Přejít na obsah

Koupě ojeté Fabie I - poraďte


Host rosta

Doporučené příspěvky

Ono to není shnilé na více frontách.Jen kolem zástěrek ve předu.Blatníky plus ta jedna díra za zástěrkou.Asi 5x3 cm díra skrz.Podle mě se tam hodně odloupla ochrana.A tím ,že to nikdo neřešil to tak prohnilo.Zbytek auta je OK.Zadní blatníky atd v pohodě.

Mám za sebou rekonstrukci komplet mamky Favorita...Flexa,plechy,nejtování kytování...

Takže díra v prahu nebude pro mě problém opravit.

S tím okýnkem jsem si to myslel,že jen prdl držák skla.Motůrek,převodovka a vedení budou snad ok.

A na tapec stačí násilí?Nikde jsem neviděl žádnej šroubek jako to má Octavie....

Žádná jiná zrada na autě 100% není.

Když tak jen kosmetické maličkosti.Tu a tam ulomená páčka... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ber to nez ti to nekdo sebere :) kolega je dobrak za takove prachy .. mozna by v bazaru dostal vic a ver me ze bazar by to auto stocil na 100 000 a prodaval za 80 :) ja myslim ze to okno je komplet na vymenu cela stahovacka ale jak rikam ta se da sehnat za 1000 kč .. musi se koupit cela .. na ten tapec je potreba jen trochu nasili jsou tam packy umelohmotne a ocelove takove klapky nevim jak bych to nazval a taky u nastaveni zrcatka bacha at ti neuleti ta krytka za tim koleckem pro nastavovani jak se to podarilo urvat me .. ale lepidlo na plasty pomuze :) jo a sroubky tam jsou .. jsou v madle dveri odkryjes vrch madla ktere taky drzi na packach a musis ho nejak vysunout uz si to moc nepamatuju a v nem jsou sroubky ktere drzi ten tapec..jak si stim zacnes hrat zjistis jak na to kdyz jsem to udelal ja takovy nezrucny blbec tak ty se zkusenostma z kitovani vsechno zvladnes za jeden den ;) Navic od kolegy mas aspon trochu jistotu ze ti rika pravdu to u nikoho jineho krome rodiny nemuzes cekat ..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavni pointa je v tom,že ho ta Fabie už pěkně štvala.

Něco v tom smyslu ,,To je hroznej krám už abych se ho zbavil atd...

A to asi dělá tu cenu.Je na opravy levej a nechce dávat peníze za servis.

Pravda že s nefunkčním okýnkem je to naprd.

Navíc 22letej cápek a Fabie?To nee :) Bodejď by sí jí vážil když jí dostal s mladou od pantáty :)

Když by si na ní musel vydělat,mluvil by jinak...

Jo a ještě jedna věc.

Když jsem se s ní byl projet,tak po rovince jsem měl 3jku a jel asi na 2000 tis. otáček.

Při prudkém šlápnutí na plyn je cítit od 3500 tis.ot. jakási rezonance.

Né rezonance že bych ten motor dusil podtáčením.

Asi za to může dirka ve středovém tlumiči výfuku...

Dobrá tak jste mě jen utvrdili v nákupu.

Děkuji z odpovědi a určitě se ještě na pár věcí budu ptát...

Hlavně tedy co a jak odcvakávat.Není nad to sundávat plasty,když člověk ty zámečky nezná a tahá jiným směrem dokud neprasknou :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja ty plasty rval a rval dokud neruply :D Ale vsechno drzi rupl mi akorad ten ramecek za nastaveni zrcatka a to jsem prilepil lepidlem a vpohode :) ja jsem 20ti lety capek s fabii :) nevydelal jsem si na ni byly to penize usetrene od rodicu :) ale vazim si ji opravuju si ji a nenecham ji zrezivet ani se rozpadnout .. cokoliv je spatne se snazim co nejdrive opravit :) a k tem rezonacim .. rekl bych ze to muze delat ten diravy vyfuk .. ale kdovi co tam je jeste spatneho .. ale na opravy je to jednoduchy motor nemel bys mit problem ;) preju at jen slouzi :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To s tim 20 letým cápkem není můj názor :)

Mě je 24 a lítám v mamky fáčku....Takže já se netydim za to v čem jezdim ;)

Ikdyž je pravda,že mě hřeje u srdce naleštěná Octávka v garáži kol5

Na opravy se těším...

Je to můj koníček a opravuju vlastně všechny vozidla v rodině.Octávka,fáčko,felda,getz,2X bandit,2X babetta...A k tomu novinka Fabie.Na tý se asi vyřádim hodně :palec2:

Tak pak nahodim info až jí pořádně prolezu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Tak kucí a Fábka je od soboty doma....Zatím dastala nové zímní obutí a Tabacco voňavku :)

Opravené závady:

Špatně fungující otevírání víčka nádrže-Vyskočené lanko.

Pružina vyskočená z horního uložení-nevim jak se to mohlo stát,ale pouze rozebráno,složeno a už týden ok...

Semtam nesedící plast-slícováno...

A už mě čeká jen oprava stahovačky-rozlomil se jeden pojezd a tím se zničilo i navíjecí kolečko s lankama.

Koupíme za 700 peněz čínu a uvidíme.

Potom pořídit vzpěry na 5té dveře.

Utěsnit plechem díru ve středovém tlumiči výfuku.

Sportovně to prdí a rezonuje pod prdelí :)

A ještě před zimou opravy laku.

Ta díra v prahu je skutečně po neodborné předchozí opravě...

Jinak parádní autíčko...sice to nejede jako má 1.8T Octávka,ale zato se mi daleko lépe řídí..

Takovej parádně obratnej prcek do města.

Jen mě děsí spotřeba.Okolo 8 litrů.Jestli za to může ten výfuk nevim,ale každopádně to žere jako Octávka.

Jinak za 30tis auto parádní.Do 3 tis se vejdem s opravama a bude OK.

A ještě mě dostal pohled na motor.

Sundám plastovej dekl a vykoukne na mě víko z Fáčka lišta na svíčky co má Felda :smich:

Hezká nostalgie ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jojo ten motor je jako z favorita :D ale hlavni je ze jede a jede dobre podle me :) za 8 litru je normalni spotreba :D a jestli to bylo ve meste tak jsi jezdil normalnim stylem zadny extra slapani na plyn :)

A k te stahovacce .. ja nevim ale radeji bych na vrakaci koupil komplet za 1000 kč nez cinu ktera urcite vydrzi min ale je to na tobe :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No těžko posoudit jestli jede dobře,když se vozím v 1.8Tkol-28.gif

Byl jsem na 3 vrakáčích v okolí a nikde ani prd...

A když by náhodou jo,tak za 1200.

To si radši koupim novou čínu za 800.

Pokud ty pojezdy pořádně promáznu a nebudou se moc okýnka trápit v mrazu,určitě to nějaký pátek vydrží.

Editováno: , autor: Ondrero
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Dobrý den všem

Chtěl bych vás poprosit a jakousi konzultaci.Byl jsem se dnes podívat na jednu Fábii kombi 1.4 16v r.v. 2001 auto vypadá solidně a to díky novějšímu laku levý bok a pravý bok jsou po laku a je měněno zadní okénko (trojuhelníček).Nechal jem si ho převézt do značkového servisu a provedla se vizualní kontrola podvozku brzd,motoru.Vše zatím ok trošku tekly gufera na polosách ale nic dramatického.Od katalizátoru nový výful (střed +koncový díl Tyll)Pak jsme auto nechali načíst diagnostikou.Pár prý sporadických chyb a ABG a klimatizaci.Po smazání se už neoběvili.Stav tachometru je 123 000 ale podle vinkodu to mělo začátkem roku 2010 139928 km,Na servořízení bylo 2183 motohodin.Auto bylo firemní a je bez servisní knížky.Majitel mi na námitky ohledně KM oponoval že servo bude asi z varkoviště a tachometr že může být taky vyměněn a to prosím vše na firemním autě.Koupil by to někdo z vás ?? Já jsem na pochybách.

Tady jsou nějaké obrázky zmíněného auta.

http://www.tipcars.com/skoda-fabia/14-16v-kombi-18274401.ht ml

Za vaše postřehy předem moc děkuji a zároveň přeji všem dobrým lidem veselé Vánoce a vše nej v novém roce.Mnoho zdraví,štěstí.

Aleš

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nějak nesedí ty páte dveře. Možná se mi to zda, ale pravý předni blatnik se mi zda tmavší nebo spíš lesklejší. Na 1.4 16V slabší výbava. Nějak se mi ty přední blatníky zdají moc leskle, proti zbytku, ale u fotek je to těšké.

Editováno: , autor: VAG BoBo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pošli mi vinko, udělám ti prověrku přes Cebii jestli chceš. Firemní auta většinou servisky mívají a za 10 let provozu mají obvykle v tělě daleko víc. Podle měsíce uvedení do provozu a měsíce do kdy platí stk tak tam hapruje skoro půl roku kdy auto mělo propadlou STK (zbourané, prostě zapoměli udělat ve firmě stk.?!?...). Taky je zajímavé že ve spínačce je jen po jednom klíčí od auta a od defendu, v bazarech mají vědšinou vše na jednom svazku. Taky je podezelé že v kaslíku je vyfocená taková ta složka s návodama atd a serviska se z toho ztratila.

Tak moje postřehy... Hezký svátky

Editováno: , autor: Ladacz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestliže mělo auto začátkem roku 2010 bez pár 140 000km a najednou má koncem roku 2011 natočeno jen 123 000, servo je podle vyjádření majitele "z vrakáče" a údaj o motohodinách je odpovídající cca 100 000km, krom dalších podezřelých věcí jsou lakované boky atd, tak je to na 99% nějaký vojeb - buď to auto je opravované po naboření předku, nebo je minimálně omlazené zároveň s výměnou vadného serva - a aby to netlouklo tolik do očí, neumázli to pod 100 000. Dal bych od toho ruce pryč - dřív, než se na něm něco dalšího objeví.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to divný, dej od toho ruce pryč, dle VIN code je to výbava comfort, ale ta snad měla hagusy (combi) na střeše, navíc klíč by měl být vystřelovací, s odemykáním pátých dveří. Navíc měl comfort myslím tónovaný skla, jak říkám je to divný. Nemluvě o deklech na kolech, ty jsou z pozdější doby, ale to je jen detail. Mohu se mýlit, škodovka ve výbavě dělala ( a stále dělá) pěkný hokej, ale mě to připadá, jak divně poskládaná fabča. Jak poskládaná totálka.

Na trhu je fabek jako s.....k, nenech se zmámit pěkným kabátem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

TMBHC46Y423350733 Code Description Model name: 6Y Skoda Fabia Equipment level and body type: H Ambiente (Comfort), Combi Engine: C 1.4 MPI 16V, petrol 55 kW (75 PS) @ 5000 rev., 126 Nm @ 3800 rev., DOHC, EU-4, EU-3 DDK, EU-2 DDK Engine codes possible: AUA, BBY, BKY Model Year: 2 2002 Airbag configuration: 4 2 front Producing factory: 3 Mladá Boleslav (Czech Republic) Country of manufacturer: TM Europe, Czech Republic Name of manufacturer: B Skoda Auto a. s. Validity code: 4 4 Body serial number: 350733 350733

Je to divný, dej od toho ruce pryč, dle VIN code je to výbava comfort, ale ta snad měla hagusy (combi) na střeše, navíc klíč by měl být vystřelovací, s odemykáním pátých dveří. Navíc měl comfort myslím tónovaný skla, jak říkám je to divný. Nemluvě o deklech na kolech, ty jsou z pozdější doby, ale to je jen detail. Mohu se mýlit, škodovka ve výbavě dělala ( a stále dělá) pěkný hokej, ale mě to připadá, jak divně poskládaná fabča. Jak poskládaná totálka.

Na trhu je fabek jako s.....k, nenech se zmámit pěkným kabátem.

Zdravím, 2001 a vystřelovací klič? Kež by a hagusy taky nejsou pravidlem.

Editováno: , autor: VAG BoBo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Škoda Fabia Combi Comfort 1.4 16V 55kw
modelový rok 2002, výrobné číslo 350733
2x airbag, výrobný závod Mladá Boleslav (CZ)
Zadaný VIN kód je platný!



"Je to divný, dej od toho ruce pryč, dle VIN code je to výbava comfort, ale ta snad měla hagusy (combi) na střeše, navíc klíč by měl být vystřelovací, s odemykáním pátých dveří."
Tak to určitě ne. Hagusy byly vždy za příplatek 4500 Kč i pro nejvyšší výbavu Elegnace ještě v roce 2004...Sklopný klíč byl v základu jenom pro Elegance, jinak za příplatek 3500 Kč...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Dobrý den,

vím, že se z fotek toho nedá moc poznat ale i tak bych se Vás jako zkušených chtěl zeptat, co řikáte na fábii viz. odkaz. Nebáli by jste se těch najetých km? Byl jsem se na ní už kouknout a na fotkách vypadá trochu líp než ve skutečnosti (asi jako všechny auta) Má hodně drobných škrábanců, tukanců. Jinak to že je to líný motor vím.

http://www.skodaplus...2%26fulltext%3D

Sháním prostě Fábii SDi combi s klimou. A mohu si dovolit max. 60tis. Na tu cenu se mi povedlo i výše zmiňovanou dostat. Asi v téhle cennové relaci toho člověk moc nevybere,co?:-(( Potřebuji auto které vydrží a nebudou do něj žádné velké investice a o tomhle motoru jsem četl jen samou chválu.

Všem dopředu děkuji za poznatky a rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...