Přejít na obsah

Koupě ojeté Fabie I - poraďte


Host rosta

Doporučené příspěvky

tak som bol na diagnostike

tlaky valcov

15 atm

13atm- zacina fukat

10 atm- 3 valec v pazi...podpaleny ventil

na VAGu zatial ziadne chyby nehazde- riadiaca jednotka stiha asi uregulovat ,volnobeh nekolisa,olej nezere,benzin tiez nie, ale kedykolvek to moze zacat

repas hlavy+ praca + olej, chladiaca kvapalina ~ 800-mozno aj 1000 eur ak by bola problemova retaz na rozvode a napinak

bez katalyzatora

svinska praca

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ahoj,jsem tu novy.Mam ted alfu 156 2,4jtd a premyslim nad tim ji vymenit za fabii I rs tdi 96kw.Mohli by jste mi dat par rad na co si dat pozor a jestli ma cenu do ni jit? jde predevsim o dpodvozek.Alfa je v podstate super,ale predni naprava strasne na tech nasich cestach trpi.Takze nechci porad enco resit na podvozku ,ale chci jezdit:)takze pokud tady nekdo mate treba i servisku ,kde co a kdy jste menili budu rad.

Pripadne jestli by nebylo lepsi koupit treba seat leon tdi 110kw a nebo octavii tdi 96kw a nejakym zpusobem upravit podvozek ,i kdyz do uprav se nerad poustim .Ne vzdy byva a vysledek dobry a ne vzdy byva levny:)

diky za rady a tipy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jestli se ti líbí, tak proč nekoupit. rozhodně to ale není nějakej plavnej kočár, kde neucítíš ani metrovou díru (s nadsázkou). kola mají taky docela nízkej profil, takže naopak ucítíš vše. jinak pokazit se může cokoliv a kdykoliv, ale celkově si myslím že fábia má docela odolný podvozek. počítat bys měl s výměnou tyček stabilizátoru (tuším, že cca 400/ks), zadní uložení př. ramen (cca 200/ks celogumové) a taky ložiska v př. kolech u nafty vydrží tak 100tkm (cca. 1100/ks). naopak tlumiče apod. jsou na tom s výdrží dost slušně.

další věc je asi setrvačník, stav záleží podle stylu jízdy apod. když bude na výměnu, tak máš cca. 13t za setrvák, lamelu, přítlačák a ložisko. jinak vše šlape dobře, auto jede pěkně. nejvíc opravdu záleží na tom, jak se k tomu kdo choval. pokud to nějakej ocas honil studený jak nadmutou kozu ......

octavia 96kW nebo leon 110kW na tom budou podobně. jak motorově, tak i +/- podvozkem

Editováno: , autor: boobika
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Ahoj,copak by jsi rád slyšel:-) Jsou dvě věci na které by jsem se prodejce zeptal,kolik to ma stočeno a jak moc to bylo bourané....protože už jen z běžného prohlídnutí např.TIPCARS jsou auta v podobne výbavě a cene bud s 150000km...nebo pěkně bourané:-) Tím určitě nechci říci že toto nemůže být světlá vyjímka:-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Cau jsem tu novej ,

ale asi se stanu vlastnikem Fabie :) Shanime auto na pojizdky a drobne vylety s rodinou a tak nejak mi vyslo, ze jeta fabka bude to nejlepsi . Kupuju od fyzicke osoby ,1.4 16V 55kW, RV. 2006 ambiente (klima, pocitac, central atd...) ma to sice nalitano 180.000 , ale je to pravidelne servisovane velice podstive v servisech skoda. To jsem ted pomoci VINu uveroval . Cena asi 90.000 a da mi k tomu orig. stresni nosic skoda , 2 zimni guma . Co myslite dobry kup ?

Historie toho auta je v tech zaznamech pomerne dobre vedena , takze problem by nemel byt , uvazoval jsem o nejakych bazarovych, ale to me kazdy odrazoval , ze tech 100.000 najetych je spis 250....

Navic majitel ted v 11/2010 menil komplet brzdy , rozvody, vodni cerpadlo takze tyto veci bych nemusel vubec delat ...

Co myslite ?

Jeste mam nabidku od tchana za 90.000 jeho fabii rv 2003 , socka edition 1.2 htp, neni tam abs nic , ale najeto 30.000 navic vetsinu jsem s ni najel ja , a garazovana.Akorat me odrazuje nulova vybava za tu cenu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ja procetl fora tady o motorech a ta 1.4 16v se mi zdala jako jasna volba . Hlavne proto , ze jsem z jeseniku a jezdim cca 3km do prace a to by asi TDI v zime nedalo . A to auto bude na takove pojizdky s deckama k doktorovi a tak vubec zanedlouho se na tom bude ucit zena ridit... Rocni najezd urcite mensi tak max 8 tisic a i to je moc. To auto uz prodavat nechci takze ho budu mit dokud neumre :)

A jak jsem psal sice 180.000 ale poctive servisovanych , to auto bylo garazovane , je od prvniho majitele .... Kdyz mrknu na tipcar nebo jinde tak sice najdu auta s malym najezdem , ale je to bud bazar (takze na kolik se tomu da verit) anebo je to rovnou podezrele...

Dyt na tom motoru se nema co pokazit ten musi vydrzet takovych 300.000 bez nejakych zasadnich oprav ne . Aspon sem zil v takove predstave klidne me z ni vyvedte :)

Jeste sem zapomel dodat , ze majitel souhlasil s tim , ze si ho necham zkontrolovat v servise skoda a dneska jsem overoval pomoci vinu primo ve skodovce ty servisy a sam ten typek co mi to vyhledaval se divil jak je to auto poctive servisovane a co se tam kde menilo . Sam rekl , ze to vypada ok . Samozrejme to byl uplne jiny servis skoda nez kam jezdil predchozi majitel :)

Editováno: , autor: PanHo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

rozhodně bych šel do té 1.4 16V 55kw verze, těch 180000km za 5 let provozu svědčí o tom, že to lítalo dálky (někdy lepších 180000km dálnice a mimoměsto, než polovic po městě), navíc tenhle motor je opravdu povedenej, narozdíl od HTp (konstrukčně hodně nepovedený, viz umístění výfukového potrubí vs olejová vana atd)....u nás jako služební Fabka s touhle motorizací měla nakrouceno, pokud dobře pamatuju, 350000km a motoricky byla naprosto ok, spolehlivý auto s relativně dobrou spotřebou (dle knihy jízd si to vzalo cca 7/100km)...cena do 100tkč je také pěkná ;)

omrkni klasické neduhy Fabii (hřeben řízení, stav přední nápravy), vyzkoušej všechny tlačítka a ovládače (zda se dá dobře regulovat teplota topení atd atd) a pak už přeji jen dobrej kup a příjemný svezení :palec2:

PS: na ty couračky co píšeš určitě naftu nebrat, to se ti ani neohřeje, spotřebou na tom budeš stejně a ve výsledku nic neušetříš (pokud nemáš naftu za lepší peníz:) )....jinak se optej, mrkni kdy byly dělaný rozvody, aby jsi nekoupil a hned nedával hezkou sumu za servis ;)

Editováno: , autor: kibi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to sem dneska overoval v servisu a rozvody, vodni pumpa, vymena baterie , brzdy v predu v zadu bylo delano 11/2010 . Ten typek vyjel jak praci tak pouzite dily z kazde takove opravy .

Na ty neduhy se samozrejme mrknu , projedu se v tom a to co sem cetl v tomhle vlakne co se ma vyzkouset vyzkousim . No jsem zvedavy ten majitel se mi zda vcelku verohodny takze bych do toho rad sel . Hlavne v praci jezdim 4x4 yetim 100kW :D to asi pujdou trosku naroky dolu , ale predtim sem mel feldu a to se s fabkou neda srovnat .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych do ní šel.5 let starý auto s celkem slušnou výbavou za 90 000,navíc píšeš že pravidelně servisované což je asi u ojetiny to nejpodstatnější.Těch kilometrů bych se vůbec nebál,to není tolik o stavu vypovídající.Nech jí skouknout v servisu a budeš mít jasno :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj,jsem zde nový,i když vaše fórum už čtu delší dobu.Chci si koupit tuto http://www.aaaauto.cz/cz/skoda-fabia/car.html?id=2160312&make=109&model=187&palivo=1&pmin=75000&pmax=100000&filter_clockto=100000&filter_branch=5&limit=50 fabku,jako druhý vůz do rodiny.Bude sní jezdit převážně manželkaJde mi o to že je to přesně co asi požaduji málo najetých km,dobrý rok výroby,chtěl jsem sice 47 kw ale budiž manželka to bude mít na dojíždění do práce a do obchodu.Jen se mi zdá podle parametrů které mohu srovnávat z dalšími fabiemi na stránkách bazaru,nějaká levná,tyhle modelové řady s těmito km, a rokem výroby se prodávají o 20 tisíc dráže.Čímto že je ta cena tak nízko ?Ještě otázečku kabelový svazek elektriky který je tady tak hojně diskutovaný by neměl u tohoto roku výroby být v pořádku ?

Je něco na co bych si měl dát při koupi pozor ?jestli někdo víte o podobném autě v této cenové relaci a roku výroby + nájezdu dejte vědět.

Předem díky za reakce.

Jura

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já osobně bych žádné auto v ačkách nebral ale to je jenom muj názor ;) a když jo tak bych si sebou vzal zkušeného mechanika kterej proleze auto do posledního šroubku :palec2:nebo návštěva ve škodovce kde auto taky prolezou a navíc mrknou do compu co se na autě dělalo (historie vozu).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobne bych taky nedoporucil koupit auto v AAA pred mesicem jsem shanel svou 1.4 fabii .. A po zkusenostech v bazarech .. je to jeden velky podvod vsechno..v prvni rade si over podle VIN kodu na aute km ve skodovce coz jsi uz asi udelal .. CEBII bych neveril ikdyz vypada pekne.. a je taky levna protoze HTP nikdo nechce podle me .. jsou jich plne bazary a dost nestastne recenze .. myslim si ze i u tohohle roku vyroby ti pri tech max 60 000 odejde hlava s ventily .. ale za 8 tisic ti to opravi v servise kdyz budes chodit na pravidelne prohlidky zadnou nevynechas a uznaji ti zaruku :) ..

Tady mas mail na nejakou pani ktera mi napsala ze prodava Fabii 1.2 HTP pred 5ti dny .. Od: lzollmanova@seznam.cz zkus ji napsat treba ji jeste ma .. za 75 000 cervena s litymi koly,tonovane skla s atestem chce rychle jednani a dostanes slevu treba se domluvite ja o ni nic nevim takze nemuzu doporucit .. doplnim.. najeto ma nejak 60 000 a rok 2006..vybava bude mensi ..

A cena je taky nizka mozna protoze je treba posvarovana a je opravena z vraku..taky jsem takovou videl pri hledani :)

Editováno: , autor: Petrkiller
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...