Přejít na obsah

Klepkanie prevodovky


tonis1987

Doporučené příspěvky

Zdravim,

Po dlhom case som sa rozhodol ze aj ja nejakym tym sposobom prispejem do tohto fora.... Mam 5 rocnu fabiu no pocet km je uz dost uctihodny. Je pochopitelne ze sa nieco ukaze nejaka chyba.No ona sa aj ukazala. Po nastartovani vychadzal od motora neprijemny zvuk po stlaceni spojky tento zvuk nebolo pocut no po konzultacii s mechnikom mi bolo povedane ze su to loziska v prevodovke. Skusil som najrpv vymenit olej dat troska hustejssi chvilku sa zdalo ze to pomohlo no absolovani dlhej trasy sa opat tento neprijemny zvuk vratil... Nic sa nedalo robit spolu s otcom sme sa pustili do postupnej prace na prevodovke rozoberanie... Pri vyberani samotnej prevodovky z auta nebol viac menej ziadnej problem... Rozoberanie prebehlo tiez v celku v poriadku a jednoducho. Chybu sa tiez dost rychlo podarilo najst boli to loziska ... konkretne sa jednalo uchyt s kuzelikovym loziskom.... problem ale bolo tento uchyt spolu s tymto loziskom dostat vonku nakolko je potrebne na to specialne pripravky je to tam nalisovane je potrebne aspon minimalne lis vela tvorivost a vela peknych nervov a aby som nezabudol tento uchyt stoji 50eur ... a pokial to budete niekto robit v domacich podmienkach resp. s neoriginalnymi pripravkami tak je potrebne davat pozor na kolieska samotnej prevodky pretoze mne sa podarilo vylomit 3 zubky zo 4 prevodoveho stupna uz je to objenane ale upozornujem preto na to pretoze cena tohto jedneho kolieska sa pohybuje 90 eur a viac ... objednat je to problem je to mozne iba u predajcu skody pretoze to treba presne vytipovat... Takze momentalne sa nachadzame v takomto stave uvidime ako to pojde nalisovat naspat je potrebne to nahrievat ale urcite dam vediet ako sme pokrocili ... Samotne skladanie a zalozenie prevodovky by uz nemal byt problem kazdopadne ale dam vediet. Inak apropo viem poskytnut original servisne manualy k fabii pouzivane v znackovych servisoch kde je mozne najst vsetko. Snad niekomu tieto moje skusenosti a postrehy budu niekomu uzitocne...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes po dlhom case sme spolocne dokoncili nasu narocnu a hlavne casovo .... Klepkanie zmyzlo a motor je uplne tichy takze ziadne neprijemne klepkanie zniceneho loziska .... Tak aby som sa dostal spat k tomu ako to cele prebiehalo ako som popisoval demenotaz a vylisovanie tak to prebehlo relativne fajn az na to vylisovanie to islo .... Skusim aspon v skratke opisat samotne nalisovanie loziska v manualle bolo napisane ze je potredne nahrievat tento uchyt s loziskom .... No nakolko na lozisku je taka umelogumenna vecicka tak boli obavy aby sa tato vecicka neznicila napad bol taky ze s kaufu za nejakych 1,50 e som bol kupit sacky na pecenie... nasledne sme to dali do tohto sacka staci v pohode 2 kusy istota je istota .... a zaliat to vriacou vodou respektive to ponorit na par minut do vriacej vody ... Odporucam este vsak pred samotnym nalisovanim dat na noc hriadele do mraznicky tak na noc aby to troska stiahlo a malo by to ist o nieco jednoduchsie ... Ako sa vsetko rozobralo tak sa aj nasledne vsetko poskladalo v opacnom smere .... pri tejto prilezitosti odporucam este skonrolovat pritlacny tanier a tak isto lamelu spojky ktora bola u mna vymenana ... rovnako ako aj lozisko spojky no a poviem vam vysledok je ohromojuci neskotcny super .... Pokial sa robi tak sa robi poriadne takze este tento cely maraton sme zaklincovali vymenov rozvodov tak snad bude na dlhsi cas pokoj a auto bude sluzit tak ako ma .... Ano ja viem istotne viem ze niektore informacie kt. ste si tu precitali neboli uplne suvisle a nemali nejaku extra postupnost no ja som opisoval vsetko iba to co som videl a zacul cize je to narocne takto opisat podrobne pokial to clovek sam nerobi .... Profesionalny servis to urcite nebol netrvalo to ani den a ani dva no ucel svatilo prostriedky ci ako sa to hovori .... a to je pre mna podstatne cize svojpomocne sme to dokazali... Mozno zopar odporucani na zaver pokial by sa niekto do niecoho takeho pustal tak nech sa vybavi potrebnou davkou pevnych nervov je za potreby aspon minimalne montazny kanal vela vela klucov nadstavcov :) a taktiez urcite LIS bezneho sa nepohnete to neznamena zeby ste ho mali kupovat to nie :) staci mat dobre kontakty.... Tak este raz vela zdaru kludne sa pytajte a pokial budem vediet odpvoedat z role pozorovatela tak velmi rad odpoviem respektive zistim dam vediet ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...