 dierky,jedna na jednej strane,jedna na druhej.Vlozis si do diery skrutkovac a zapacis s nim(teraz uz neviem,ci hore,alebo dole) a skusis potiahnut za bag.Ono to ide trocha tazko,neboj sa zapacit.Tak isto aj na druhej strane a mas ho vonku :palec2:

Nemusíš sundat žádné plasty.. otočíš volant o 90 doleva, strčíš šroubovák, zapáčíš směrem ke středu volantu a bag povyskočí... totéž na druhé straně a hotovo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zdarec vsem ,

Kontrolku begu jsem jeste nedoresil ,

ale z ceho mam radost je to , ze se prislo na to , proc za jizdy i mimo ni cvaka central : Pod gumovou krytkou ve sloupcich je svazek el. k ovladani dveri , veskere svorkovnice s velikou vuli , vymezil jsem a je klid ....

Radek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne sa stala taka vec, montoval som si zapalovac do fabie.

Zapalovac som zapojil nasledovne: Staly prud 12V som napojil pod pristrojovu dosku co su tam take hrubsie cervene kable a LED diodu na pojistku pozicia cislo 16, to je poistka panela pristrojov ktora je 5A. Rozhodol som sa preto lebo mi prislo logicke ze ked zapnem klucik rozsvieti sa pristrojova doska a stym aj LED dioda zapalovaca. (mozno vyhodnejsie to bolo dat na 36 poziciu co je osvetlenie poznavacej znacky.)

Nasiel som si kablik ktory isiel z pojistky panela pristrojov rozstrihol na polku nasadil cokoladku pekne som to zapojil z jedneho a z druheho konca cokoladky a nasledne som tam zaviedol novy kabel pre LED diodu.

Zapalovac som uzemnil, zapojil som stalych 12V a taktiez som zapojil prud na LED diodu.

Zapalovac funguje aj ked je vsetko vypnute, ale svieti iba ked otocim klucikom a rozsvieti sa panel pristrojov.(tak som si to predstavoval)

Problem je v tom ze mi svieti airbag a neviem preco :aggressive:

Vie mi niekto poradit preco sa toto mohlo stat?

Samozrejme vsetko som riesil ked bola odpojena baterka.

Dik

Editováno: , autor: dagem
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

třeba jsi do nečeho drbl, když jsi to měl rozdělané - napoj na vag a ten ti ukáže, jaký je problém.

tu zásuvku máš jištěnou pojistkou?

jinak dobrá rada a zdarma - čokolády na spojování drátů do auta opravdu ne! tu si radši schov až budeš někde přidávat zásuvku za zeď. to už je lepší ty dráty stočit, propájet a zaizolovat. hezčí varianta je třeba konektor, očko apod.

Editováno: , autor: boobika
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

třeba jsi do nečeho drbl, když jsi to měl rozdělané - napoj na vag a ten ti ukáže, jaký je problém.

tu zásuvku máš jištěnou pojistkou?

jinak dobrá rada a zdarma - čokolády na spojování drátů do auta opravdu ne! tu si radši schov až budeš někde přidávat zásuvku za zeď. to už je lepší ty dráty stočit, propájet a zaizolovat. hezčí varianta je třeba konektor, očko apod.

Ano na zasuvku mam pojistku 15A. Nemam to ale v pojistkovej skrini.

Na LED diodu mam tiez, ale ako som pisal je to napojene z pojistky na panel pristrojov. Cize ked odpojim pojistku na 16 pozicii nejde mi tachometer, osvetlenie zapalovaca ani LED diody na palubovke :)

Nemoze byt problem v tom, ze LED-ka zapalovaca ma velky odpor a preto svieti airbag?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nejlepší je napojit to na pc a podívat se, jestli je tam doopravdy nějaká chyba a nebo jestli se ti povedlo udělat nějakého ducha v přístrojovce. každopádně tu ledku bych přepojil, ideálně na drát, který napájí podsvícení ostatních vypínačů apod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

uplny suhlas s clenom boobika....

bag s osvetlenim nema absolutne nic...Ale je mozne,ze si to zle zapojil,resp.Ak si mal vybrate budiky z auta,tak na PC a vymazat chyby...a malo by to byt v poho....

Nemal som budiky vonku. Vcera som to este kontroloval a urcite to je dobre zapojene. Taktiez som pozeral ci som neposkodil ine kable, ale vsetko je ok.

Dam to na PC a uvidime co to vypise:) Vcera som si akurat objednal kabel tak cakam:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravim vsechny, a prosim o radu...

Mam Fabii SDI clasik, a pri jizde z dovolene se mi rozsvitila kontrolka airbagu... bylo to pri dobrzdeni na krizovatce, tedy jsem bez havarky. Doma jsem Fabku pripojil na Vag, a ridici jednotka vypsala tuto chybu:

Číslo dílu řídícího modulu: 1C0 909 601 C

Komponent a/nebo - verze: 01 AIRBAG VW51 0004

Kódodvání softwaru: 12337

Kód opravny: WSC 13765

1 Nalezeny chyby:

00588 - Roznetka airbagu (strana ridice) (N95)

32-00 - hodnota odporu prilis velka

Chybu jsem smazal , odpojil od Vagu , vytahl klic ze zapalovani , pripojil zpet na Vag a hodilo mi to dalsi chybu , Zaznamenana nehoda , a neslo otocit volantem ... Udelal jsem to same , chybu smazal , odpojil a pripojil Vag ... volant funkcni , chyba aibagu stala, ale doslo k dalsi zavade z cehoz jsem uz docela na prasky, a to ze kdyz auto zamknu , tak nedojde k aktivaci safe looku, tedy auto jde ze vnitr pres klicku ve dverich otevrit , tudiz mi ani neblika kontrolka ve dverich ze je auto zamcene...

Prosim poradite nekdo co s tim??? S centralem jsem jiz problem mel , auto se pri jizde po nerovnostech samovolne zamykalo a odemykalo, a ja ted nevim co s cim souvisi , zda chyby ktere jsem smazal by mohli mit souvislost s danym stavem ted. /zamykani , odemykani a cvakani centralu v podstate samovolne ustalo/

Vyznate se nekdo v tomto zmatku co jsem tu ted napsal. Predem dikec za odpoved, muze byt i na meila: rh.69@seznam.cz

Diky Radek

Čauky, neuškubnuls O-kroužek, co je pod volantem? Zkus ho vyměnit!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj ,

co tim myslis krouzek pod volantem?? A jak by k tomu mohlo dojit... nevim zda jsem to ve svem prispevku uvadel , ale doslo k tomu ,ze po vymazani chyb se mi rozsvitil na palubce volant s vychricnikem , tudiz zaznam o nehode, s volantem neslo hnout , po dalsim vymazani chyb se bag rozsvitil a sviti stale

mozno i na meil : rh.69@seznam.cz

Predem dik

Radek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...