Přejít na obsah

Zkrácení dráhy řadící páky


acjaja

Doporučené příspěvky

Ahoj, mám octávku 1,9 TDi (vyrobeno listopad 1997). Při řazení musím dávat řadící páku hodně do stran a i dráhy dopředu a dozadu jsou hodně dlouhé. Jel jsem ve faceliftové a v ní je řazení podstatně kratší. Neví někdo, co všech bych musel vyměnit, abych to měl taky zkrácené? Převodovky prý jsou stejné, tak nevím, zda stačí vyměnit ty dva otočné díly na převodovce, do kterých jdou lanovody nebo zda bych musel měnit i kulisu řazení? Na toto téma jsem tu objevil pouze zkrácení drah řadící páky u dvojkové octavie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 8 měsíců později...

Zdravím mám sice r.v 2003 a starší octavku sem neřídil ale taky se mí zdá se má až zbytečně dlouhé dráhy. Celkem me to štve to si pak človek připádá že jede ve feldě než v octavii. V návodech jsem že se to dá jednoduše zkrátit jen stačí vyměnit ten mechanismus co drží táhla a dát tam z audiny TT.

Takže by mě zajimalo jestli to už někdo takhle řešil a jestli to má cenu měnit, nikde sem nenašel o kolik se to zkrátí jestli to bude jen o 5 mm tak to je na nic. :kol-32:

skodaoctavia.cz/skoda-octavia/zkraceni-drah-radici-paky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To máte vylágrovaný ne?

Mě se tedy nezdá že bych měl dlouhé dráhy...

Tak nějak normálně....Asi 2x méně než na Fáčku :kol-28:

Ještě záleží jestli máte ocelová lanka nebo tyče....

Kamarád co má O1,motor 1.6 75Kw rok 2002 tak ten má tyče a daleko větší dráhy než já s lankama...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
  • o 2 týdny později...

No a neskúšal ste niekto meniť tie "dráhy", alebo ako to nazvať na 5 stupňovú prevodovku? Ja som našiel toto: http://tuning-individual.cz/eshop/kratke-razeni-skoda-octavia-p-23884.html?zenid=g9bxkhWvnSHDOMRHK79TBc0i1bd, ale nepočul som o nikom, kto by si to nainštaloval, koľko by to stálo a či s tým nemá žiadny problém?

To by bolo fajn, keby sa niekto taký našiel :kol-27:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...