Přejít na obsah

Divny zvuk pri rozjazde


Fakestring

Doporučené příspěvky

Zdravim,

mam O II 4x4, BXE, najazdene cca 160 000 km.

Pri rozjazde mi to obcas zavrzga, najlepsie by som ten zvuk opisal, ako ked zavrzu nenamastene panty na dverach, alebo zvuk starych bubnovych brzd na nakladaku.... Da sa tomu vyhnut, len ked razantnejsie pridam - tak, ze za normalnych okolnosti (bez ASR, bez 4x4) by uz asi presmykovali hnacie kolesa. Neviem, ci je to vazne, znamy mi povedal, ze je to znecistenym zotrvacnikom. Co na to vravite?

Dalsi problem, ktory asi nesuvisi s tym prvym je, ze za jazdy po clenitej :) asfaltke (neviem, ako inak nazvat asfaltku, ktora je taka kopcekovita) pocujem v momente, ked sa auto zhupne na vrchole kopceka akesi vibracie. Je to samozrejme v rychlosti - napr. cca 100km/h - poznate to - auto sa pohupuje po nerovnostiach, no a ked za nerovnostou auto klesa (zhupne sa), pocujem (pocitujem) take neobvykle vibracie. Mate nejake napady, cim by to mohlo byt? mna napadaju nejake silentbloky, ale nic konkretnejsie..

Editováno: , autor: Fakestring
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj panove.Ja mam asi taky takovej problém.Mě to děla,když jedu pomaleji pak přidam a (objeví se ten pazvuk) uberu a přeřadím (pustím spojku)a zase ten zvuk.Čím to muže byt?Je to spojka nebo setrvačník?Nebo něco jineho?Kolik by mohla stat takova oprava?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 měsíce později...

Mně pro změnu rezonuje při zahřátém motoru cosi zespod motoru (jako by rezonoval kryt motoru, ale ten je kovový, tohle je jakoby těžký plastový zvuk), ale je to jen když je motor zahřátý a když má 1200-1400 otáček, při vyšších ani při volnoběhu to nedělá. Spojka ani zařazený stupeň na to nemá vliv. V jednom servisu mi řekli, ať to prostě točím výš (slyším to nejvíc při parkování když netočím vysoké otáčky) a ve druhém pro změnu že to bude setrvačník. Co mi poradíte vy?

Předem díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim,

mam O II 4x4, BXE, najazdene cca 160 000 km.

Pri rozjazde mi to obcas zavrzga, najlepsie by som ten zvuk opisal, ako ked zavrzu nenamastene panty na dverach, alebo zvuk starych bubnovych brzd na nakladaku.... Da sa tomu vyhnut, len ked razantnejsie pridam - tak, ze za normalnych okolnosti (bez ASR, bez 4x4) by uz asi presmykovali hnacie kolesa. Neviem, ci je to vazne, znamy mi povedal, ze je to znecistenym zotrvacnikom. Co na to vravite?

Dalsi problem, ktory asi nesuvisi s tym prvym je, ze za jazdy po clenitej :) asfaltke (neviem, ako inak nazvat asfaltku, ktora je taka kopcekovita) pocujem v momente, ked sa auto zhupne na vrchole kopceka akesi vibracie. Je to samozrejme v rychlosti - napr. cca 100km/h - poznate to - auto sa pohupuje po nerovnostiach, no a ked za nerovnostou auto klesa (zhupne sa), pocujem (pocitujem) take neobvykle vibracie. Mate nejake napady, cim by to mohlo byt? mna napadaju nejake silentbloky, ale nic konkretnejsie..

Ty neobvyklé vibracie by mohlo být uložení předních ramen. Je tam taková hliníková kostka ze zalisovaným silentblokem. Dělalo mi to asi něco podobnýho a bylo to vadný. (Vyglajdaný ten silentblok).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...