Přejít na obsah

Octavia 2002 - Přístrojová deska


MichalS7

Doporučené příspěvky

Ahoj,

potřeboval bych poradit nebo alespoň zkusit poradit.

Kamarád vlastní Škodu Octavii rv. 2002, benzín (kód motoru AQY, 2L). Začala se mu vybíjet baterie, postupně se zjistilo že vysoký doběr auta v klidovém stavu způsobuje přístrojová deska. Desku mě donesl jestli by s ní nešlo něco udělat. Sehnal jsem si zapojení pinů a desku napojil ke zdroji, v klidu "stand by" režimu kdy jsou na displejích pouze hodiny a kilometry odebírá deska 85mA.

(Pro zajímavost v "aktivním" režimu kdy je simulováno otočení klíčkem a jede maxidot - vypisuje chyby protože ke kapličce nejsou připojena čidla atd... svítí nějaké kontrolky brzd atd... odebírá přístrojovka okolo 320mA.)

Setkal se někdo s podobnou závadou ?

Nemá někdo podrobnější schéma zapojení DPS (tipuju že ne ale projistotu se zeptám).

Myslí někdo zkušenější že by se mohlo jednat třeba i o závadu firmwaru ?

-------------------------

Co si o tom myslím já ? Na desce je množství 5V a dalších stabilizátorů tvořící napájecí obvody chipsetu. Tyto napájecí obvody by se měli podle okolností (otočení klíčku zapalování apod.) sepnout. Ve "stand by módu" by mělo jet pouze něco ale místo toho jakoby jedou všechny a tím zbytečně napájí ostatní neaktivní obvody.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...