Přejít na obsah

Sdi chod studeneho motoru


Doporučené příspěvky

Zdravim odbornky a obracim se s dotazem nemali nekdo podobny problem nebo se s nim nesetkal.Mam Fabii Sdi startuje uplne krasne na cvrnknuti ,ale asi po 1minute kdyz na volnobech pridam plyn a pustim ho jakoby mel snahu vynechavat,kdyz se rozjedu hned po nastartovani tak slysim asi pri 1200otackach takove zvuky jako kdyz se motor hada a bezi na 3 vakce,ale kdyz pridam tak ten zvuk zmizi a jede normalne.Tohle udela vzdy po ranu kdyz je motor studeny pak behem dne uz bez problemu.Mam tam nove zhavici svicky,serizeny predvstrik ,klapka na sacim vedeni taky funguje /zlehka/ .Chystam se jeste vyndan a vycistit EGR ventil ale nevim jestli by to mohlo mit vliv.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jeste jeden poznatek pri zapnutem klicku je dost nahlas slyset jak chrci klapka na sani po odpojeni konektoru to prestane.Na Vagu nic na test akcnich clenu taky v pohode funguje koukal jse pri tom na ni.Nechal jsem ji odpojenou a rano pojeu bez ni tak uvidim.Mate ji nekdo taky takhle slysitelnou jak si bzuci nebo vrni nebo k cemu bych to prirovnal?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak Egr ventil na to nema zadny vliv.Jelikoz vlastnim vag tak jsem porovnaval ruzne hodnoty dle dilenske prirucky ,co se tyce vstrikvani ,napeti,vzduchu a vsechno bez problemu v toleranci.Nasel jsem

spostu dotazu na tento problem ,takze to nedela jenom me,ale nikdo to zda se jeste nevyresil.Ctu tady clanky jak se meri trysky a meni cerpadla ale problem stale zustava.Taky me napadlo jestli by to nemohli delat hydrosteli ze pri studenem motoru to proste nestihaj vyrovnavat vuli ventilu.Dneska jsem ji neechal klapat 5min na volnobech pak se rozjel a naprosto bez problemu.To na to nikdo jeste neprisle cim by to mohlo byt?Chtel bych na to prijit a ne se stim smirit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To ti přesně neřeknu protože vag zatím nemám :disgust: Jednou jsem takhle po ránu pucoval klapku a světe div se neodjěl jsem, klepalo se to jak zulc a palubka svítila červeně prostě to bralo málo vzduchu a dusilo se to (klapka byla totálně rozhozená):rip: tak jsem zavolal známému a ten řekl odpoj do rána baterku a ona se dá do základního nastavení, bohužel to nepomohlo tak dojel a udělal vagem přispusobení a vše O.K

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim odbornky a obracim se s dotazem nemali nekdo podobny problem nebo se s nim nesetkal.Mam Fabii Sdi startuje uplne krasne na cvrnknuti ,ale asi po 1minute kdyz na volnobech pridam plyn a pustim ho jakoby mel snahu vynechavat,kdyz se rozjedu hned po nastartovani tak slysim asi pri 1200otackach takove zvuky jako kdyz se motor hada a bezi na 3 vakce,ale kdyz pridam tak ten zvuk zmizi a jede normalne.Tohle udela vzdy po ranu kdyz je motor studeny pak behem dne uz bez problemu.Mam tam nove zhavici svicky,serizeny predvstrik ,klapka na sacim vedeni taky funguje /zlehka/ .Chystam se jeste vyndan a vycistit EGR ventil ale nevim jestli by to mohlo mit vliv.

Dělalo mně to něco podobného nemohl jsem na to přijít a ani mechoš to nedal tak jsem ještě ze zoufalství vyčistil ventyl odpojení přívodu paliva )je na čerpadle

zkuz to. po vyčištění vše OK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jeste jeden poznatek pri zapnutem klicku je dost nahlas slyset jak chrci klapka na sani po odpojeni konektoru to prestane.Na Vagu nic na test akcnich clenu taky v pohode funguje koukal jse pri tom na ni.Nechal jsem ji odpojenou a rano pojeu bez ni tak uvidim.Mate ji nekdo taky takhle slysitelnou jak si bzuci nebo vrni nebo k cemu bych to prirovnal?

mňa zaujala táto závada :kuk:

aj si to nejako vyriešil??...pretože,ja už som sa s týmto stretol a musela sa tá klapka vymeniť... :huh:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jel sem rano do prace s odpojenou klapkou ,ta byla na plno otevrena ale udelalo mi to zase.Sice to v ni jakoby chrci i kdyz ne pokazdy ale chybu na Vagu to nehlasi a i podle mne funguje dobre,i kdyz asi bude nacla a do budoucna me vymena nemine.Ja si furt myslim jestli to nemuze delat nejaky cidlo /cidlo teploty vody a vzduchu mam novy/,co treba snimac otacek?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Tak jsem asi zpozoroval podobný problém udělalo mě to jak při teplým motoru tak i přistudeným. Zatím nic drastickýho ale předtím nic jsem nezpozoroval. Nájezd 180tis. Zkusím vyměnit paliv. filtr, naftou to snad nebude zrovna mám plnou takže musím počkat až to vyjedu. Mohlo by to dělat i přisávání vzduchu do nafty. Pokud má někdo nějaké zkušenosti tak písněte. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U mého sdi se to hodně potlačilo tím, že alespoň každých cca 25 km to do nějakého kopce roztáhnu na plný plyn na zhruba 4,5 tis. otáček abych vyhnal saze. Neodstraní to problém úplně, ale opravdu se to o dost zlepší. Teď mi to dělá tak jednou za 10 dní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 3 měsíce později...
  • o 2 týdny později...

tak mne sdi ties cukalo, trhalo skakalo ale ties nie na volnobeh iba asi ties okolo 1300 otaciek ak som pridal pohode, kupil seliake adityva lebo som myslel ze nekvalitna nafta, nepomohlo, us som aj cerpadlo siel repasovat a nakonec som odpojil a zablendoval egr ventil a auto us ani necukne , a ties som us spekuloval nad vsetkym aj klapkov , a nakonec primytyvna oprava

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tak přesnou příčinu jsem neobjevil ale popíšu co se vše dělalo: zvýšení dávky paliva na čerpadle posunutím ventilu N146 PC momentálně ukazuje 3,2mg, zaslepení EGR ventilu a seřízení trysek v diesel servise na stejný tlak. Tak kontrola trysek už byla jen pro jistotu myslím že to bylo tím EGR nebo čerpadlem. Zvýšení aditiv a čističe do paliva nepomohlo! A později to už cukalo i v tahu do těch 2000t. otáček. ale pouze studené.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...