Jump to content

Octavia IV FL


Rapid1.0

Recommended Posts

Už jsem to psal. Facelift Octavie mi v současné době připadne jako vtip. Vím, ze je dlouhodobě naplánován, nelze to v podstatě změnit, ale za situace, kdy Octavka IV je brána jako ,,nové” auto stále mi to připadá minimálně úsměvné a zarážející.

Link to comment
Share on other sites

před 8 hodinami, iphonik4 napsal:

A řekli prodejci i kdy by měl být FL představen? Co vše řekl k RS? Díky

Že RS hlavně předek hezčí, vzadu jen světla. Prodej přelom 23/24.

Ale za 6 týdnů je mega slezina, bude se vědět více.

  • Pozitivní 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Čínská verze Octavie IV "Pro". Dost možná by si některé prvky mohl převzít evropský facelift. Z videa bych očekával, že FL bude mít prošívané dveřní výplně (stejná změna byla u Kodiaqu FL), a že facelift převezme dotykovou lištu pod obrazovkou z Golfu 8, který má na ni i ovládání teploty, ne jen hlasitosti, jako nyní. 

OVIFL dotyková lišta.png

OVIFL výplně dveří.png

  • Pozitivní 2
Link to comment
Share on other sites

Je otázka jestli by ta dotyková plocha i s teplotou byla nějaké výrazné zlepšení... I když je to "fyzická plochja" stejně se musím podívat kde je a kam mám kliknout.. oproti stavu nyní by to asi bylo lepší, ale jestli bych kvuli tomu prodal auto a šel do FL to asi ne..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 10 months later...

Z jiného fora:

 

Dostaneš větší displej, funkční matrixy, nový SW a HW, nové motory EVO2, nový přední a zadní nárazník, nový design světel, pár nových dekorů v interiéru.A příplatkové položky už budou výrzaně omezené a srdužené do velkých paketů viz ENYAQ nebo Karoq. Vlastně už všechny modely co jsou v konfigurátoru mají těch položek výrazně méně než před rokem, ale bude to ještě větší extrém ať klesne komplexita a tím i množství chyb, nutnost menších skladovacích prostor u linky, levnější výroba atd.

Edited by Dixik2
Link to comment
Share on other sites

Docela by mě zajímalo, jakou plánují dodací dobu pro FL, jelikož právě kvůli tomu “přehnalému” tabletu začínam mít o přechod z aktuální zájem. Ten aktuální displej Columba, to je brutální ostuda. Ještě s tím šíleným ráměckem. Ono to vypadá, že je to velký displej, no po zapnutí :D takový MIB 2.5 Columbus z OIII FL je proti tomu nádhera. I blbý zobrazení parkovací kamery tam šlo přes celý displej ale u aktuální zabírá jen malou část už tak malého displeje. Naopak v Enyaqu je to paráda. Příjde mi, že Škoda to snad dělá naschvál, když do preFL dá vždy strašný displej (platilo to i u OIII), aby následně FL mohl přinést wow efekt. Navíc taky aktuální HW (včetně nejnovější verze) je slabota, SW už je celkem vychytaný ale silnější HW by to sneslo a to FL přinese. Ale zpět k tématu. Svoji bych logicky rád prodal ještě před uvedením FL. Nicméně doufám, že to zas nebude znamenat čekání rok 😕 

Edited by iphonik4
Link to comment
Share on other sites

@iphonik4 Nemyslím si, že kolega nad tebou mluví o ořezání výbavy a ani podle mě to škodovka neplánuje. Co se ale už tu psalo výše a je to logické, že dojde k omezení výbav ve smyslu Ambition Plus, Style Plus, paketů ve smyslu Klima paket, Klima paket Premium, Funkční paket, Funkční paket TOP apod. Prostě těch možností jak si nakonfigurovat vůz bylo v minulosti strašně moc, což je hodně náročné na logistiku. Po vzoru japonských automobilek nás tedy s největší pravděpodobností čeká to, že si vybereme pevně danou výbavu s minimální  možností úprav. Což nutně neznamená ořezání výbavy. 

  • Pozitivní 4
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...