Přejít na obsah

zapis 16" do TP


kus

Doporučené příspěvky

zdravim,

vcera mi me vyhodili z technicky s oktou 98 ze mam 16ky kola a nejsou psany v TP, coz je pravda, na 205 jsou tam psany jen 15ky, mam ronaly 205 55 r16, klasika, potrebuju je ale dostat do technicaku, aby s tim nekdy nebyl zase problem, nebo hur po pripadny bouracce aby mne treba pojistovna nevyfuckovala... nejde ted o stk, to sem udelal jeste vcera o dum dal, tam na kola ani nekoukli :-), jde o to, aby se clovek vyhnul pripadnym problemum... takze nevim tedy kam jit aby mi ty kola dopsali, diky za radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tímhle rozměrem není problém. Zajdi si u vás na dopravku a nech si kola do TP zapsat. Škoda od 28.6.2006 povolila alternativní montáž 16-ti palcových kol na octavii první generace. Rozeslala k tomu na Ministerstvo dopravy, úřady obcí s rozšířenou působností a další úřady příslušné vyjádření, které by tam úředníci měli mít a na základě toho by to měli na počkání a bez dalších průtahů doplnit.

Vypadá to nějak takhle:

post-27-1153204806.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo diky, uz to mam zapsany :-)

rozmery to sou presne na skodovacky disky, kdo jinej normalni taky muze udelat 205 gumu na 6,5 rafek, to je vytlemeny jak prase, ja mam ronal 42, 7,5 a gumy jsou akorat, 6,5 je tak na 195 akorat

to ale uz vem cert, myslim ze hlavni je zapsanej rozmer 205 55 r16, tezko nekdo bude koumat jestli je ten disk 6,5 nebo 7,5 a jaky ma ET, napsany to nikde viditelne neni, takze vis jak, a na stk vidi r16 a daj pokoj, jinak v nejhorsim se da dodatecne od ronalu vybehat povoleni primo na ten muj typ, kdyz je dle nich atestovanej, takze by se to v nejhorsim dalo prokazat ze auto je na vyhovujicich kolech, byt nekjsou v TP presne zapsany

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo diky, uz to mam zapsany :-)

rozmery to sou presne na skodovacky disky, kdo jinej normalni taky muze udelat 205 gumu na 6,5 rafek, to je vytlemeny jak prase, ja mam ronal 42, 7,5 a gumy jsou akorat, 6,5 je tak na 195 akorat

to ale uz vem cert, myslim ze hlavni je zapsanej rozmer 205 55 r16, tezko nekdo bude koumat jestli je ten disk 6,5 nebo 7,5 a jaky ma ET, napsany to nikde viditelne neni, takze vis jak, a na stk vidi r16 a daj pokoj, jinak v nejhorsim se da dodatecne od ronalu vybehat povoleni primo na ten muj typ, kdyz je dle nich atestovanej, takze by se to v nejhorsim dalo prokazat ze auto je na vyhovujicich kolech, byt nekjsou v TP presne zapsany

Nějak jsem tě nepobral, mám 6.5J x 16" a na tom gumu 205/55/16 a nic na tom vytlemenýho nemám. Je pravda že pro gumu 205/55/16 se doporučuje ráfek od 5.5-7.5J, takže tvých 7.5 už je hranice a těch mých 6.5J je zlatý střed, kterého se drží výrobce.. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
jo diky, uz to mam zapsany :-)

rozmery to sou presne na skodovacky disky, kdo jinej normalni taky muze udelat 205 gumu na 6,5 rafek, to je vytlemeny jak prase, ja mam ronal 42, 7,5 a gumy jsou akorat, 6,5 je tak na 195 akorat

můžeš mi říct jak si postupoval?

byl jsem u nas na urade a o nicem tam nevi :angry:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo diky, uz to mam zapsany :-)

rozmery to sou presne na skodovacky disky, kdo jinej normalni taky muze udelat 205 gumu na 6,5 rafek, to je vytlemeny jak prase, ja mam ronal 42, 7,5 a gumy jsou akorat, 6,5 je tak na 195 akorat

můžeš mi říct jak si postupoval?

byl jsem u nas na urade a o nicem tam nevi :angry:

Zkus mrknout sem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo diky, uz to mam zapsany :-)

rozmery to sou presne na skodovacky disky, kdo jinej normalni taky muze udelat 205 gumu na 6,5 rafek, to je vytlemeny jak prase, ja mam ronal 42, 7,5 a gumy jsou akorat, 6,5 je tak na 195 akorat

můžeš mi říct jak si postupoval?

byl jsem u nas na urade a o nicem tam nevi :angry:

Zkus mrknout sem

Tento postup je mu celkem na nic,Jednak typový list dostane s nákupem kol a jednak pokud nebude mít kliku zapíšou mu konkrétní typ kola.

Zkusil bych je zapsat na základě toho sdělení Škoda a.s. které sem hodil Milda.Pokud je 16" kolo stanoveno jako náhradní díl,měli by ho zapsat bez jakýchkoli problémů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem psal mail do škody,potvrdili mi že dokument TZH/150 skutečně posílali na všechny úřady a zastoupení škody

vypravil jsem se s vytisknutým mailem od škody na naš úřad,ale bez výsledně,žádný takový dokument prý nepřišel,proto jsem se vydal k nám na zastoupeni škody a taky nic nemaj :angry:

poslal jsem žádost do škody,aby dokument poslali na úřad znovu

doufám,že napodruhé projde přes zapeklité cesty internetu až k našim úředníkům ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo, u nas to meli, takze kdyz sem se zminil ze potrebuju zapsat 16 a ukazal jim ten "dopis" tak zastrachali a nasli... :-)

16 je asi psana od 5,5 - 7,5, a vleze do vseho, jde o to, ze cim je sirka disku uzsi, tim vic guma je oblejsi, jak se snazi zalizt za ten rafek, takze treba ta 5,5 to musi bejt fakt peklo, to bych se bal ze to v zatacce zuju, 6,5 je sice stred, ale porad je ta pneumatika trosku obla, na 7,5 je to uz krasne rovny, takze to vypada fakt pekne, jako 215...

takze ne ze by 6,5 bylo spatne, ale kdyz sem kupoval kola, tak mi vsude rekli, opravdu vsude (ptal sem se dost) ze 6,5 je sice mozny, ale ne idealni, idealni je tak ta 7-7,5 (podle gumy, neni 205 jako 205), ktera od ronalu nebyla, a volba mezi 6,5 a 7,5 je jasne to druhy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem zase o kus dal

psal jsem si opet se skodou a byli tak hodny a nasim urednikum to poslali znovu,tak tam na ne v pondeli pujdu,snad mi to zapisou (nechce se mi na technickou prezouvat ;) )

chyba byla asi v tom,ze urednici nectou ty sdeleni cela

porad mi tvrdil,ze tam maj sdeleni jen o zamenach karoserii a motoru,ale kdyby si to precetl cely,tak by zjistil,ze je tam zakotveno i kolech

kdyby jste to nekdo potreboval,posilam odkaz na toto sdeleni

http://www.mdcr.cz/cs/Silnicni_doprava/Dov...ych_vyrobcu.htm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem zase o kus dal

psal jsem si opet se skodou a byli tak hodny a nasim urednikum to poslali znovu,tak tam na ne v pondeli pujdu,snad mi to zapisou (nechce se mi na technickou prezouvat ;) )

chyba byla asi v tom,ze urednici nectou ty sdeleni cela

porad mi tvrdil,ze tam maj sdeleni jen o zamenach karoserii a motoru,ale kdyby si to precetl cely,tak by zjistil,ze je tam zakotveno i kolech

kdyby jste to nekdo potreboval,posilam odkaz na toto sdeleni

http://www.mdcr.cz/cs/Silnicni_doprava/Dov...ych_vyrobcu.htm

tak jsem si to vytisknul a jsem zvědavej na ty sv..ě jak se budou tvářit, když tam s tím zajdu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zeptam se:

Potrebuji sehnat jedno lite kolo na Oct I. 1998 15"

Kolik asi tak bude stat v bazaru ci kolik mam za nej max. dat. abych neprohlop.

Cena stareho disku .... jsem z okresu Nachod - pokud by se nekomu doma valel :)

Diky

Toto koleso potrebuji

Editováno: , autor: Kryšot
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo ten disk sem kdysi mel a prodal sem ho asi za 1500 nebo 1200 . a jinak se divam do TP a mam tam že mužu mit alternativne 16 tky kola, tak co to máte za auta když to v TP nemate? to je snad sdi nebo 1,6 néé? co ma seriove 14 tky, jinak si to nedovedu vysvetlit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo ten disk sem kdysi mel a prodal sem ho asi za 1500 nebo 1200 . a jinak se divam do TP a mam tam že mužu mit alternativne 16 tky kola, tak co to máte za auta když to v TP nemate? to je snad sdi nebo 1,6 néé? co ma seriove 14 tky, jinak si to nedovedu vysvetlit.

1,6 mam a seriove 14.ky jsem vazne nemel... Mam alternativu take 16" i u 1,6!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zeptam se:

Potrebuji sehnat jedno lite kolo na Oct I. 1998 15"

Kolik asi tak bude stat v bazaru ci kolik mam za nej max. dat. abych neprohlop.

Cena stareho disku .... jsem z okresu Nachod - pokud by se nekomu doma valel :)

Diky

Toto koleso potrebuji

Mozna bych ti doporucil dat si inzerat, at uz jen sem do bazaru tak klidne i do annonce, urcite sezenes!! ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo ten disk sem kdysi mel a prodal sem ho asi za 1500 nebo 1200 . a jinak se divam do TP a mam tam že mužu mit alternativne 16 tky kola, tak co to máte za auta když to v TP nemate? to je snad sdi nebo 1,6 néé? co ma seriove 14 tky, jinak si to nedovedu vysvetlit.

co to pises za nesmysli?

mam tdi 66kw r.v.97 a 16" v technicaku nejsou

tata ma tdi 81kw a taky je tam nema

mame octavky,kdyz o tom pisem na foru octavia :angry:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo ten disk sem kdysi mel a prodal sem ho asi za 1500 nebo 1200 .  a jinak se divam do TP a mam tam že mužu mit alternativne 16 tky kola, tak co to máte za auta když to v TP nemate? to je snad sdi nebo 1,6 néé? co ma seriove 14 tky, jinak si to nedovedu vysvetlit.

co to pises za nesmysli?

mam tdi 66kw r.v.97 a 16" v technicaku nejsou

tata ma tdi 81kw a taky je tam nema

mame octavky,kdyz o tom pisem na foru octavia :angry:

Uz se to tu resilo take vicekrat, na starsich Octach snad vubec 16" nepsali snad jen na vyjimky. Napr. Hensel ma 1,8 20V a take 16" nema! ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo ten disk sem kdysi mel a prodal sem ho asi za 1500 nebo 1200 .  a jinak se divam do TP a mam tam že mužu mit alternativne 16 tky kola, tak co to máte za auta když to v TP nemate? to je snad sdi nebo 1,6 néé? co ma seriove 14 tky, jinak si to nedovedu vysvetlit.

co to pises za nesmysli?

mam tdi 66kw r.v.97 a 16" v technicaku nejsou

tata ma tdi 81kw a taky je tam nema

mame octavky,kdyz o tom pisem na foru octavia :angry:

Uz se to tu resilo take vicekrat, na starsich Octach snad vubec 16" nepsali snad jen na vyjimky. Napr. Hensel ma 1,8 20V a take 16" nema! ;)

jj přesně tak na starý 1U se 16 nebyly zapsaný <_<

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...