Přejít na obsah

Swing aktivace smartlink


Doporučené příspěvky

  • o 1 rok později...

Riešil som to v servise, kde mi prv povedali že je to možné aktivovať ale treba počkať rok až to výrobca spustí.

 

Prešli už 3 roky a bolo mi povedané že to nebude možné. Výrobca sa vyjadril že pre moje vozidlo nije možné smartlink aktivovať a ani to neplánujú spustiť v budúcnosti.

 

Pritom mám zistené že moje VIN aktiváciu smartlinku podporuje ale v škodovke kašlú zvysoka na zákazníka a preto je SCALA moje posledné auto od škodovky. Výrobca stráca zákazníkov môžu si za to sami !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No pěkný, díky za aktuální info.
Za mě na to čekám rok a zřejmě se tedy nedočkám.

Dost mě irituje koukat na mobil položený před řadící pákou, přitom displej auto má... V podstatě jediná věc co mě na tom autě vadí.

Navíc pokud se dá reset rádia do servisního menu s připojeným mobilem, má snahu se na AA připojit. Takže ten HW to podle mě umí.

Té politice proč to nechtějí uvolnit, byť za pěkný peníze, fakt nerozumím.

Nezbyde než pořešit pořádný držák na mobil...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 2 měsíce později...

Tak dnes přišlo ze Škody :)
 

rádi bychom vás informovali o nové možnosti aktivace funkcionality SmartLink pro vozy Fabia, Scala, Kamiq a Octavia, které nebyly vybaveny touto funkcí z výroby.
Aktivace SmartLink je možná v Infotainmentu, na jehož displeji je vyobrazena ikona SmartLink a po jejím rozkliknutí se objeví sdělení: „Funkci můžete uvolnit aktivačnímklíčem. Obraťte se na svého prodejce.” Pokud váš vůz tuto funkci nenabízí, není možné ji licenčně uvolnit ani nainstalovat.
Veškeré podrobnosti a informace včetně návodů a případných omezení Vám poskytne Váš servisní partner, který na základě VIN Vašeho vozu ověří dostupnost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli to dobre chapu, tak Bolero a Scala r.v. 02/2021 by dle prvni prilohy mela mit sanci aktivovat bezdratove pripojeni ? 

 

EDIT: prave jsem nasel odkaz na eShop Skoda: https://eshop.skoda-auto.cz/cs_CZ/smartlink-wlan-rozsireni-/p/6VA054830B

 

kontaktoval jsem servis, tak uvidime, jaka bude odpoved.

 

EDIT2: pokracuji dale v sekci tykajici se BOLERA...

Editováno: , autor: LuBe79
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

To Jan D : tak paráda, taky sem se konečně dočkal, šlape to i bezdrátově - zatím bez problému. Zajímavý je, že u vás to máte o cca 10% levnější 🙂
To joannesverhoest try to find these product codes in your Skoda shop

6VA054830

6VA054830A

6VA054830B, we have three variants available:
https://eshop.skoda-auto.cz/cs_CZ/search/?q=smartlink%3AscoreDesc%3AcarType%3AScala%2B%282019%2B%29&text=smartlink#
Activation must be done by a Skoda dealer!
The dealer must verify the option for a specific VIN before purchasing!

Editováno: , autor: alien27
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale máš IPHONE, kde to funguje. Ja mám Samsung s Androidom a tam je problem. 

 

Doteraz som neprišiel na to ako to spojazdniť. Posledné 3 dni to neprípojí a predtým 3 dni to išlo.

 

Mobil zobrauje že som propojený k autu cez Android Auto ale v aute mi mobil nenájde v pripojených zariadeniach a keď to dám pripojiť manuálne tak to vypíše chybu pripojenia.

Editováno: , autor: Jan D
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Predpokladám že to spôsobuje WI-FI pripojenie. Dnes som prišiel do auta so zapnutým wifi a až tak som naštartoval auto a nabehlo to bez problému.

 

Ak sa mobil prv pripojí cez Bluetooth a potom zapnem wifi tak to nefunguje. Pritom pár dní po odblokovaní som wifi ani nezapínal , zaplo si to samo po pripojení cez Bluetooth. Najskôr bude problém v GOOGLE softvéri. 

 

Mám Samsung A54 a čakám na nový Android 14 tak potom uvidíme či sa to nerozbehne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Veď mám nový Samsung A54 ktorý je na Android 13 ale na ceste je aktualizácia na Android 14.

 

Neviem no teda ako na to. Aj v škodovke keď to skúšali tak mali čo robiť aby to spojili s Androidom, ktovie , možno tam zabudli nainštalovať nejakú aktualizáciu softvéru v rádiu a preto je taký problém. Musím pozrieť aký tam je softvér a porovnať s fotkami čo mám keď som beznádejne riešil ako to odblokovať.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Len pre info.

 

Problém s pripojením sa vyriešil až aktualizáciou softvéru v rádiu a príslušných jednotkách.

 

Teraz to funguje ako má. Sem tam sa to vypne samo od seba ale za chvíľu to naskočí samo a funguje to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Auto bolo v servise celý deň a nestihli urobiť všetky aktualizácie. Dorábali to ešte na druhý deň.

 

Po záruke je to problém pretože sa človek nedostane k atualizačným súborom. Je to potrebné vykonávať cez pripojenie na škodovácky systém.

 

Ale kedže sa už vyrába Scala vo Facelifte tak toto bola posledná aktualizácia.

 

Predpokladám že sa na to škodováci vykašlú a nebudú podporovať aktualizácie na staré modely.

 

Ale keď má človek lepšie rádio tak to aktualizuje cez mobilnú sieť a aktualizácie má k dispozícii za jazdy.

 

Tento problém sa týk aiba autoráddií Swing ktoré sa nedokážu aktualizovať cez mobilnú sieť. 

Editováno: , autor: Jan D
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ako technicky by to malo ísť. Ja mám základnú Scalu s Swing rádiom a podarilo sa aktivovať bezdrôtový smartlink ale mal som starší softvér ktorí bolo potrebné v servise aktualizovať.

 

Záhadne že ti píše inú hlášku. Mne to vypisovalo že služba nebola spustená a mám sa obrátiť na predajcu.

 

Ako mne povedali že keď tam je aplikácia v menu rádia tak sa to dá aktivovať.

 

Najlepšie zájisť do škodovky kde si to pozrú cez VIN ale nevidím prečo by to nešlo aktivovať.

 

Pozerám že máš oveľa novšiu verziu softvéru. Mne keď to aktualizovali tak to natiahlo "najnovšiu" ale pozerám že mi tam dali ďaleko od novšej.

20240323_094215.jpg

20240323_094317.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...