Jump to content

Občasné vibrace - pneu?


musttafo
 Share

Recommended Posts

Zdravím, před 2 roky sem koupil z důvodu velké akce Matador MP42 v rozměru 205/45 R16. Originál elektrony. Věděl sem sice, že to nebude extra zázrak, ale říkal sem si, že lepší, než pochybná Čína. Nechal sem je obout a po nasazení na auto lehce vibrovaly. Přisouzeno špatnému vyvážení, což sem nechal následně pevážit. Nijak zvlášť to nepomohlo. Proces s vibracemi se opakoval. Všiml jsem si však, že jsou občas výrazně silnějšíí a občas téměř zmizí. Do zatáček se vibrace mírně zvýší. Vzorek sjetý rovnoměrně a žádné boule nejsou patrny.

Na zimních je to v klidu a bez vibrací. Přední náprava kompletně před pár měsící nová, včetně brzd. Jsou to tedy pneu? Mají ještě 60%vzorku, ale ty vibrace už mi vytáčejí, takže bych radši nové pneu koupil už nyní. Nechci však dávat 10tis za pneu zbytečně, takže se radši dotazuji. Volil bych nejspíš mezi ER300 nebo NERO ZERO, či jiná dobrá zkušenost s pneu v tomto rozměru?

Díky za rady

Edited by musttafo
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 3 months later...

Já mám na autě 3 letní sezóny Continental a taky mám vibrace do volantu. Na zimákách to nedělá a nebo úplně minimálně. Kola jsou vyvážený po každém přezutí, vzorek taky sjetý zřejmě dobře.. Dával jsem to za vinu špatné kvalitě silnic, ale prostě občas to dělá, občas ne .. a paradoxně, čím rychleji jedu, tím je to lepší :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...