Přejít na obsah

SWING- zapnutí antenních vstupů


Bert

Doporučené příspěvky

Radio SWING mi řádně nepřelaďuje na alternativní frekvence. Zjístil jsem, že radio nemá aktivované oba antenní vstupy. Adaptér rozdvojení anteny je ale použitý.( Dodal servis)

Swing tedy při použití jedné antény nepřelaďuje na alternativní frekvence ??? Musím jej při špatném příjmu ručně přeladit . Pouze po vypnutí někdy sám přeskočí na jinou frekvenci.

Je to tak v pořádku nebo je v rádiu vada ?

Editováno: , autor: Bert
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tohle není slučovač, to je pouze redukce!!! takže to je pouhý nesmysl, druhý vstup je "stále zapnutý"!! ta redukce není rozdvojení, jsou to vyhozené peníze...

musíš použít tohle, pak to bude fungovat!

http://skodateile.cz/index.php?pg=product∏=148&menu=%C5%A0koda|Octavia%20II%28A5%29|Ant%C3%A9ny%20a%20kabely

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No podle informace v servisním menu(dlouhý stisk) je aktivován pouze jeden antenní vstup !

Ta použitá redukce (dodal servis Škoda) tedy nerozdvojuje signál z antény do obou vstupů ? Copak je to pouze slepý přívod na ten druhý antenní vstup. ? Předpokládal bych, že to bude alespoň navázáno přes kondik , či induktivně. Zatím jsem neměl možnost rádio demontovat a prohlédnout způsob zapojení uvedené rozdvojky.

Editováno: , autor: Bert
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No podle informace v servisním menu(dlouhý stisk) je aktivován pouze jeden antenní vstup !

Ta použitá redukce (dodal servis Škoda) tedy nerozdvojuje signál z antény do obou vstupů ? Copak je to pouze slepý přívod na ten druhý antenní vstup. ? Předpokládal bych, že to bude alespoň navázáno přes kondik , či induktivně. Zatím jsem neměl možnost rádio demontovat a prohlédnout způsob zapojení uvedené rozdvojky.

Ano je připojen pouze jeden vstup.

Ta redukce slouží jen k tomu, aby se bezpečně připojila anténa, protože koncovka antény, kterou máš v autě nejde zaaretovat na dvojtý konektor, který je na rádiu.

Ten adaptér není rozdvojka. Je to jen redukce jednonásobného konektoru na dvojnásobný s tím, že je na dvojnásobném zapojená jen jedna strana.

Rozdvojka přes nějaký kondík či co rádio stejně neoblbne.

Řešení je dát kmitočtovou výhybku za cca 2000Kč nebo druhý prut se svodem.

Editováno: , autor: j0ska
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 7 měsíců později...
  • o 2 měsíce později...

Taky by mě zajímalo, jak jste to vyřešil? Jsem v podobné situaci - uvažuji o výměně rádia Blues za Swing u Octavie II FL. Předpokládám, že moje Octávka bude mít rovněž pouze jednu anténu. Jaký způsob byste doporučili pro zapojení dvoutunerového rádia Swing? Nebude to mít s jednou anténou výrazně horší příjem než Blues? Díky za radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Tak já jsem to vyřešil tímto. Oba anténí vstupy jsou aktivní a příjem se zlepšil. A cena je 3x menší...

 

http://www.melodiecb.cz/produkty/autoradia-navigace-40/anteny-97/antenni-adaptery-99/2027-antenni-adapter-double-fakra-samice1x-fakra-samec?PHPSESSID=6A9zk6WnB1zGAH-AJsFdYpx,R6b

Editováno: , autor: Kapr00
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...